Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz vinibali #127 üzenetére

    Valóban nincs az asztali gépemen linux. Mert minek? Számomra egyszerűen semmi nem szól mellette. Néhány éve pár hónapig kísérletezgettem linuxal anno pont ez volt az egyik oka, hogy ide regisztráltam az első acc.-ommal, hogy tudjak kérdezni a témában. Használtam pár félét (kubuntu > ubuntu > uhu 2.0 > újra ubuntu) de a windows számomra használhatóbbnak bizonyult. Akkoriban még sokat játszottam online ami ugyan linux alól sem lehetetlen de jóval körülményesebb és ugyanazon a hardveren windows-al magasabb fps-t kaptam. Nálam ezen a ponton bukott el végleg a pingvin project. Otthoni számítógép használók túlnyomó többsége messzire kerüli a linuxot a java részük eleve nem érti, nem látja át vagy egyszerűen csak türelmetlen és lusta, ahhoz hogy fejlessze a tudását és megtanulja legalább az alapokat. Bevallom én is türelmetlen vagyok hozzá. Szeretem ha minden két gombnyomásból pikk pakk megvan és nem kell fórumokat böngésznem, hogy ezt vagy azt hogyan lőjem be. Lusta kényelmes dög vagyok ez van, nekem tökéletesen megfelel a windows. A legtöbb otthoni gépen még mindig warezolt XP, Vista vagy Win7 ketyeg. A linux aránya ezekhez képest elhanyagolható ezért hiába erőlködött nekem fentebb a kolléga, hogy de bezzeg linux alatt mit tud a Bull. Kutyát nem érdekli. Szerverek megint más téma. Ha tudták mert nyilván tudták, hogy windows alatt sokkal gyengébben fog teljesíteni akkor nem kellett volna akkora hírverést csinálni megjelenéskor. Mert mindenhonnan ez jött, hogy na majd most és, hogy az amd nagyot dob és végre megszorongatja a csúcs Intel procikat. Oszt' az első tesztek után kiderült, hogy mégse ráadásul a konkurenciához képest még g*cisokat is fogyaszt.

    A Trinity meg nagyon várós. :K Ha esetleg hamarabb is jön ki az Ivy akkor sincs semmi mert valószínűleg a nyomába sem ér majd.

  • 8th

    addikt

    válasz vinibali #130 üzenetére

    Itt ebben a "topikban" nem. Már így is jó ideje csak az offolás megy Bulldozer témában holott köze nincs a fenti hírhez. Nem akarom ezt még tetézni. :N

    (#131) SylverR: "Nem a Linux a lényeg, hanem az, hogy a processzorban van erő!" Nem tudom mit rugózol ezen senki sem állította az ellenkezőjét. Nekem a Bulldozerről mindig egy régi-régi Pirelli reklám jut eszembe ami így szólt: mit ér az erő ha nem uralod? ;]

Új hozzászólás Aktív témák