Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    Elnezest hogy nem kovettem a beszelgetest a magyar oktatasi rendszerrol, annyit megjegyeznek hogy szerintem is szukseg lenne egy reformra aminek eredmenyekeppen kevesebb anyagot tanulnak a gyerekek, kevesbe stresszesen es gyakorlat orientaltabban. Persze ehhez a tanarokat is tovabb kell kepezni.

    Gyerek skandinav oktatasi rendszerbe jar (alt iskola), minap dobben ra es szomorodott el! hogy jovo heten teli szunetuk lesz. Beszelgettunk tobb gyerekkel es a legtobb szinten banja hogy otthon lesznek.
    Sokkal erdekesebben, gyakorlati peldakkal osszekotve tanitjak a tanarok az anyagot. Pelda, tanulnak valamit allatokkal kapcsolatban, akkor kimennek kirandulni egy heten egyszer az erdobe ahol kint is ebedelnek. Nem mennek messze, vannak akik bicikliznek.
    Masnap az elozo napi elmenyekrol beszelgetnek es dolgozzak fel.
    Rendszeresen sutnek, foznek. Persze csak kis mennyisegben, pl feltenyernyi pizzat csinalt aminden gyerek maganak. Ezaltal jobban osszeszoknak, jobban egyuttmukodnek. Elvezik az iskolat. Nekunk vannak magyar rokonok, ismerosok es ezt egyaltalan nem mondjatom el a gyerekeikrol es nekem (nekunk) is nagyon stresszes volt az iskola. (Pszichologusok tudnanak meselni a gyerekkori stresszrol mit okoz kesobb.)

    Elhiszem hogy ez a hozzaallas _egy_kicsit_ tobb penzbe kerul mintha a gyerek ele csapnank a konyvet es azt mondanank neki hogy a huszadik oldaltol a harmincadikig tanuld be fiam. Bar lehet hogy kevesebb khm.. "stadiont" kellene epiteni es akkor lenne penz...

    Kevesebb anyagot biflaznak viszont jobban egyuttmukodobb lesz a tarsadalom. Nem csinalhatjak rosszul mert nemhiaba itt van a vilag legboldogabb tarsadalma es a korrupcio is itt a legalacsonyabb es a gazdasag sem all rossz helyen.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák