Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    válasz Nekomajin #46 üzenetére

    Vagy ugyanez van a sport vonalon. 1-2 edzőt igencsak agyon kéne agybugyálni, aki azt súlykolja a gyerekbe, hogy "Fiam, csak legyen meg a 2-es belőled úgy is Ronaldo lesz, hidd el ebből fogsz megélni és gazdag leszel". Én meg szívok a kölyökkel, mert cseszik az órán figyelni tudván beleinjekciózták az előbb írt idealizmust, és alig tudom neki megmagyarázni, hogy azért ne vegyen arra mérget hogy a sportból milliomos lesz, azért jó ha van egy érettségid alapjaiban. Természetesen a sport miatti hiányzásokkal simán visszaél, és ha bukásveszély van, jön fentről a sugallat, hogy "Hmm nem kéne, mert hozza az eredményeket és növeli az iskola hírnevét".

    Magyarán ez egy körforgás. Minden iskolában a vezetőség célja az iskola fennmaradása:

    - Kell a gyerek >> ehhez jó reklám kell! Kik legyenek azok? Ja igen a sportolóink.

    Igen ám, csak a reklámalanyokkal éppenséggel a tanárok szenvednek, mert érzi hogy nyeregben van és visszaél a helyzetével. De ha kitol vele a tanár? Akkor elmegy, nincs reklám alany ez rossz a vezetőségnek. Tehát a suli hírnév is image romboló tud lenni egy hivatásnak. Infónál nem ügy, mert nem kimenő tárgy, csak olyan expansion.

    Nehéz a tanári pálya, de én szeretem csinálni:

    - Én nem használok tankönyvet, magam írom a tananyagot.
    - Abszolút a digitális tananyagot tartom előnyben. Sosem diktálok, mindent a kivetített preziről írnak le.
    - Idén bevezettem az általános iskolai részlegen a digitális dolgozatokat. Vagyis az elméletet is már gépen írják. Úgy érzem hatásos!
    - A tanmenetet saját magam írtam a kerettanterv alapján. 90%-ban megvagyok elégedve vele, hiszen heti 1 órában majdnem a feldolgozandó anyag 90%-a benn van. Ha nem lennének szünetek fel is tudnám dolgozni.

    Egyetlen vágyam van:

    Általános részlegen (5-8): Heti 2 informatika óra! 1 az úgy ahogy van kevés! :K

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Nekomajin #46 üzenetére

    Épp ezért van szerintem abban amit a cikk ír, hogy a családi háttérnek jelentős a szerepe

    Valaki itt említette a jogvédőket.
    Az oktatás szempontjából az h "hátrányos helyzetű" nem csak az jelentheti h C. Van bőven példa máshol is, h a gyerek olyan közeget hoz magával otthonról, hogy az iskola egy baromság, elég ha a kettes megvan, etc. etc.
    Létező jelenség széles körben a C-ken kívül is.

    A másik meg hogy szóba került az agyelvszívás. A fenti tesztben Észtország igen jól szerepelt.
    Nézzük meg h Észtországból mekkora a kivándorlás (hint: jóval nagyobb mint Mo-ról)
    Abban egyet értek h az USA/UK középiskolai oktatás egy része röhejesen gyenge.

    U.i. több kommentre is reagáltam nem csak a tiedre

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák