Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Srácok én végigolvastam a kommenteket és filóztam a dolgon,s a következőre jutottam:
    Mi van akkor, ha pl. Pistikének nincs még Steam accountja? Csinál egyet frissen, hogy tudja használni a Geforce Now szolgáltatást. Megveszi a játékot, első lépés pipa, kiadó megkapta a pénzt. Most Pistikének hardver kell, akkor előfizet a szolgáltatásra és kvázi bérel az Nvidiától hardvert. Második lépés pipa. Tehát most már fizetett mindenkinek, fejlesztő megkapta a pénzét, Valve megkapta a pénzét, Nvidia is megkapta a hardverért. Most játszani akarna, mi akadálya?

    Pistikének mondjuk sosem volt gépe, direkt azért csinálta a profilt, mert látta, hogy van ez a Geforce Now és arra van pénze. Ha később vesz is gépet, addig egy ideig ellesz ezzel, míg összespórol valamennyit.

    Hol itt a hiba, kérdezem én? :U

    A Geforce Now meg nem egy külön platform, hanem egy szolgáltatás, ami a PC platformon belül létezik. Nem kell rá újra megírni a játékot. Kvázi egy távoli PC. Olyan, mintha Pistike bérelne egy gépet a keresztapjától, amely mondjuk távolról streameli neki a jelet a telefonjára vagy a gyenge laptopjára stream formájában. Attól még fizikailag a játék a számítógépen fut, tehát nem lehet belekötni. Kvázi a játék nincs hardverhez kötve. Nincs megszabva, hogy én azt csak a Vega 56-omon futtathatom és ha cserélem a VGA-t erősebbre, akkor újra engedélyt kell kérnem a kiadótól, mert az már más hardver.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák