Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz Puma K #41 üzenetére

    "Mert szerinted a Seasonic-nál meg az Nvidia-nál is dilettáns idióták vannak akik nem tudják kiszámolni és megmondani, hogy a gyakorlatban menni fog-e vagy sem...?
    Esetleg szerinted ki sem próbálják azt amit a hírben taglalnak...?"

    De, kipróbálták a mérnökök. Épp úgy ahogy az Intel mérnökei is közölték már az elmúlt 15 évben legalább 3-4 alkalommal : "Nem lesz szükség új alaplapra, mert a korábbi PCH jó lesz, és a foglalatnál sem kell lábszámot változtassunk"...és procidebüt előtt egy héttel jött a hír..."Igen, sajnos még is változtatnunk kellett kissé a foglalaton, ugyan a lábak száma nem változott, igazat mondtunk...bár 4-5 lábat sajnos mérnöki okokból fel kellett cserélnünk".

    Értsétek már meg azt, hogy a számítástechnikai hardver fejlődése sosem nekünk készült...mindig a könyörtelen és hatalmas profitéhség mozgatja az egészet. És a gyártóknak az a jó, ha 1-2 évente MINDENT cserélsz. Nincs új a nap alatt...bizonyos dolgok sosem változnak...

    De nagyon régen is ez volt. Mikor pl. az Intel többoldalas mérnöki esszét írt arról, hogy miért is nem jó a Pentium II-es prociknál a tűs foglalat, és miért is kell a Slot-os...Vagy amikor a VGA kártyáknál AGP helyett bejött a PCI-E csati, és mondták, hogy nyugi, a GPU ugyan AGP-re van tervezve, de egy átalakító chippel ezt lazán megoldjuk....aha....meg is oldották, bár működés közben szinte forrt az átalakító chip...nem jól szellőző házakban cresselt is rendesen.

    Bár vehetünk egy éles kanyart és időt lépve nézzük csak meg az AMD-t.
    "Nem változtatunk az AM4-en!!!" Hát azon nem is változtattak, de milyen érdekes, hogy a "szaros" kis B450-ekben megy a teljes eddigi AM4 proci repertoár, a "nagy és komoly és új fejlesztésekben" azaz a B550-ben és az X570-ben meg már nem! Még az X570...csak csak, mert ott 2XXX-től felfelé megy minden...eddig, na de a B550? Az meg csak 3XXX-től fölfelé...Pedig mindkettőbe hardveresen menne minden AM4-es CPU, de ez nem üzlet senkinek, csak a hülye usernek, azt meg ki nem szarja le?!
    Hisz a derék öreg kis olcsócska B450 megeszi az összes Ryzent...és biza ez nagyon nem jó így a gyártóknak, hiszen hol marad a komoly profit?

    De csak maradjunk a tárgynál.
    Biztosra veszem azt, hogy nem fognak zökkenőmentesen menni a komolyabb GPU-k az átalakítózással, és a magyarázat is rég készen van már rá, igen szép mérnöki elemzésekkel és mutatós diagramokkal.
    Vagy csak bizonyos belsővel szerelt tápokkal fognak majd tökéletesen működni...de persze ez nem fog kibukni elsőre...csak a fagyások olykor, meg a játékokból kiugrálgatások rendszertelenül...mondják majd : hát igen, a kezdeti driverek....aha....hogy nehogy két héten belül elálljál.
    Aztán meg jön vissza a gariból : Nálunk patentül működött!

    Lesz még itt majd RTX 3XXX Seasonic cupon edition...és 15 dolcsi kedvezményel veheted meg hozzá a Seasonictól (példa csak) az új csatis tápot...

    49 éves vagyok, ebből 35 évet töltöttem eddig a szakmában és hányok az ilyen "fejlesztésektől", mert ez nem más mint árukapcsolásos rablás!

    És hidd el nekem, ha azt mondom, hogy ha a nagy legális gyógyszeripart (17 évig voltam rendszergazda/programozó/hardveres egy 1200 ágyas megyei kórházban) KIZÁRÓLAG A PROFIT MOZGATJA ÚGY, HOGY AZ EMBERI ÉLET ÉS NYOMOR MÉG CSAK A SZEMPONTLISTA ALJÁN SINCS FÖNT, szóval akkor a kis hardverecskéknél....ugyan már. Hidd el nekem, csak a pénz mozdítja előre a világot. És hiába nagyon nagy baj ez, de attól még így van.

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák