Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Aprósólyom #44 üzenetére

    Szia !
    A válasz nagyon egyszerű: megtehettem. Mindig a számítástechnikát tanultam, abban dolgoztam, mindenféle számítógépet teszteltem, használtam és valami "különlegeset" akartam. Valami új irányt. Ez a takarékosság és a csend. A "kicsi" gépem 2015 tavasza óta megállás nélkül megy. (persze áramszünet esetén leállt :) ) Sokan "szebb" házakat vesznek, komolyabb VGA-t, több RAM-ot és hasonlók. Én egy komoly, de csendes és takarékos gépet akartam. (eldughattam volna a gépet a fal mögé, vagy szekrénybe, de én azt akartam, hogy legyen egy PC-m, ami szokatlan, ami mindenki számára "idegen".)

    Számomra ez az irány tartogat izgalmat, ebbe látok fejlesztési lehetőséget, ha a gyártók nem hanyagolják el a thin mini-ITX lapok fejlesztését. Új célom, hogy valamikor a remélhetőleg közeli jövőben megtölthessem valami finomsággal ezt a házat:

    Bizonyára lenne ennek "hasznos" felhasználási területe is, de itt most nem erről van szó. Az én perverzióm a csend és alacsony fogyasztás. Sajnos erre legalább annyit lehet költeni, mint amikor a teljesítmény, a nyers erő a lényeg. Én csupán az ellenkező irányba indultam el.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Aprósólyom #51 üzenetére

    Szia !
    Logitech K800-at és Performance MX egeret használok. Alapvetően nem akkor zavar a gép, ha előtte ülök, hanem pl éjjel. Mint említettem, mindig megy, évek óta folyamatosan. Előtte este és éjszaka hallottam a levegő hangját, ahogyan áramlott a házban és a ventilátorokat., ahogyan keverték azt. (picit korábban pedig a HDD-k zaja volt idegesítő). Nincsen szükségem komoly grafikus teljesítményre, ezért én az alacsony fogyasztás és 0 zaj irányába mentem. Nem kell ezt túlmisztifikálni, vagy olyat mögé látni, ami nincsen ott. Nekem az lett a perverzióm, hogy bármit csinálok, nem emelkedik a gép zajszintje, és uyanolyan komoly a teljesítménye. (céges DELL laptomomnak sem zavaró alapvetően a hangja, de amikor picit jobban van terhelve, minden résen levegőt próbál venni és ilyenkor olyan, mintha visszautaznék 10 évet az időben) A napokban ezen a passzív gépen 4K videókat konvertáltam, minden mag 98%-on ment, miközben ment a torrent és Youtube-ot néztem és mindebből semmit nem hallottam. Számomra ez okoz elégedettséget...

Új hozzászólás Aktív témák