Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tobal

    tag

    válasz ifamester #34 üzenetére

    Én láttam már elég rég a zeitgeist-ot, mindegyik részét. Alapvetően sok okosság van benne, de nagyon sok hülyeség is. Arra mindenképpen jó, hogy megtanítson arra, hogy nem szabad mindent elhinni (főleg nem a médiának), és érdemes utánanézni a dolgoknak inkább. És ez magára a filmre is igaz, ugyanis nagyon sok ferdítés, csúsztatás van benne, főleg a vallásokkal kapcsolatban.
    A legnagyobb hiba amit elkövet, hogy a vallások és az egyházak közé egyenlőségjelet tesz. Ami nem is csoda, hisz amerikaiak csinálták, ott pedig már nagyon régóta kiveszett a vallásokból az igazi érték, és mára már csak egyházak vannak, amiknek az egyetlen célja a népbutítás és a pénzszerzés. Hogy szerintem miről is szólnak valójában a vallások, arról ld. a goa kultúrával kapcsolatos írásomat.
    A Venus project is, még ha meg is valósul valaha, valójában csak még egy elbaszott próbálkozás lesz a világ jobbá tételére, ugyanúgy, mint a demokrácia, vagy a kommunizmus. A Venus project legnagyobb hibája, hogy teljesen technokrata beállítottságú, tulajdonképpen tekinthető olyan vallásnak, ahol a technológiát istenítik. Egyáltalán nem veszi figyelembe az emberek lelki tényezőjét, és így még inkább ellelketlenítené az embereket, mint manapság. Gazdasági szinten biztos működne, de nagyon látszik, hogy materialisták ötletén alapul... márpedig a mai pénzrendszer alapja is a materializmus, úgyhogy valójában semmi se változna.

Új hozzászólás Aktív témák