Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz pzstm #47 üzenetére

    Pontosan, bár nekem van fent több is, de a legtöbbet az IE11-et használom, mióta megszabadultam a Norton 360-tól ráadásul, ennek is örülhetek:

    Csak Windows 8.1-től kezdve működik, és IE11 esetében. Csak azért írom, mert Windows 7-es IE 11-nél nincs a felső opció.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Sinesol #63 üzenetére

    Sajnos sok olyan ember van, aki 2004-ben (amikor az IE6 már három éve a piacon volt), megállapította, hogy az IE6 rossz nem olyan komfortos, mert nincs több füles böngészés, és nem olyan szabványkövető mint az akkor debütáló Firefox, vagy a régen piacon lévő Opera, esetleg a Firefoxszal párhuzamosan létező Mozilla Browser. Na most az évek teltek, ők meg azóta is azt mondják, hogy az IE rossz, mert luxus nekik kipróbálni, esetleg arra lusták, hogy párhuzamosan használják a FFX-szal, vagy már a Chrome-mal, pedig csak importálni kellene a könyvjelzőket. Windows 8.1-től meg szinkronban tartja az MS Account, amit persze a topijában is szomorúan látok, hogy sokan azt kérdezik, hogy lehet kikapcsolni, mert ők a lokális fiókban hisznek... hát nehéz ezen két jelenség ellen harcolni sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz bzoley #74 üzenetére

    2002-től kezdve van itthon folyamatosan Internetem. Egy barátom kedvence volt a Hotbar, én nem igen használtam, de Ő sokáig. Az IE6-ot kevesebbszer indítottam el akkoriban mint az Operát. Akkor az volt az elsődleges böngészőm, Mozilla Browser, Netscape Navigator fent volt, de az Opera volt az abszolút favoritom. Évekig. A Firefox eleinte nem érdekelt különösebben, ami nem azt jelenti, hogy ne lett volna feltelepítve, de nagyon ritkán használtam, mert ahelyett is Operáztam :D

    Aztán jött a Vista és vele az IE7 védett móddal, majd később az IE8 a privát böngészéssel elsőként a világon. Ott kezdődött el az a folyamat, ami hosszadalmas volt, és néha előfordult az én IE használatomat kicsit megakasztó jelenség is (a Chrome megjelenése), de már olyan 3-4 éve a két böngészőt fej-fej mellett használtam. A Chrome nálam tulajdonképpen sokáig kiszorította a Firefoxot. Volt olyan időszak, hogy a Mozilla böngészőjét, csak az ASUS RT-N10+ router DD-WRT-s Firmware frissítésére használtam :D, annak ellenére, hogy kényszeresen be volt lakva, azaz használtam folyamatosan a Firefox Sync funkciót, könyvjelzők, minden rendben volt tartva, csak valahogy lomhának éreztem, mert ellentétben a Chrome-al, ha FFX-re feltettem azokat a kiegészítőket amiket nélkülözhetetlennek tartottam érezhetően lassabban indult, mint a Chrome szintén bővítményekkel megspékelve. Közben az Opera folyamatosan szorult nálam háttérbe, ráadásul 2008-2009-től kezdve, mert akkor lettem Symantec előfizető, és a Norton termékek az Internet Explorer-t, a Google Chrome-ot, és a Mozilla Firefox-ot támogatták egyrészt Norton eszköztárral, másrészt a letöltések terén is csak akkor ellenőrizte a Norton a letöltött állományt ha elakartam indítani, a másik három böngészőnél pedig azonnal a letöltés végeztével megjelent a vizsgálati eredményt mutató kis ablak a jobb alsó sarokban. Aztán az Opera kapott kiterjesztés támogatás opciót, de Symantec eszköztár továbbra sem volt, így maradt nálam az utolsó helyen. Érdekes, mert anno az IE6-ot évekre ő verte ki, sőt még az IE7 és IE8 sem tudta megfosztani az első helyétől, és végül azzal, hogy az IE9,10 és 11 elsődleges böngészővé vált, egyúttal végérvényesen kiütötte. Mióta megszűnt saját motort használni az Opera - lényegében egy olyan moddolt böngésző lett mint a Comodo -, azóta fel sem installálom, egy Chrome is elég a gépen.

    Az IE9-től megjelent a HTML5 támogatás, az ActiveX szűrés, és a TPL.

    Chrome: 2013 elejétől használok androidos eszközöket, amin ugye alapértelmezett böngésző - legalábbis a referencia készülékeken, mert az LG és a Huawei cuccokon is van egy másik gyári androidos böngésző, ami szintén az Android sajátja és amiben volt legutóbb sebezhetőség is - a Chrome, tehát ez elvileg erősítette a pozícióját, hiszen táblagép és PC között is szinkronizál, és az NMS is ezt támogatja a legjobban Androidon. Azonban az asztali Chrome két olyan dolgot is hanyagul vagy egyáltalán nem kezel melyek számomra fontosak. Az egyik korábban tudta, csak azóta "elfelejtette". Az Aero Peek-ről van szó. Természetes, hogy Internet Explorernél működik, de itt jön képbe a Firefox is, mert ott is megy. A másik dolog, hogy az újabb Windows rendszereken 7/8.0/8.1/10 ha a SuperBar területére letűzésre kerül az ikonja akkor hiába van beparaméterezve, hogy hova gyorsítótárazzon, "elfelejti", egy olyan funkcióról van szó, melyet 2001-ben már az IE6 is tudott, ráadásul grafikus felületen és nem parancssoros bohóckodással. Na itt kezdett nálam hanyatlani a Chrome használat. Amit tetézett a Firefox Australis felületének bevezetése, ami végre elhozta a Firefox szempontjából az áttörést, és nem az örök harmadik lett nálam, hanem a második, kiszorítva a Chrome-ot. Androidon is többet nyújt, mert van kiterjesztés támogatás, ami Chromeb an nincs. Az Internet Explorerrel szemben is van egy előnye, van benne magyar helyesírás-ellenőrző funkció.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz sz.balazs.95 #83 üzenetére

    Jaj tényleg, Maxthon is volt, de szerintem az csak az IE7 előtti időkben inkább. Talán az lett a MyIE2-ből? Régen volt, és nálam tényleg réteg böngészőnek lett elkönyvelve :) Meg volt még valami IE motort használó cucc, ja igen az Avant Browser, azt is használtam egy kicsit.

    Egyébként a "Spartan" esetében nem zárom ki, hogy multiplatform lesz, és megjelenik esetleg Androidra is, mivel az IE teljesen össze van olvadva a Windows rendszerrel, ezt pedig direkt lehet úgy fejlesztik, hogy eme függőséget is oldják, gondolván azon Windows vásárlókra is akik Androidon is használnák, én például tuti vevő lennék rá :) Amolyan könnyed böngésző.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz sz.balazs.95 #105 üzenetére

    A Chrome 2015 áprilisig támogatja az XP-t, ha azóta nem változtatták meg.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz DrojDtroll #108 üzenetére

    Olyan ismerősöm nekem is van. Idősebbek már, aztán az XP-vel is még most ismerkednek, szólt a családfő a fiának, hogy szeretne Internetezni, bekötöttek egy 10-es Netmánia M-et, a fia pedig odaadott egy 2000-ben vásárol talán 500 Mhz-es de Celeron gépet, elsőnek 256 MB RAM-mal, amit tervbe volt véve, hogy 512-re feltornázik, de nem tudom már, hogy ez sikerül e. Az biztos, hogy borzalmasan lassú volt az XP is rajta, mert mondta, pont emiatt említette, hogy kellene bele még 256 MB RAM. Na egy ilyen konfigurációra korszerűbb Windows-t esélytelen, Linuxot meg megint, mert az XP-vel is alig boldogult, felhívott, hogy ezt vagy azt hol találja benne, meg mit hogyan lehet elérni. Az ilyen esetben érthető.

    A durva nem is ez, hanem az a felhasználó, aki erősebb konfigon, amin vígan futna a Windows 7, azon is XP-zni fog :D

    (#109) sz.balazs.95: A Firefox nyilatkozatával nem találkoztam, csak a Google által megfogalmazottal.

    (#110) DS39: Chrome-nál a posztomban leírt konfignál lényegesen erősebb gépnél is beköszöntött már a záróra. A fia egyik gépe, amit még én adtam el neki, így járt például a Chrome-mal:

    ASUS A7V8X-X LAN alaplap, AMD Athlon XP 2200+ Tbred, 1,5 GB RAM.

Új hozzászólás Aktív témák