Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devast

    addikt

    válasz #06658560 #22 üzenetére

    Ja, csak az oem ws nem 30-40k. Azt a fővároson kívül egy közép/kisvállalkozó sem fogja kifizetni.
    ps: Te még mindig felhasználói szemmel nézed... én meg ezeknek a karbantartásáért felelek. Elhiszem neked mindegy a gari miatt, nekem meg nem mert erre b*szom el az egész napom ahelyett, hogy valami értelmeset csinálnék :)
    garancia meg addig van, amíg le nem jár. Úgyszint a fővároson kívül egy kis/középvállalkozó sem cseréli le a gépparkot, ha éppen lejárt a garancia. Addig vannak befogva, amíg vagy nagyobb teljesítmény nem kell, vagy már nem lehet alkatrészt kapni hozzá (főalkatrész elhalt).
    Szerver + vékony kliensek olcsóbbak mint sok workstation.
    Azért egyszerűbb karbantartani, mert kliens oldal 1 hardver és annyi. Nem kell konfigolni azt, nincsenek alkatrészei, nincs lelki világa, csak van és kész.
    Nyilván a terhelésre kell optimalizálni a szerver oldalt, a költsége attól függ.
    ps: a rendesen beüzemelés pénzbe kerül. És legtöbbször mindig korlátozottak az anyagi források. Ergo én rendesen beüzemelt rendszert még nem láttam munkahelyem környékén :) Csak idő és pénz kérdése. De az ügyfélnek hamar-hamar kell, és olcsón. Azért meg az van amit kap.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák