Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • manoarc

    senior tag

    válasz tuser #116 üzenetére

    Látszik,hogy nem sok üzletet csináltál vagy mindenkivel szerencséd volt kizárólag.
    A gyakorlatban ez úgy szokott kinézni,hogy könyörögsz meg még Te kuncsorogsz és végül a két szék közé ülsz és nem veszi meg senki, plussz az idő előrehaladtával még csökken is az árud értéke.
    Lehet régimódi vagyok vagy nemtudom, de Én annak adom el aki meg is veszi.Mint ahogy írták felettem is, nem tartogatom senkinek , illetve aki többet fizet azé a cucc. Amíg irkáltok egymásnak telik az idő és a tényleges vevők meg sorban állnak a full bizonytalan levelezgetés miatt.

    {。^◕‿◕^。}

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #206 üzenetére

    Tudod, Én mindig megjegyzem egy vételnél az eladónak, hogyha időközben jobb ajánlatot kap adja el!
    Mint mondtam, irreális lenne elvárni, hogy ne legyen haszna az eladónak!
    De ez az Én hozzáállásom!

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #212 üzenetére

    Nézd meg kiknek osztottam ki piros pontot (nekik eladtam valamit), és egyből megválaszolják a kérdésed!

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz tuser #219 üzenetére

    Igen, azt most látom, kifelejtettem: Lehet normális keretek között is, de ez sajnos csak az emberek <15%-a. Sokszor olyan irreális, hogy nevetnem kell. :)

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #216 üzenetére

    Idéznék azért még oda:
    "7.4. Az eladó a sikeres üzlet után a vevőnek a megfelelő topicban kér egy piros pontot, ezzel nyugtázva az üzletkötést!"
    Ezért említettem! De látom elkerülte a figyelmed...

    Olyan eset volt, hogy egy termékre érkezett több megkeresés. Tájékoztattam mindegyik felet, hogy a jobb ajánlat viszi értelemszerűen. Semmi gondjuk nem volt! Megértették, hogy más is a piacról él!

    Az átadás - átvétel pedig legkésőbb 48 órán belül megtörtént! Volt olyan, aki örült volna, ha mondjuk a RAM-okat Ő tudja megvenni, de a jobb ajánlatú illető vitte. Ettől függetlenül a vevő nem sértődött meg. Sőt, a mai napig levelezünk!

    Nem hiszem, hogy annyira inkorrekt lenne ezen eljárás!
    Az oldal szabályzata sem tiltja egy szóval sem, hogy az első vevőnek kell eladnom! Szép móka lenne, hogy pl. egy pécsi illetőnek kellene postáznom, mondjuk Budapestről azért, mert Őt illeti meg a vételi jog!
    Ilyen nincs, és nem is lesz!

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #228 üzenetére

    Megérteném abszolút! Lehet más anyázna, stb., Én nem! Ha pl. épp Sopronból utaznék fel, akkor sem!

    Annyit elvárnék természetesen, hogy azért még a találkozó előtt egy picivel legyen egy "Már tárgytalan" vagy "Magasabb áron tudtam eladni" üzenet. De, ha nem jön, ácsorognék 1 órát, és összegezném magamba, hogy milyen eladóval volt dolgom!
    De nem írnék a fekete pontos topicba emiatt!

    U.i.: De, ahonnan idéztem az előbb, ott pont még ez is szerepel!

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #236 üzenetére

    Ezt buktad!
    Mint írtam, az emberkét Én letiltom. Így a későbbiek során véletlenül se üzletelek vele!
    El lehet intézni mindent szép csendben.

    Ha már leírtam, minek írjam újra? Elég egyértelmű!

    Nem verek át senkit! Hogyha egyezkedünk, ott már a legelső a telefonszám amit elkérek. Persze van amikor megelőznek, de akkor is megtörténik a számcsere!
    Ha bármi közbejönne, azonnal hívom a vevőt!
    Viszont ilyenre nem volt, és nem is hiszem, hogy lesz példa!

    Az első olyan ajánlatra is rászoktam bólintani, aki garantáltan a kezembe adja a pénzt. Lehet, hogy 1-2 nap múlva 3-4ezret is nyernék. De nekem a fix dolgok jönnek be!

    Engem viszont nem igazán vernek át, mert... Erre van pár módszer, amivel egyből meglehet látni dolgokat! És ezek ott vannak mindenki előtt!
    Az már más kérdés, hogy szerintem kb. 200 tag, ha használja! :U

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #240 üzenetére

    Nem egyből! Azért nálam is van egy kis türelmi idő!
    De, ha eladja másnak, majd elmegy pl. bulizni, másnap azért legyen benne annyi, hogy akár egy SMS-t, vagy itt egy PM-et dobjon!
    A vis maior benne van a pakliba! Az, hogy nem írtam, attól függetlenül ez még nálam alap dolog!

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz tuser #276 üzenetére

    Hát, Én még nem nagyon hallottam olyanról, hogy még az eladó jöjjön el azért, mert hogy Én meg szeretném megvenni a cuccát... HA nekem kell mint vevő, Én megyek el érte... Alaphelyzetben a boltba is te mész el kenyérért, és nem a boltos hozza el Neked a kenyeret, nemde? De nem csak kenyér, bármilyen műszaki cikk, kivéve ha neten vásárolsz, üzletből, és van futár.. De akkor sem az eladó viszi el hozzád.. Szal sztem ez meg hülyeség..

    Én sem vinném el, hacsak nem fizeted ki az útiköltségemet.. :U - szal sztem ez eleve hülyeség..

    Személyit kiadni másnak, fenét... :U

    (#263) HXY: Te csak úgy átadnád a személyidet egy tök vad idegennek, hogy leírja az adataid? Merész...

    Mellesleg, adásvételi, oké, ez lenne a hivatalos dolog, De, ha úgy veszed a cuccot, hogy nem vállalt rá az eladó garanciát, akkor kb. sz@rt se érsz, és hiába mész bárhová panaszkodni... :U

    (#271) wolfman: Én vettem már az ország másik végéből memóriát, mert az ott lévő embernél volt jó áron, plusz innen a fórumról ismerem már egy ideje, és tudom róla azt, hogy megbízható... :U És inkább Tőle, mint egy tök ismeretlentől a közelből, akiről fogalmam sincs, hogy kicsoda, micsoda...

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #304 üzenetére

    Mit írtam a 262-es hozzászólásomban?
    "Elvégre, ha enyém az adott termék, mitől kellene félnem?"

    Ha tőlem egy IDE kábelt venne valaki 100 ft-ért, és igényt tart az adásvételi szerződésre, akkor azon szerepelni fognak az adataim! Ezt Ő maga fogja ráírni, mert a kezébe nyomom a papírjaim!

    Viszont fénymásolatot nem fogok adni! Az alapján lehet hamisítani!
    Illetve átadom, abban az esetben, ha... De ezt most ide nem fejtem ki!

  • whisperity

    tag

    válasz tuser #311 üzenetére

    anyja neve, születési helye, ideje adatot,

    Ezek szerint akár pl. az osztályfönők az iskolában is visszaélhet az adatokkal?

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #311 üzenetére

    Nézd, Én ezt korrektségnek tartom, hogyha átjön hozzám, megveszi pl. a számítógépem, és megírjuk az adásvételi szerződést, akkor Ő maga írja rá az adataim. Így elkerülöm azt, hogy azt vélelmezze, hogy hamis adatot írnék rá.
    De ugyanúgy Én írom rá a vevő adatait.
    Nincs ebben semmi kivetnivaló!
    Nem átruházom az irataim! Oltári különbség!

    Mivel az adataimat írja csak le, és nem kap fénymásolatot, mint amit Te mondtál, így nem tud vele visszaélni, mivel hamisítani nem tudja!

