Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    #34 "Intel still commands the majority of the server market, with an estimated 93.4 percent market share"

    "The principal engineer who worked on CPUs from the Pentium III to Core i7 says Intel has lost focus, and it's "lucky" AMD can't make enough CPUs to do more damage."
    "the only thing saving Intel from losing a more massive market share is AMD's volume constraints in making its popular CPUs" [Jó régi cikk]

    Rémlik valakinek, hogy az AMD nem tud annyit gyártatni amit meg ne vennének?

    Hagyjuk az aktuális piaci részesedéses hülyéskedést. Az Intel részvények árfolyama az elmúlt időkben többször bezuhant mindenféle piaci részesedés ellenére. Az AMD-é épp most áll stabil Föld körüli pályára a piaci részesedés ellenére.
    A cikkben szereplő nagy befektető úgy látja, hogy bizonytalan annak a vállalatnak a jövője, akibe kisebb országok bruttó éves jövedelmének megfelelő pénzeket tolt. A bérgyártás megszervezésében a cég jövőjének a stabilizálását látja, ezért tartaná kívánatosnak.
    És itt következik a "mert ha nem látja stabilnak..." amit a fantáziára bízok.
    A cikk alapját képező levélnek semmi köze sem a piaci részesedéshez, sem fanboyok véleményéhez. Pénzügyi szakember pénzügyi kérdés végett pénzügyi megfontolásokból pénzügyi lépéseket befolyásoló döntéseket kért. Talán feltűnt, hogy sehol nem szerepel a "fanboy" vagy a "piaci részesedés".

    #32 "üresjáratban mondjuk még mindig kevesebbet fogyaszt így is"
    Ha nem használom a számítógépet, akkor kikapcsolom. Annál semmi nem fogyaszt kevesebbet. ;)
    Esetleg te mint cégvezető, vagy cégtulajdonos azt preferálod, hogy ne dolgozzanak az alkalmazottak, mert úgy jobb az energiahatékonyság? Vagy min alapul a megjegyzésed logikája, mert én ehhez már nem érek fel ésszel és nem egészen értem. :F Tényleg nem értem. :B

    #39 Daniel S. Loeb Nettó vagyon: 3,1 Mrd USD (2020. február)
    Jöttment senkiházi. Mit képzel ez magáról... :K

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Kristof93 #41 üzenetére

    Oké. Mutass egy Intel felsővezetőt, akinek a nettó vagyona meghaladja a 3,1 Mrd USD-t. Ezzel bizonyítod, hogy ők jobban értenek a pénzügyekhez. Esetleg az összes együtt?
    Egy kis segítség: [link]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Ribi #94 üzenetére

    Fától az erdőt?
    Előzőekben úgy gondolom elég egyértelműen leírtam, de azért most próbálok tőmondatokat használni.

    Pénzügyi befektetők aggódnak.
    Egyik befektető írásban javaslatot tett, mivel lehetne az aggodalmat csökkenteni/eloszlatni.

    Nem gyártástechnológiai/cégvezetési tanács. Pénzügyi tanács. Befektetők megnyugtatására.
    Hogy ne menjen a levesbe az Intelbe való befektetése. Hogy valamicskét azért ért hozzá, azt a sikeressége igazolja.
    Ennél egyszerűbben nem tudom magyarázni. Sajnálom. :(

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák