Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Szerintem nem kellene annyira berosálni a robotoktól. Oké, most elvesztette pár ember a munkáját, de valószínűleg csak idő kérdése volt, csoda hogy eddig kitartottak a kétkezi munkával.

    Legrosszabb esetben én úgy tudom elképzelni a jövőt, hogy a legtöbb embernek csak úgy lesz normálisan fizető munkája, ha valamilyen számítógép előtt/körül végzendő feladatot csinál. Viszont a robotok mint olyan, akik kiváltják az emberek munkáit olyan szinten hogy az társadalmi probléma legyen, csak sci-fi. A jelenlegi tendencia ami mostanában látható, erősen megkérdőjelezi hogy lesz-e egyáltalán valaha, belátható időn belül AI, ahogy mi elképzeljük. Ha nem lesz (és ez több mint valószínű) rengeteg munka van és lesz is, amit csak ember tud elvégezni, mert egy csökött számítógép meg a mai "AI"-nak számító bénaság egyszerűen képtelen rá.

    Majd ha eljön az Asimov által elképzelt hasonló robotvilág, akkor majd el lehet gondolkodni. De a robotok se hardverileg, se szoftveresen nem tartanak még ott, hogy "vesztésre álljunk a robotok elleni harcban".

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák