Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    Volt 2db Aureal hangártyám akkoriban, ezzel tökéletesen tisztában vagyok. A lamentálás megfelelő lett volna 10 évvel ezelőtt. De mivel az egész eseménysor óta olyan sok víz lefolyt a Dunán, hogy a mai állapotra már semmilyen hatással nincs. Ha a népet valóban érdekelte volna a téma, akkor lett volna másik cég, aki megvalósítja. Ehelyett a nép annyira leszarta, hogy már az EAX sincs sehol 10 éve. Erről nem a Creative tehetett, kinyírta azt mindenki, aki hozzáfért. Microsoft, ASUS, Realtek, AMD stb. Mára a Creative csak a hangkártyapiac apró szegmensét birtokolja (talán ha 5%), nem rajtuk múlik, hogy van-e 3D hangzás, vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz #65675776 #24 üzenetére

    Ott volt az ingyenes szoftveres A3D lekpező (már nem emlékszem a nevére), amivel hangkártyafüggetlenül működött az A3D mindenen, mégsem kellett senkinek, nem jöttek szoftverek, semmi. Akkoriban én is vertem a fejem a falba, de ennyi. Sőt, idővel az EAX sem kellett senkinek, kutyát sem érdekelte az egész 3D hang mizéria a pár Aureal kártyatulajdonost leszámítva. Mondom, nekem kettő Vortex kártyám is volt (egy Turtle Beach Montego Vortex 1 és egy Dimanod MX300 Vortex 2) De beláttam, hogy ha mást nem érdekel, én nem tudom megváltani a világot.

    Az AMD-t meg miért hibáztatod? Pont ők azok, akik újra felkeltették a lehetőséget. Az, hogy megint lesz rá lehetőség szabályos formában is (a TrueAudio kerülőmegoldást alkalmaz), csak és kizárólag nekik köszönhető.

    A két és fél éve létező, és azóta folyamatosan eladott hardverekhez a mai napig nem voltak képesek egy api dokumentációt elérhetővé tenni. Csak a csókos haveroknak engedélyezett szoftvert fejleszteni a nyomorult DSP-jükre, azok meg mind leszarják, egytől egyig. Mi ez, ha nem átverés. Átverték a vásárlóikat, átverték a fejlesztőket.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz #65675776 #26 üzenetére

    Valójában sosem kellett semmilyen hardver az A3D effektekhez. Vortex kártyákon is szoftveresen futott, a hardveres maszlag csak az eladáshoz kellett. A baj az volt, hogy az idióta Aureal azt képzelte, hogy a szoftverük eladásának legjobb módja, ha azt egy hardverhez kötik, amit csak ők tudnak legyártani. Ma már tudjuk, hogy a hardvergyártás k..vára nem éri meg, az igazi üzlet a technológia licencelése. (Illetve mi tudjuk, csak épp az AMD nem (lásd True Audio)).

    Tehát a Creative csak a hardvert nyírta ki, a szoftver továbbra is elérhető volt Sensaura Audio3D néven, csak mint említettem, a felhasználókat nem érdekelte, az akkoriban divatos filléres csipogókon nem jött át belőle semmi a 3D hatásból. Ezek az ócska csipogók nyírták ki a Creative-ot, nem a 3D hiánya. Ezeken a roncsokon senki nem hallotta a 3D-t, de a hangminőséget ugyanúgy nem. Ebből a nagy csomó szarból lett a Realtek. A többi történelem.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz #65675776 #28 üzenetére

    Valóban nincs hozzá köze, de transzlációt tudott A3D 3.0-ra is, és mégsem kellett kutyának sem. Az EAX reverb nem volt komoly, de még az se kellett senkinek sem.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • DoxaM

    aktív tag

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    azért ezt elég nagy badarság állítani. kissé azt sugallod, hogy a 3dfx után (vegyük pl.) 2016-ig szinte semmit nem fejlődött a vizuális látvány és mintha a 3dfx egy csoda lett volna, a már akkor fél háznyi kártyájukkal. másrészről, szerintem nyugodtan összehasonlíthatod most a lehető legkomolyabb játékot 4k-ban, dx12-vel, egy 3dfx-es csoda grafikával. nyilván minimális lesz a különbség, hisz a gonosz monpolok legyalulták a szuperinnovációt és fagyasztották a fejlesztéseket. Komolyat lépett az elején a 3dfx, de ennyi volt bennük, el kell fogadni, h sajnos vannak lépcsők az életben és nem biztos, h mindegyik lépcső egy adott cégé.

    a hangképzőkre annyit tudok mondani, hogy úgy látom, nem igazán tudod, h miaz az EMU, mondjuk én már rég nem foglalkozom játékos hangképzőkkel szigorúan, szóval ez a téma igazán mindegy, csak kiegészítésképp mondom, h anno a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező minőségi studió cuccok voltak (és nekem még mindig megvan :) )

Új hozzászólás Aktív témák