Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asadasad22

    őstag

    válasz Dare2Live #5 üzenetére

    de most nem erről beszélek, az most hagyjuk, h hányan szerzik hivatalos forrásból és hányan nem. az egész DRM létének értelmét kérdőjeleztem meg, és nincs semmi, amivel megcáfoltad volna. és miért is jó neked az, h nem tudod szabadon másolgatni az általad megvásárolt zenéket? ez a mazochizmusnak vmilyen új morbid formája? :)

  • asadasad22

    őstag

    válasz Dare2Live #9 üzenetére

    "Tudsz nekem bármilyen helyet ahol 10.000-12.000Ftért azaz 2CD áráért annyit töltök le amennyit akarok? (Márha jól néztem utána ennyivel lesz drágább ez verzsön a tervek szerint.)"
    olyat tudok csak, ahol 0 Ft-ért azaz 0CD áráért [egyébként azt is megnézném h milyen CD kerül 5-6ezerbe a számolásod szerint, feleannyiért szórják az olyan speciális kiadásokat a kiadást követően, amihez DVD-t is adnak és egyéb extrákat] annyit töltesz le, amennyit akarsz. ha az általad említett üzlet qrvajó neked, akkor erre milyen szavakat használnál? a minőségről nem beszélve. ha most attól eltekintek, h DRM-es cuccért elvből nem adok és nem is fogok soha pénzt adni, azt mindenképpen megemlítem, h veszteséges formátumú zenéért sem adok egy árva garast sem, szintén elvből. onnantól kezdve, h rádióban és egyéb helyeken bármilyen zenét hallgathatsz, miért ne hallgathatnád amikor akarod? ezt felismerve több híres együttes is teljesen ingyenesen elérhetővé tette az albumait mp3 formátumban, a megjelenés napján, vagy még azelőtt. a DRM sosem lesz megoldás a letölthető zenék legalizálására, ellenkezőleg: ez tartja távol azt is az ilyen tartalmaktól, akik korábban megvettek ilyeneket. egyre több együttes nyíltan bírálja az egész DRM-et és ha rajtuk múlna, hivatalosan ingyenesen elérhetővé tennék az egész anyagukat, csak a pénzéhes kiadók sokszor befogják a szájukat. akit pedig igazán érdekel a zenéjük, az akkor is meg fogja venni a CD-jüket elvből, ha az orra elé teszik az egész anyagot akár lossless-ben, az elv mellett márcsak azért is, hogy meglegyen szépen a gyűjteményben, dalszövegestől, teljesen lossless minőségben.
    és továbbra sincs egy árva érved sem a DRM mellett, hallgatás=beleegyezés, vagyis elismered te is, h a DRM egy értelmetlen hülyeség, ami pont azt a réteget szivatja meg, akit nem kéne, és pont annak hagy továbbra is szabad utat, akik ellen elméletileg kitalálták az egészet. innentől kezdve felmerül a kérdés: miről vitatkozunk?
    és a végére még a kihagyhatatlan zizzer: hogy jössz te ahhoz, h lecigányozz? ismersz? tudod, h ki vagyok? van arról bármi fogalmad, h hogyan szoktam beszerezni a zenéimet? hogy ítélkezel rólam, amikor ennyit tudsz rólam?
    "Sértő amit mondtam? És minden alapot nélkülöz amit mondtam?"
    pontosan. még jó, h saját magadat neveted ki, még mielőtt én kényszerülnék erre, és a saját magas labdádat csapod le saját magadnak.
    de tudod mit? semmit sem tudsz rólam és olyan dolgokért bírálsz, amiről halvány fogalmad sincsen, h igazak-e egyáltalán. egy senki vagy, aki minden értelmet és gondolkodást nélkülöz a mondanivalójából, amit érvként felhoztak ellene, nem tudta megcáfolni, és egy olyan dolgon lovagol, amiről halvány fogalma nincsen. egy igazi nullagép vagy. ez most jólesett? csak mert természetesen nem gondoltam komolyan, amit írtam, én nem fogok megítélni senkit pár hozzászólás alapján, még akkor sem, amikor nyilvánvalóan hülyeségeket ír, bárki lehet a túloldalon és bármit írhat, ki tudja milyen célokkal vezérelve. de ennek azért kicsikét több valóságalapja is volt talán, mint a te vádjaidnak és érzed talán, h milyen érzés, amikor valaki úgy szíd, h halvány fingja nincs rólad. ez talán tanúlság marad és mostantól talán nem fogsz csak úgy bíráskodni bárki felett: nem fogod azt mondani arra, aki rühelli a DRM-et, hogy szoftvertolvaj-warezolós-internetkalóz, nem fogod sátánistának mondani, azt, aki nem jár minden nap templomba,nem fogod fasisztának mondani azt, aki kicsit máshogy gondolkodik a politikáról, mint te, és nem fogod rasszistának mondani, aki szerint Olaszliszkán valamilyen etnikai tényezőnek is szerepe volt.

Új hozzászólás Aktív témák