Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • subaruwrc

    félisten

    válasz szab.tam #21 üzenetére

    na akkor válaszolok, de az nem lesz rövid :D

    szóval :
    úgy kezdődik az egész extrém tuningos nap hogy leszigeteljük az alaplapot a processzor környékén és a hátulján, hogy teszt közben ne érje vízpára és ne haljon meg a zárlat miatt. ha megvan a szigetelés és a nitro is készen, akkor megkapja a processzor a pasztázást, majd rászorítjuk a potot, és elkezdjük lehűteni. először még szobahőn, alap bios beállításokkal indítjuk a rendszert, ellenőrizendő hogy minden működik e, mert ha nem, szét kell szedni.

    ha minden működik és normálisan működik,elkezdjük behűteni a rendszert. AMD rendszerek esetében, phenom 2 és bulldozer processzoroknál nincs coldbug azaz elviselnek -190°C-os hőmérsékletet is a teszt alatt ( -196.5°C a nitrogén forrpontja, de ezt sosem tudjuk elérni a hőhidak miatt )

    adott processzorról azért van információnk az internetnek hála hogy nagyon kb mit kell bírnia. pl az FX 6100 as esetén a hwbot.org-on látható hogy 7652mhz a világrekord 2 maggal ( 1 engedélyezett modul ). ilyen esetben nem 7500mhz-ről fogunk indulni. most úgy zajlott, mondjuk -80 - 100 fok környékén 1.6v-os kezdő feszültséggel, elindultam 5ghz-en mindhárom engedélyezett modullal, mert először kiváncsi voltam 6 maggal meddig bírja. hát elég kiábrándító volt a helyzet mert 6ghz környékén már 1.8v + kellett neki és még instabil is volt. hamar úgy döntöttük hogy nem pazaroljuk a nitrogén, letiltottam két modult és a legjobbal próbálkoztunk tovább.

    szép folyamatosan de olyan 5 max 10 perc alatt - 190°C-ra hűtöttük a rendszert és elkezdtem keményebben adagolni a feszt, tekintve hogy a bulldozerek jól bírják és jól is skálázódnak rá. 1.85v - 1.9v - 2v - 2v+ majd ezeken a feszeken az AMD overdrive segítségével finomhangoltam a rendszert, emelve a processzor szorzóját, és a Ht ref clockot. majd ha volt hatása a feszültségnek akkor tovább emeltük és újra próbálkoztunk. amikor 3-4. nekifutásra sem megy jobban akkor ott a processzor vége.

    a nitrot szinte folyamatosan kell locsolni mert így túlfeszelve nagyon fűtenek a procik és nem szeretik a nagy hőfok ingadozást

    a teszt addig tart ameddig el nem fogy a nitro, vagy ameddig meg nem pusztul valami, bár ezt azért nem szeretjük elérni ..

    a többire ahogy nézem 04ahgy válaszolt

    a bios beállítások, tweakek szigorúan titkosak mert sok idő és munka van benne, szellemi termék. nem mondom hogy az asztalomon vagy a gépemen nincs egy egy lejegyezve, de az a legtutibb ami fejben van ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Ł-IceRocK-Ł

    addikt

    válasz szab.tam #21 üzenetére

    Micsoda kérdéssor :DDD

    "lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz szab.tam #21 üzenetére

    A végén lőtted le a legfontosabbat: stratégiai titok sok minden. :D

    Én alulról közelítéssel dolgozom, ha fagy, egyre kisebb lépcsőkben, a tesztelés időtartama csak a nitrogénmennyiség kérdése (meg pénzé). Táblázatot nem vezetek, fejben van minden. Nem is lenne rá idő.

    Természetesen olyan CPU-val, amit már ismerünk nitró alatt, ez nem így van, de még sok futtatás közben (6-7 nitrós session) kiismert CPU-val sincs olyan nyolcadik session, ami bármelyik előzővel hasonlítható lenne. Annyi tényezőt kell figyelembe venni és annyi minden változik.

    Van CPU, ahol teletöltjük a potot, és szinten tartjuk a nitrogénszintet, ez konstans -192°C...-194°C CPU hőfokot eredményez. Ahol ez nem megengedhető - nem tartható, ott mindig a termikus egyensúly beálltához szükségesnél kevesebb mennyiséget töltünk, hiszterézisgörbét követve.

    Amit láttok eredményt, az kb. 4-5h alatt született, ebben benne volt az első szigetelés, teszt, a rendszer kiolvasztása, a lap megszárítása, újbóli szigetelés, teszt, még egy kiolvasztás-szárítás, majd szigetelés, még egy teszt.

    A részletes BIOS beállításoknál nagyobb stratégiai titok talán nincs is az egészben, nézz csak bele egy 990FXA-UD7 RAM konfigurációs BIOS alrészébe, vagy egy Rampage IV Extreme BIOS-ába úgy összességében... Még egy nagyon fontos momentum: az OS tweakek. Az egy tuningosnak, csapatnak kb. szent.

    Minden hazai extrém tuningos atyja, Achill3uS pl. a 3DMark2001 és a SuperPi 32M tudását tökélyre fejlesztette (ez hosszú hónapok eredménye, mikor csak ezekkel foglalkozott), szerintem a kulcsfontosságú tweakek legalább felét még a legközelebbi csapattársának sem adta ki. Sőt, le sem írte sehova, még magának sem, mindent fejben tartott.

    Nagyon hosszú út vezet az extrém tuninghoz, még egy kompresszoros hűtésen gyakorlott illetőnek is. Végig kell járni a szamárlétrát mindenkinek.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • subaruwrc

    félisten

    válasz szab.tam #32 üzenetére

    nem, megjegyezzük amit kell :)

    vga tuningnál előfordul hogy leírjuk a kitesztelt stabil max órajeleket

  • Kiki18

    őstag

    válasz szab.tam #32 üzenetére

    :D Nemsemmi. Innen "messziről" olyan,mintha rengeteg lottószelvény lenne. :DD

    Mázlistának érzem magam,hogy nálam (még) nincs ilyen tuningőrület. :) Bár tény,hogy egyre jobban kezd érdekelni a dolog. :)

Új hozzászólás Aktív témák