Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The Goth

    tag

    Ja, hát fejlemény az van. De lenni már nem lesz. Történtek ugyanis az alábbiak:
    Nem nagyon bírván magammal mégis csak fel akartam tenni egy custom romot, úgyhogy ADB-re fel és TWRP hajrá. Hát ja, gondolta az egyszeri ember… Lévén hogy a bootloadert ugye nem zártam vissza a korábbiak után, gondoltam most legalább pár parancsal egyszerűbben megúszom. De nem. Nyitott bootloader ide vagy oda teljesen előröl kellett csinálnom. Kinyitni a már nyitott bootloadert, kész vicc. :DDD De legyen hát, TWRP felmegy, elindul. Mivel ugye ahhoz, hogy a TWRP recovery fix legyen, a felrakás után először egy reboot – recovery újraindítás kell, úgyhogy kapásból meg is csináltam. És itt egy ismerős probléma, nem látja a tárhelyeket. :(( WTF? Ezmeg miez már megint? :F A telefonon a gyári 7-es rom, a TWRP a 7.1… -hez való 3.1.0-ás, mivel még nem a madOS Oreot akartam visszarakni. A tárhelyeket viszont 0MB-osként nem is látja. Számítógépen a telefon nem megnyitható, így nincs se TWRP down, se upgrade. Szóval van egy 7-es rom egy nem hozzá való twrp-vel, a gyári recovery elindításának lehetősége nélkül, hiszen már fixáltam a TWRP-t, és annak lehetősége nélkül, hogy ezt downgradeeljem a 7-eshez passzolóra. :W Hogyan tovább? Egy próbát megér, veszteni valóm úgyse nincsen alapon, System reboot a TWRP-ben. És igen, ami jött azon nem lepődtem meg. Olyan gyönyörű bootloop-ot kaptam… Szétkapni, akku le, gépre fel és jöhetett a Windows+SP Flash+gyári rom-os móka. Megint. Megint szépen felment (hurrá), de miután újraindítottam, rögtön újra indult. Első gondolat… megint, vagy inkább még mindig bootloop? Na ne szivassál már. :(( Szerencsére a Bekapcs. + Hang fel kombó működik. Gyári rec.-be belép, cache és wipe data cache lefuttat, újraindít, minden rendben. Na azért. Első dolog, ellenőrizni az IMEI meglétét. Megvan. Megkönnyebbülés. :) Ezzel a lendülettel kikapcsoltam, azt beraktam a fiókba. Most már csak majd akkor kerül elő, ha feltétlen szükség lesz rá. Vagyis a fejlemények ezzel a nem túl dicső befejezéssel véget értek.

    "A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

Új hozzászólás Aktív témák