Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • majom2

    senior tag

    válasz Namelesske #215 üzenetére

    A windowsos gépeket is csak a Warez teszi annyira tönkre.

    ez egy nagy tévhit. persze a warez mindig hemzseg a vírusoktól, ez alap (és ugye itthon ahol windows van ott warez is), de sima netezéssel is be lehet mindenféle okosságba szaladni. konkrétan egy családtag gépét fektette meg valami ie-t megfertőző kis jótétemény, pedig a gép csak és kizárólag böngészésre volt használva, semmi letöltögetés és társai. ráadásul nem is admin módban volt a user. konkrétan kiirthatalan volt, semmi nem bírta leszedni, elment rá 1,5 napom, és reinstall lett a vége. persze ügyes volt, elrejtette magát a taskmanagerbe, stb. én valami activex-es okosságra gondolok így utólag, de persze ez már kideríthetetlen. zonealarm és avira pároson gyalogolt át.

    Ha ... raksz egy vírus írtót, akár ingyenes avirát is a géped ugyan olyan biztonságos lesz mint egy mac.

    ez a másik tévhit h egy vírusirtó mindent lefed. időnként vannak ilyen virusirtó tesztek, és én még olyant nem láttam ami mindent kiszűrt volna. egyik sem 100%-os. pl az avira minden 10-et figyelmen kívül hagyja.

Új hozzászólás Aktív témák