    De írtam, hogy van egy körülmény, aminél átadom a másolatot, de erre még most sem fogok kitérni!

    Előre nem utalnék sose! Csak személyesen egy az egyben alapon üzletelek!

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #315 üzenetére

    Tehát adásvételire akkor véletlenül se írjunk ilyeneket ugye? :D Na, ezen azért még álmodj egy kört!

    Az adatokat fel kell tüntetni, ezzel próbálhat visszaélni, de nem sokra megy!
    Ellenben a személyi fénymásolatával már kicsit többre juthat!

    [ Szerkesztve ]

  • Gergő_

    őstag

    válasz tuser #311 üzenetére

    Ezzel együtt te is tisztában leszel az ő adataival, ha pedig nem hajlandó együttműködni az már gyanús.
    Apropó eszembe jutott egy még érdekesebb történet.
    Egyik ismerősöm egy hirdetett hardvert szeretett volna vásárolni egy nagybetűstől , a barátom kérése is csak egy adásvételi lett volna, de az eladó részéről visszakozás volt inkább...

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #320 üzenetére

    Az aláírásom és a személyes jelenlétem, valamint telekkönyvi nélkül próbáld meg felvenni! :)
    Hajrá! Komolyan megnézem!
    Mondjuk ehhez kellene az eredeti személyim is, amin szerepel a fotóm! Na, ezért nincs fénymásolat csak úgy puszira!

  • BiP

    nagyúr

    válasz tuser #315 üzenetére

    Pedig de, egy osztályfőnök többet tud ennél. Bizony tudja ezeket mind. Egy 8.as osztályfőnök tuti, hiszen ő osztja ki a személyidet, de szerintem a gimis ofő is ismeri ezeket.

    Ezt a 3 adatod? Ha meg akarja jegyezni, hogy visszaéljen vele, bizony könnyű megjegyezni ezt a 3 adatot.

    (#316) Evgenii: szörnyen hangzik, de vissza lehet élni vele, akár másolat nélkül is.
    OFF: adásvételit meg korrekt szerződést említesz. Ez mind nagyon szép, de azok után, hogy kifejtetted, hogy lebeszélt üzlet után hajlandó vagy másnak eladni a cuccot, ha jobb ajánlat jön utólag, számomra mégis hiteltelenné teszi a 'korrekt üzlet' fogalmát.

    (#325) Evgenii : Persze, véd a jog, stb, de akkor is sok fejfájás és macera helyrehozni a dolgokat és ráadásul neked kell utánajárni, ha az adataiddal való visszaélésből károd származik.

    [ Szerkesztve ]

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #326 üzenetére

    Ember, Te sík h**** vagy! Komolyan!

    Nem azt mondtam, hogy minden jöttmentnek! Te nyugodtan rinyálj csak!
    Azért innen sorozatosan nem arról híresek, hogy okirat hamisításra vágynának! Szerződést felajánlottam jó pár embernek, de annyi volt a válasz, hogy "Ugyan már... sz**d le!".

    Akinek eladtam másik oldalon egy TV-t, az illetőt nem ismertem, de látta rajtam, hogy korrekt vagyok, és Ő is odaadta az iratait, kitöltöttük az adásvételit, és éltünk tovább boldogan!

    Ennyi erővel ne add ki a bankba se, sehol, mert ha így vesszük bárki fél perc alatt továbbadhatja!

    De rinyálj, zárj magadra 8 hevederzárral egy ajtót, legyél agorafóbiás! Az megvéd minden ilyentől... talán!

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz tuser #326 üzenetére

    Lehet, hogy azóta máshogy van már. Nekem is nagyon régen volt, akkor még kiosztották. Igaz, akkor még füzet volt :)
    Ezek szerint már jobban figyelnek ilyenre.
    Amúgy szerintem egy ofő ettől még tudja a számot. (vagy ha azt nem is, a többit említett adatot igen). De majd megkérdezem barátnőmet, (ő az) most már kíváncsi vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • djculture

    félisten

    válasz tuser #320 üzenetére

    Nemkell jelzálog,elég ha bejelenteti magát a másiknak a lakásába.Ilyen hülye káosz van itt jogilag hogy már volt rá precedens,kétszer is volt róla szó az atv-n a tvügyvédje műsorban.
    Tehát személyit csak hatóságnak átadni senki másnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #391 üzenetére

    Uncsi ez a sablon duma... Lapozz!

    A pontok kiosztása tudod mennyi? Kb. 1 perc bepötyögni, hogy "köszönet XY-nak ezért a cuccért". Aki nagyban akar csalást kivitelezni, megfizeti! Ezzel fenntartva a látszatot!
    Az, hogy nekem pl. ad 5.000 ftot egy mondatért, miért ne fogadjam el? Adja pénzt, Én beírom neki!
    Utána mire fel vennének elő? Mert vettem (igaz csak elméletben) egy pl. HDD-t valakitől? Ugyan már!

    Mit kérnének rajtam számon azon, hogy kiosztottam egy piros pontot?

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #418 üzenetére

    Nem pihennél egy kicsit?

    A kérdésem érdeklődő jellegű! És a legjobb tudomásom szerint olyantól jó kérdezni, aki itt valamilyen koordinátor, moderátor, stb. szinten van!

    A piros pont miatt meg vegyen elő a rendőrség! Pont le******! :)
    De azért megnézném amikor a perrendtartásnál a bíró számon kéri, hogy miért adtam XY-nak piros pontot amikor csaló?! :D :D

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #420 üzenetére

    A stílusom olyan amilyen! Nem fogok csak azért váltani, mert valakinek nem tetszik!

    A piros pontnak vezesd le kérlek a jogi menetét! :)
    Áruld el legyél olyan kedves, hogyha Én veszek Kis Pistától 1 db Thomson házimozit, ami nálam tökéletesen működik, de másnak gagyi cuccot ad el, és az beperli - mert akkora értékről van szó -, akkor engem miért is vennének elő? :)

    Ez nem kezesség! Attól, mert dicséretben részesítem, nem vállalok mellette felelősséget!
    A kezes viszont felelősséget vállal!

    Amúgy egy újonc miért ne kaphatna újonctól piros pontot? Mint ír-tam/tuk régebben, nem minden újonc csaló! Sem az eladó, sem a piros pontot osztó fél!

    Mit kaphatok? Semmit! Azért nem, mert minden baromságra nem bólintok rá!
    De, ha megkeresne valaki, aki mondjuk 40 hirdetést feladott, hogy szeretne piros pontot, és adna érte XY ft-ot, rábólintanék! Üsse kő!
    Aztán kérje számon majd rajtam valaki! :D

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #430 üzenetére

    Elért a papagájszindróma? Lapozz már ember! Vagy langyos víz aktív pihenéssel!

    Azért egy adásvételit okosan kell megírni! De hívd fel a fogyasztóvédelmet és fél percen belül elmondja neked egy joviális ember tőlük, hogy mennyire tehetetlen vagy, ha ez meg ezt hiányzik!
    Ha nincs adásvételi szerződés, akkor Ők nem igazán segítenek! Maximum elmondanak pár jó tanácsot, és ott kifújt!

    Ezen kívül tömegesen még mindig nem az adataidra vágynak, hogy visszaéljenek vele!
    A csalók pedig nem igazán fognak vágyni az adásvételire mivel ott szerepelnie kellene az Ő adatuknak is!

    Ha viszont állandóan az adatvédelmi törvénynek is eleget tennénk 100%-osan, akkor a Hardverapró-n is találsz olyan dolgokat, ami kifogásolható! Sokkal jobban, mint egy adásvételinél!

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #434 üzenetére

    Embere válogatja, hogy ki mire vállal vagy sem próbagaranciát!
    Nem írtam sehol, hogy kötelező az eladónak felelősséget vállalnia! Csupán annyit, hogy egy korrekt eladó...
    Persze ettől függetlenül másképp is lehet valaki korrekt!

