Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daniel909

    addikt

    válasz pufferzóna #46 üzenetére

    az autógyártás hogy a fenébe jön ide??... :W egyébként ha jól tudom vannak olcsóbb mercik is, az a kicsi... de nem igazán vágom az autós témát...

    YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

  • daniel909

    addikt

    válasz pufferzóna #46 üzenetére

    egyébként baromság amit írsz, mert a merci mondjuk ad egy csokor kiváló szolgáltatást és megbízhatóságot az autók mellé (gondolom) amit sokaknak érdemes megfizetni. mondjuk merci=apple ha már a példához ragaszkodunk...

    míg a BB kijön egy új rendszerrel, a konkurenciához képest elmaradott szolgáltatásokkal, kevés appal. nagyon kevés az esélye annak, hogy mindent tudjon a BB 10, amit a konkurencia is. ugye ebben benne vannak az alkalmazások, azok minősége, és akkor a felhaszn. felületről nem is esett szó. azon is bukhat a dolog, de azt könnyebb összerakni, mint a háttérszolgáltatásokat. Ebből egyértelműen következik, hogy veszteséggel kéne árulni a hw-t, és majd a vásárlásokból visszajön a dolog, de szerintem ez túl kockázatos, és nem ezt fogják választani = ugyanolyan árban lesz egy BB10, és egy SGS3... melyiket választanád? :)

    a másik pont, hogy azért illene elhagyni ezt a BIS/BES függőséget, amit valószínüleg el is fognak, tehát opcionális lesz. de ez az egész nagyon nem fog összeállni szerintem, és nincs 1-2 év a fejlesztésre, mert ha az emberek inkább androidot/ios-t/wp-t vesznek, akkor nem lesz pénz fejlesztésre... és a fejlesztők sem állnak a platform mögé...

    A wp most érte el azt a szintet, ahol már alig kell kompromisszumot kötni, de azért pár app még hiányzik (dropbox, youtube..stb).. de az MS-nél van pénz, megtehetik, h rövid távon nincs haszon. a BB pedig sz**ban van, és rövid távon kéne alakítani valami nagyot, hogy mehessen tovább a fejlesztés nyugodtan.

    nah ennyi e véleményem.

    YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

  • daniel909

    addikt

    válasz pufferzóna #56 üzenetére

    az aláírásod után már eleve baromság volt veled vitatkozni... ha elfogynak az érvek, jön a személyeskedés:)

    YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz pufferzóna #58 üzenetére

    Mármint az új.

    De tudod mit!

    Nem legyen igazad!

    Legyen a SGS3 alatt!

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz pufferzóna #60 üzenetére

    Amúgy gondolj bele.

    A piacon kint van a Nokia kilenc húsz és a SGS3. Drágák!
    Készülődik hivatalosan is a iájfonS is. Drágán.

    Egy új ismeretlen készülékkel ki akarnak jönni ezek feletti árral????

    Nagyon nagyot kell gurítani nekik ahhoz!

    Valami olyasmit, ami merőben szokatlan és igen jó - kb 8 másodperc átgondolás után is.

    Kicsit szkeptikus vagyok a magasabb árral!

    Az biztos, hogy az új oprendszer jó lesz. Sokat dolgoznak rajta - valóban. De vajon üt-e?

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz pufferzóna #62 üzenetére

    Közben más idők kezdtek fújni....

    Nem vetted észre Pedig a HVG-is beszélt róla.

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

  • daniel909

    addikt

    válasz pufferzóna #58 üzenetére

    "Szóval szemmel láthatóan nem érted az egészet. Nem kell az új rendszernek mindent tudnia, amit tud a konkurencia. Az például az iOS sem tud mindent, mégis sikeres. Nekem két telefonom van, egy androidos és egy BB. Egyik sem tud mindent nyújtani, amit a másik. Egyszerűen mások, másban jobbak a másiknál."

    akkor nem kell tudnia mindent, ha zseniális a marketing, vagy ha olcsó. de még akkor sem biztos a siker lásd Lumia 800-900 eladások.
    Az iOS a legrosszabb példa... szerintem egyértelmű, hogy hatalmas hype van mögötte, és az ezt futtató készülékek mögött, ami csak most kezd megtorpanni. a BB egy ekkora hájpra biztos, h nem lesz képes, akármit csinálnak.

    "Egyik sem tud mindent nyújtani, amit a másik. " ezek után már kár is "vitázni" veled. már hogy ne tudna egyik platform többet mint a másik? Az Android vezet funkcionalitásban, az iOS vezet alkalmazások minőségében/számukban, a WP vezet folyamatosságban. A többi rendszerről kár is beszélni, bár van nekem is BB-m, és kellemes használni az alap dolgokra, de minden másra ott a többi rendszer. Oké a Playbookot még kellemes használni, tényleg, de vajon miért volt bukás? miért oldották meg az Android alkalmazások futtatását? (bár a vagy működik vagy nem kategóriát nem nevezném teljes körű megoldásnak) Miért szórták ki 200 dollárokért? Hát mert senkinek nem kellett. (pedig az UI nagyon bejövős volt, de hiányoztak a megszokott háttérszolgáltatások... még h nem kell tudnia amit a konkurencia, LOL)

    És a BlackBerry Torch 9860? Nagy érintőképernyő, jó ui, egyedi dizájn (magyarul trendi), de mégsem lett kelendő... kérdezz meg másokat miért...

    az utolsó nagy dobás a BB-től a SurePress kijelző volt, bár sokan utálták, szerintem jó ötlet volt... más kérdés, h sérülékeny volt, és gyakran elromlott, de az igazi BB-s innováció volt... bár az sem kellett senkinek... szóval én elképzelni nem tudom, h pár vérfanon, és komoly üzleti felhasználón kívül (akiknek persze ájfón is lesz a zsebben azért) ki fog venni az új modellekből... és azt sem tudom, hány bukást él még túl a BB...

    YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

  • őstag

    válasz pufferzóna #66 üzenetére

    Azzal is tisztában vagyok, hogy soha nem lesz belőle olyan néptelefon

    Nana!

    1. A BB10 már licencelhető lesz.
    2. Biztonság terén, már a konkurencia is nyújt hasonló szintet. Tehát a BIS ingyen fog járni, (kivéve cégek) ahogy a felhőszolgáltatás.
    3. Az árat az Android, és az iPhone közé pozicionálják.
    4. Lesz középkategória, ami kibővíti a potenciális vásárlók számát.
    5. High End kategóriában többet fog tudni mint a konkurencia. Ugyan is nem kell romolgatni, hogy jól működjön, és nem határozzák meg mi kell a felhasználónak. Natív programok (pl. ha jól tudom TomTom) navi, flash, office, NFC, nyomtatás, multimédia, stb.) mínőségibb mint iOS-en.

    Nagyon eltalálták, és mindenhol alkalmazzák a 3D árnyékolást. Teljes gesztus vezérlés, erős hardvert. Londonban S4 4magos 1,5MHz-es SoC, és 2GB RAM lesz retina kijelzővel.

    A BlackBerry fényévekkel el volt maradva az erőltetett fizikai billentyűzete miatt, amiből a kis kijelző következett. BB10-zel egy új korszakot nyitnak a cég életében, megkezdődik a felzárkózás. Bizakodásra ad okot a piac reakciója. A bemutató után 10%-ot, erősödtek a részvények, és a nemzetközi szaksajtó is pozitívan fogadta az új OS-t. Igaz olyan felhanggal, hogy semmi forradalmi nincs benne, és megkésett. Ami igaz is, de nem kizáró ok a sikerre. Ha az idők folyamán ki tudnak építeni egy hasonló infrastruktúrát, mint az Apple, még egy vezető helyet is elérhetik. Van egy jó OS, egy jó hardver, de nincs "iTunes„ az appok fejlesztése nehézkes, és drágábbak. Ennek ellenére szebb az iOS-nél, stabilitásban, gyorsaságban, vetekszik vele. Ha az alkalmazásfejlesztő cégek ráharapnak - márpedig a licenc miatt nagy potenciál van benne - akkor éveken belül átveheti a vezető szerepet Európában is.

    Minden cégnek az érdeke, (kivéve az Apple) hogy a termékei elérhetőek legyenek a lehető legtöbb platformon. Itt a Google, és a Win. megoldásaira gondolok. Most ez egyetlen járható út, ha kis haszonkulccsal dolgozik a BB, és a terjesztésé lesz a főszerep. Amit idáig tudunk a BB10-ről, csak a jéghegy csúcsa. A januári bemutatón, és a marketingen fog múlni minden, nem a terméken.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák