Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz 0xmilan #11 üzenetére

    Azért ebből nem lesz olyan 3D, mert itt a két nézőpont távolsága maximum a szenzor szélessége, míg igazi sztereó képhatáshoz kb. 70-80mm eltérés kell a két nézőpont tengelye között.

    Ez inkább úgy működik hogy a mikrolencse mező ami a szenzor előtt van fixen be van lőve, hogy egyik a végtelenre, a másik mondjuk 20m-re, a következő 10m-re ....stb-stb... a mellette levő 1m-re .......... 20cm ... 10cm és így tovább, valamilyen elrendezésben, amit ismer a belső szoftver és a megfelelő tárgytávolságú pixelcsoportokat összevonja.
    Ennek az az ára, hogy a 40megapixelből csak egy jóval kisebb végeredmény születik, mert minden X-edik képpontot kihagyja a megjelenítő, és csak a megfelelő tárgytávolságúakat jeleníti meg.

    Tehát a kép egész felületén vannak eloszlatva olyan képpontok/csoportok, amik pl. 30cm-re élesek, és olyanok is amik pl. 2m-re.
    Szerintem innen ered az enyhe 3D-s hatás is.

    Minden esetre ezek tényleg "élő" képek, és nem lehet rossz ilyen módon megörökíteni mondjuk egy utazást.

    A gép fő objektívje amúgy nagyon komoly f/2 végig, szerintem ez remek, és az látszik, hogy a technológiát elvileg bármilyen hagyományos objektív mögé be lehet rakni, a lényeg, hogy az a varázs-mikrolencsékre vetítse a képet, tehát szerintem várható, hogy cserélhető obis gépekben is meg fog jelenni.
    Már csak az kell, hogy minden képnézegető, kép- és videószerkesztő progi natívan és egyszerűen támogassa ezt az adathalmazt és megjelenítését. (ja és valami szabvány sem lenne rossz).

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák