Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) jorden06

jorden06
(senior tag)

Helyes! Erről van szó. Memóriakártyás megoldást is hozhatnának. Bár ott nem akkora a veszélyforrás, csak adatvesztés, de egy esküvőfotózásnál fontos lehet

[ Szerkesztve ]

(#2) bLaCkDoGoNe válasza jorden06 (#1) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(veterán)

Hogymivan?

1.) Adatvesztésre soha, senki a büdös életben nem fog neked garanciát vállalni.
2.) Ez egy egyszerű, aljas lépés arra, hogy a felhasználók a drágább gyári akkukat legyenek kénytelenek megvenni. Leszarják ők a biztonságot.
3.) Az esküvői fotózást meg nem értem. Ha valaki balfasz, és gagyi cuccot vesz a munkájához, az ígyjárt.

"The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] http://www.flickr.com/photos/blackdogone [+] 

(#3) pitman válasza jorden06 (#1) üzenetére

pitman
(őstag)

Na az lenne még szép, ha a gépbe csak a saját gyártó kártyája menne...

(#4) jorden06 válasza pitman (#3) üzenetére

jorden06
(senior tag)

Nem. Hanem azokat amiket a gép támogat. Volt már rá példa, hogy olyan kártyáról vesztek el adatok, amit a gép nem szeretett.

(#5) pitman válasza jorden06 (#4) üzenetére

pitman
(őstag)

Ha van egy szabvány, akkor az be kell tartani és akkor nincsenek problémák. Ha ezt a kártya vagy fényképező nem teljesíti, el kell tüntetni a piacról. Ennyi.
Ezért nem lenne szabad "háziszabványokat" kreálni, amit csak a gyártó tud teljesíteni, mert más nem, vagy csak horribilis összegekért kaphatja meg a teljes dokumentációt. Emiatt kezdenek el visszafejteni és próbálkozni, és jönnek a problémák....

(#6) ujoimro

ujoimro
(tag)

Nyilván, a lencse foglalatok is csak azért különböznek, hogy nehogy homályos képet csináljon az a szegény panasonic user azzal a fránya nikon optikával ... az esküvőn

[ Szerkesztve ]

(#7) sbazsi válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére

sbazsi
(veterán)

Ez egy egyszerű, aljas lépés arra, hogy a felhasználók a drágább gyári akkukat legyenek kénytelenek megvenni. Leszarják ők a biztonságot.

de akkor miért csak ennél a 4 típusnál?
DMC-GH1 és DMC-G1 ugyanazt a Lítium-ion (DMW-BLB13) akksit használják. én inkább arra gondolok, hogy piacra került olyan akksi, ami hazavágja ezeket a gépeket. :U

(#8) ujoimro válasza sbazsi (#7) üzenetére

ujoimro
(tag)

de akkor miért csak ennél a 4 típusnál?

szoktatás, próba és hogy nehezen lehessen bizonyítani. Annak idején a nyomtatógyártóknak megtiltották a digitálisan aláírt festékpatront. Kicsit várnak, és ha minden rendben, akkor jön a többi is,

(#9) KTTech válasza sbazsi (#7) üzenetére

KTTech
(addikt)

A GH1 és G1 is megkapja a firmware-t, csak picit később.

Egyébként valós jelenség amit a Panasonic írt, mi más területen, de tapasztaltuk ezt. Az utángyártott akku volt, hogy előttünk robbant fel... csak azért mert kifelejtették belőle a túlmelegedés elleni védelmet. De a laptopgyártók is tudnak mesélni...

www.kttech.hu - Huawei Honor Note 8 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#10) sbazsi válasza KTTech (#9) üzenetére

sbazsi
(veterán)

A GH1 és G1 is megkapja a firmware-t, csak picit később.

Idézet a cikkből:
A GH1, a G1, a ZS3 és a TS1 új firmware-t kaptak...

Ez ellentmond egymásnak. ;]

Egyébként én is azt írtam, amit Te.

(#11) adik válasza KTTech (#9) üzenetére

adik
(őstag)

Egyébként valós jelenség amit a Panasonic írt, mi más területen, de tapasztaltuk ezt. Az utángyártott akku volt, hogy előttünk robbant fel...

gyári is. Nagy Cé.

Szerintem ez igen csak szemétládahulladékgané lépés. Pláne, hogy nagyker áron is alsóhangon kétszer - vagy többször - annyiba kerül egy gyári Pana aksi, mint az utángyártott, és a 3rd party gyártók között is van azért egy-két egész jó (E-Film, Uniross...) ami még mindig harmad annyiba kerül, mint a frankó.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#12) KTTech válasza adik (#11) üzenetére

KTTech
(addikt)

Más gyártók már évek óta használják ezt a megoldást. Többe kerül a gyári akku? Igen. De ha gond van, legalább nem veszik el azonnal a garancia... egy utángyártott akkunál garinak sanyi...

www.kttech.hu - Huawei Honor Note 8 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#13) Jarod1

Jarod1
(addikt)

hali!
Adott 1 Samsung digimax s600 as fényképező, most jött elő a hiba hogy a fényképek csíkosan jelennek meg kb ugy mintha 1 nyomtatóból kifogyott volna valamelyik szin,
bármelyik beállításnál ez a helyzet viszont a videó üzemmódban megfelelően tud felvenni.
Van ötlete vkinek mi lehet ez? firmware-t lehet erre tenni? :(( :F

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#14) Medcomp válasza Jarod1 (#13) üzenetére

Medcomp
(tag)

Szia!

Nekem is pont ugyan ez a gondom, próbáltam neten keresgélni, nem találtam egyenlőre semmit. Te jutottál valamire, vagy sikerült valahogyan megoldani?

www.medcomp.hu

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.