Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz laposonly11 #140 üzenetére

    "Ha te a tényeket sztereotípiának hívod, akkor legyen. "

    Az "itt minden szar, nyugaton meg kolbászból van a kerítés" demagógiát tartom sztereotípiának. Ha már tényeket emlegetsz, itt az első google találat a témában:

    "A magyar háztartások 82 százalékában található valamilyen játékkonzol, videojátékra alkalmas asztali számítógép vagy laptop – derült ki a Budapest Bank kutatásából.
    Erre alkalmas laptopja 74 százaléknak, asztali számítógépe 62, Xboxa 28, PlayStationje 27, Nintendója pedig 9 százaléknak van."

    Továbbá:

    "A válaszadóknak átlagosan a negyede még nem tudja, vesz-e új eszközt a következő fél évben, ötödük azonban igen, ők jellemzően laptopot vásárolnának. A Nintendo készülékek kivételével a válaszadók általában az 50–150 ezer forintos árkategóriában gondolkoznak.
    Az asztali számítógépek és a laptopok vásárlóinak az ötöde mondta, hogy 200 ezer forint feletti összeget szán a beruházásra. A PlayStationt vásárlók mintegy ötöde a 150–200 ezer forint közötti kategóriát jelölte meg."

    Ennyit arról, hogy "Mert az embereknek nincs rá pénzük."

    "és egyetlen példával nem hogy érvelni nem lehet az általánosítás mellett, hanem arra tökéleseten illik a kivétel erősíti a szabályt, szabálya."

    A Minecraft csak egy volt a sok példa közül, csak ebbe máshogy nem tudtál belekötni.

    "Utánanéztem, Iphone és Androidhoz is ingyen van!"

    Minecraft for iPhone: $6.99
    Minecraft for Android: $6.99

    "Na ennek tudatában, ha azt állítanám hogy szinte senki sem vette meg, lehet hogy akkor statisztikailag közelebb állnánk a valósághoz, mint azt állítani hogy 100 millióan megvették."

    Tehát a világrekord 200 milliós eladásból képes voltál levezetni, hogy az valójában nulla. Gratulálok. Már csak az a kérdés, hogy honnan jött a Microsoftnak az a kb. 5 milliárd dollárnyi bevétele, amit szerintük a Minecraft termelt.

    "mert én legalább utánaolvastam, tehát elvégeztem a házit, te azzal akartál engem cáfolni, hogy csak találgatsz"

    A fentiek fényében gondolom nem kell különösebben részleteznem, mennyire nevetségesen hangzik ez a mondatod.

Új hozzászólás Aktív témák