Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silverboy

    aktív tag

    Nem szoktam hozzá szólni semmihez, lelkes olvasó vagyok, nem több, de itt most hozzászólok, ugyan ebben a cipőben jártam vagy rosszabb és korban is csak 2 évvel vagy fiatalabb.

    Ugyan úgy weboldalból jöttem (e107->Wordpress->Sajátkód természetesen a grafika, a design is saját mindenhol). 2 OKJ-m van, ebből egyik mesterképzés, 62*. Rendszergazda alapvetően, Europassal, CCNA, CCNP, és Expert, meg minden nyalánksággal, még is webfejlesztőként kezdtem egy, hazai "cégnél" persze, KATA meg minden, jó lesz nekem... (vagy nem). 5 év alatt, kisprojectől -> nagyprojectig, kapcsolattartó/technikus, (több hatalmas világmultinak is dolgoztunk be) eljutottam. Bánom? Nem, Életem nem volt mellette, Hétvége? Ünnepnap? Betegség? Szabadnap? Vállalkozó vagy neked nem jár (Magyarországon mindenki kb. így gondolja). 5 év alatt teljesen kiégtem, jött COVID, bevétel konkrétan 5 számjegyű az is éppen a KATA-ra elég. Vállalkozás szüneteltetés, és munkakeresés (Persze volt tartalékom rendesen, én úgy gondoltam). 6 hónap (Január - Júliusig semmi). Hitegetett mindenki a legnagyobbtól a legkisebbik 3-4-5-6 körös interjúk. Lassan elfogyott a tartalék, persze mindig nem tudjuk alkalmazni, felvettünk mást a helyére, a vírushelyzet miatt létszámstop van (Persze, ahogy feloldották a zárlatot, csörgött a telefon rendessen, hogy keresek-e még munkát). Szerencsével bekerültem, egy félállami céghez (nem szakmámba vág csak érinti), rendes vezető, rendes kollégák, jókedv, pénzben majdnem a duplája (a piacinak), szabadságok, hétvége telefonhívások nélkül, Elkezdtem végre magammal törődni, letettem a cigit (Sajnos családi tragédia miatt, utolsó ígéretem volt, be kellet tartanom) sokkal jobb nélküle. Elkezdem kerékpározni, edzeni, kikapcsolódni, barátaim meg is jegyezték, nyugodt vagy mint a zen, :U , micsoda "hárpia" lehettem visszagondolva :DDD .

    Ezek után azt tudom tanácsolni mint amit sokan előttem. Stabilizálódj, szedd magad rendbe, mind mentálisan, mind anyagilag, Vállalj el olyat ami számodra nem "büdös" és ki tudsz belőle jönni (nem baj, ha nem szakma). Utána lehet gondolkodni merre tovább és hogyan. Szépen lassan, ahogy a csillagok mennek az égen. Szabadidődbe, ha szereted a "munkád" fusizz, építs kapcsolatot (25K csak a KATA mellette, ha nem feketén oldod meg), ha meg minden adott akkor csukafejessel vágj bele :DD .

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz Fr@nkieWilde #75 üzenetére

    Számból vetted ki a szót... és mint tudjuk "minden a matekon múlik".

    Azt kiszurják a szemed, úgy a felével jó esetbe vagy a negyedével :U . Ismerős Baden-Württemberg régióban, 3000 oreó-ért (érsd euro) "nyomkod egy gyárba gombokat". Körübelül a felét keresem meg (kv. ként), és az sima betanított munka... annyi, hogy jól beszél németül... Szoftverfejlesztő és covid alatt repült ki. :))

    Én azt szoktam: "Persze alkudhatunk, nem jó a 200K? Akkor legyen 310K, Ki mondta, hogy csak lefele lehet alkudni?". Van akinek leesik, és van kinek nem és szúros szemmel néz :U

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz tomiivagyok #154 üzenetére

    "Mint kiderült, nem is nézték meg az önéletrajzom, mert nem tüntettem fel benne fizetési igényt"

    Elmennek na oda amit most nem mondtam ki és 30 sorba se férne bele. Az ilyen rabszolgát keres nem munkavállalót... Aki a legkisebbet mondja effektus :( Erről a hülye magyar szokásról leszokhatnának már... "Balkáni" szinvonal amit művelnek HR néven a cégek 80%-a.

    #156 tomiivagyok
    Ahogy néztem ez egy kis nyulvány része a 441-es út mentin, központól 3.5km-re (csalog is max 40p), Ennyire semmibe se nézik a környékbelieket? (Kerékpár, Robogó, stb.), bocsánat a kérdésekért hosszú idő után néztem ide vissza :B . Ismerősi körben is sokan keresnek munkát, Bankszektorban, Kreatív területen, de nagy semmi :(

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz tomiivagyok #158 üzenetére

    Először is javítanám magam gyalog és nem csalog (úhhh de reggel volt még kávé nélkül :U).

    Viszont én ilyenkor füllentenék: Robogóval járok / Kerékpárral, azt menyjen a HR a sunyiba. Viszont, idegennyelvre feküdj rá, kőkeményen. Nem 1-2 ismerősöm helyezkedet el Nemzetközi cégnél, 2x-3x fizetéssel, ugyan abba a szakba. (Pénzügy és IT általában). Van aki képesítés és egyetem nélkül, 2x annyit keres, mint én :DDD. Ennyit jelent az idegen nyelv.(Távmunka - Magyar bejelntett) (azóta én is fejlesztem az angolom, anyanyelvi szintű ismerősök ilyenkor sokat tudnak segíteni) Amit biztonsan tudsz, hogy elhasalnál, legyen az közlekedés, pontos lakcím, szépítsd ki életrajzba, interjún. Amíg nem tudás alapú lesz az interjúztatás, és nem szakma beli végzi addig pofára megy sajna. :R

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz tomiivagyok #187 üzenetére

    "mert van egy fix rendszergazdájuk, aki ezt az oldalt csinálta"
    És mért a rendszergazda csinálta az oldalt? Mikor rohadtúl nem a feladata :U

    Hivatalos:
    "Hiba permanens kijavításához, az oldal újratervezése kell. Új Design váltás miatt részlegessen amúgy is bekövetkezne, ezért azt tartom kézenfekvőnek, hogy az új design-nal karöltve frissítsük be az oldalt magában is, így kevesebb munkával, jobb és szebb eredményt érhetünk el, mint össze vissza való foltozással."

    Nem hivatalos:
    "Mond meg annak a p*raszt p*csnek, hogy hülye mint a faeke, és bíza ezt hozzáértőkre. De, ha te jobban értesz hozzá akkor csináljad, én addig elkávézok, a háttérbe meg szöszi csajjal a HR-ről flörtölök okés? pac*larcúállat"

    Vagy behúzod füled farkad, és triplán dolgozól, vagy indokokat mondasz, mért nem lehetséget jól kijavítani a hibát. (füllentesz :U), Általában, beválik az indoklás.

    (Valósággal való eggyezés, csak is a véletlen műve. Szerző nem vállal semmilyen felelőséget. :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz tomiivagyok #189 üzenetére

    WebDev voltam én is :B, nagyon sokáig.

    Valakinek a valakijének a valakije. ~ a rendszergazda.

    Hálózati struktúra, Szerverek, NASok, Routerek, Switchek, Rackek, A.D., Mail, Gépek, Raktár, és még sorolhatnám mi minden a "local sysadmin" feladata álltalában. :U. Gondolom olyanról sem halottak még, hogy Azure, AWS, Plesk :DDD

    Nekik egy mindenes kellet. Addig nincs baj még nem nőnek a fejedre. Nagyon szépen szóban megfogalmazva, bizonyítékkal alátámasztva elkel mondani a problémát, talán megértik (általában igen).

    "5 perc múlva annyit írt, hogy tényleg próbáljam meg rávenni őket legalább valami CMS-re, és elküldte az adminpanelt..." -> Ez maga már egy olyan, hogy instant refact. (főleg, ha be is tudott lépni)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz tomiivagyok #191 üzenetére

    durex,lifestyle, oh wait ;]

    SU = Super User / Super Admin / Root jogosultság (Tejhatalom conc.), ha most a szerver fele jutott be akkor azt jelenti azt csinál amit nem szégyel. (Valószínüleg, ha nincs mögötte Backend akkor a tárhelyre ment be), már az előző is 10es skálán 10es, de ez legalább 10^24-en.

    Nagyon beletenyereltél :(.

    "nem tudom.... napi 2 facebook poszt mint weboldalszerkesztő (amit 3x is kiemeltek), és most 6 óráig azt csinálom, hogy átnyálazok minden terméket meg gyártót, és 6 előtt kikérdeznek, ha fel tudok sorolni 10 gyártótól 1-1 terméket, akkor ok."
    Minden MODI-tól elnézést előre is: Ez mi a ***?
    (Jó értem, értelmezni kell a portfolióját a partnereinknek, de akkor is)

    WebDev, Content Editor, Content Creator, Local IT, IT Support, Pék, Benzinkutas? :N

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz tomiivagyok #193 üzenetére

    #194 Eastman Jól mondja sajnos, a pénznek nincs szaga.

    De folytasd a keresést, és ahogy lesz jobb átmész. Semminél minden jobb. Zárd ki a hülyeségeket és állj ki a saját szavadért, ki tudja, lehet elkezdenek rád hallgatni :B.

    Covid előtt is sajnos már eléggé üres volt a nagykőrút, de számokkal már nem lehet kifejezni amit az elmúlt év/évek okoztak. Széttört álmoktól a kilátástalanságig. (Egy saját kávéző egy kis bárral régi álmom, ha belevágtam volna akkor, most földönfutó lennék az is biztos)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz tomiivagyok #202 üzenetére

    On the ROAD.

    Végre egy történet amelyiknek a vége jól sikerült :C , Gratulálok.

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

Új hozzászólás Aktív témák