    Az adásvételibe miért ne lehetne szerinted beleírni, hogy sértetlen állapotba visszaveszed? Ha a szerződésben ott van, hogy működőképes, hibátlan állapotban került átadásra, akkor ez már véd, ha Gipsz Jakab babrálva hozná vissza az adott terméket!

    Ki mondta, hogy az adásvételibe lévő adatok nyilvánosak? Te elvagy tájolva! Ilyet sem írtam sehol!

    Tudod, a hétköznapok során egy rakás adásvételi szerződés történik így! Pl. autókereskedésben, és még lehetne sorolni. Ott még le is fénymásolják a papírjaid. Most akkor ott sem adod át, mert hű tuti sunyiba ellopják?
    Egy ingatlan adásvételnél, vagy bárhol ahol a személyi adatokat rá kell írni a szerződésre, ki vagy téve ennek! Viszont, ha egyszer csak jönne a rendőrség, tudnád, hogy mégis honnan jutott ki az adatod? Hát nem!

    Egy bankból is kikerülhet illetéktelen kezekbe! Vagy talán van egy listád, hogy hány helyen van kiadva a személyes adatod?
    Egyszer rendelsz olyan cégtől aki bekéri, és mondjuk az ÁSZF-ükbe ott van kisbetűvel, hogy a referenciakapcsolataiknak kiadhatják az adataidat statisztikai céllal, stb., akkor erről nem igazán fogsz semmit se megtudni! Csak "véletlenül" majd megkeres valaki, és mily meglepő, minden adatod nála lesz. Utána mond azt, hogy nem Te adtad ki... Mert, hogy Ők nem fogják vállalni, az biztos!

    Szóval ennyi erővel sose add ki!

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #450 üzenetére

    Egy helyen már leírtam, hogy milyen az adásvételi és miket kell tartalmaznia formailag, így ide újra nem írom le!

    Azt is leírtam ott is, hogy ez csupán egy adalék a korrekt üzleteléshez, de 100%-os védelmet nem ad!

    Magánszemély használt termékre a szerződésben annyi garanciát vállal, amennyit akar! Ez lehet 0-XY nap! Van aki 3 hónapot is vállal! Nem egy ilyen ember van!

    A túlhúzásos veszélyre is írtam, hogyha valami olyan dolog kell, akkor azt boltba veszem! Sőt, nem egy embernek írtam, hogyha rizikós a dolog, akkor pár ezer forinttal többért ott bolt!

    A lopott wifi neked miért idegen? Egy rakás ember így osztja meg a netét, de nem védi le jelszóval! Írtam, hogy amikor LG BL40-em volt, ami nem egy hű de csuda telefon, azzal is találtam nem egy helyen olyan wifi-t, ami simán engedett netezni.
    Tőlem egy utcahosszal lentebb is van olyan lakás, ahol a nap bármely szakában tudsz netezni.
    Ez az egyén hülyesége! Viszont egy okosabb csalónak ez maga a kánaán!
    Ez csak egy 2007-es cikk, viszont a helyzet szinte semmit se változott: http://pcworld.hu/elterjedt-a-wifi-lopas-20071116.html

    Ki mondta, hogy megadom fűnek-fának az adataim? Ember, térj már észhez! Annyit írtam, hogy korrektem kezelem, ha adásvételit írunk! Ennyi! Hol írtam, hogy tömegesen osztogatom? Tőled még Ray Charles is jobban olvas(na)...

    Hiába lakás meg autó vétel, ugyanúgy ott van a pakliban, hogy az adataid "véletlenül" egy helyett kétszáz helyen landolnak! Azt pedig már nem igen fogod tudni kitalálni!
    Míg egy magánszemélynél valamennyire könnyebb kitalálni. Bizonyítani lehet, hogy nem lehet, ez benne van a pakliban! De máris szűkebb a lista!
    De még mindig nem ez a tömeges jelenség, hogy magánszemély az adásvételi után visszaél az adataiddal! Cégeknél, szolgáltatóknál ez már kicsit másképp van!

    Aki nem köt adásvételit, az gyanús, de nem feltétlenül csaló!
    Aki minden áron elkéri az lehet olyan vevő/eladó aki köszöni, de szeretne korrektek üzletelni!
    Van itt nem egy ember, akinek tételesen le van fűzve minden adásvételi dokumentuma, hogy a későbbi igényérvényesítésnél tudja magát védeni!
    Ez neked mondjuk idegen dolog, másnak nem!
    Minden eladó/vevő úgy köt üzletet ahogy akar! Mint írtam már, 100%-os védelem nincs! Maximum egy-egy ponton kicsit stabilabban tud állni az ember!

    A mai világba előbb viszi el a rendőrség az ártatlan vevőt, mint a csaló eladót! Tény! Mégis van üzletelés magánszemélyek között!

  • Evgenii

    tag

    válasz tuser #458 üzenetére

    Nő a kockázat ez tény! Ezért nem szabad egy név, egy IP cím, stb. alatt feladni egybe! Ehhez kell egy kis fifika, idő és türelem! Az más kérdés, hogy párezres tételekkel ki fog annyit szenvedni?! :D

    Ha engedély nélkül használok valamit, akkor azt jogtalanul eltulajdonítom nemde? Ergo lopom! Nevezhetjük bárhogy persze, attól függetlenül a jogtalan használatnál fogunk kilyukadni!
    Lényeg, hogy Budapesten, de még kint Franciába is dögivel vannak védtelen WiFi-k, amiket csak az nem használ ki, aki nem akarja!
    Csalásra pedig elég jól kilehet használni!
    Tény, hogy naponta kimászni egy lakás mellé laptoppal jó móka, de, ha elkezd a rendőrség nyomozni, akkor eléggé luftra fut!

    Egy alaplap vételénél annyival vagyok előrébb, hogyha van adásvételi szerződés, akkor egy fokkal jobban lehet a követelést érvényesíteni, mert van mire hivatkozni, mivel írásba lett foglalva.
    Az már utána a bizonyítási eljárás, stb. dolga, hogy a legvégén kinek adnak igazat! De még mindig nagyobb esélyem van így, mint papír nélkül!
    Ha a tulaj aláírta, hogy működőképes, akkor az aláírásával vállalja is, hogy az ténylegesen működőképes, és szakszerű használattal nem állhat elő hiba!
    Mint mondtam, tömegesen nem az jellemző, hogy aki adásvételivel adja el, az ramaty terméket adnak el, és a leírt adataimmal visszaélnek!
    Viszont, egy alaplapot csak úgy veszek innen, hogyha azt tesztgépbe építem. Sajátnak
    csak boltba!
    Persze rinyálhatnék, hogyha pl. Lajos1988 ragaszkodik az adásvételihez, hogy nem adom meg az adataimat. Ebből az lesz, hogy eladja másnak!
    Egy eladónál a büdös életbe meg nem tudod, hogy Ő korrekt, vagy eladja az adataid! Persze, ugyanez a szitu egy boltnál is!

    Viszont Én ennyire nem rinyálok! Amíg nem kap fénymásolatot az irataimról, addig sokra nem megy vele!
    Különben ennyi erővel a Google-ről már elég sok adattal visszaéltek volna, mivel nem egy levezőlista levelét meglehet tekinteni, stb.!

    A hiszékeny emberektől pedig sokkal több adat elkérhető adásvételi nélkül! Lásd pl. kamu postás, gázszámlás, stb.!

  • PHM

    addikt

    válasz tuser #469 üzenetére

    Szerintem ez sem járható út, hiszen a másik fél beleegyezése is kellene a hozzá.
    Az meg már kérdéses.
    Azon kívül kapacitás sem lenne rá.

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Aktív témák