Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sphe

    senior tag

    válasz Soká #4346 üzenetére

    Nem tudom mi lehet jobb a gyárinál, mikor az is már két amperes. Ha nagyobb amperes töltőre rakod, semmi nem történik, mert az csak a teljesítmény amennyivel ki bírja szolgálni töltő a telefont (kb ezt úgy értsd, amennyit "szívni" képes róla a telefon, vagy bármilyen fogyasztó eszköz). Ha egy tegyük fel 300mA led lámpát raksz az usb kimenetre akkor az nem fog kiégni. Ha kisebb amperes töltővel használod, akkor lassabban tölt fel a telefon ezzel a brutális akkumulátorral, esetleg az akku tartóssága lehet kevesebb, mert nem azt a teljesítményt kapja, amire tervezték. De ha a Volt mértékegység nem stimmel, akkor attól már károsodhat a készülék.

    A másik pedig, hogy a különböző akksikat különböző pulzálású töltőkkel együtt tervezik, volt olyan töltő, hogy minden egyes paramétere egyezett az LG - m töltőjével, mégsem volt megfelelő a telefonnak, hibaüzenetet írt.

    [ Szerkesztve ]

  • trebrona

    Topikgazda

    válasz Soká #4346 üzenetére

    leírásban egyértelműen szerepel, hogy garanciát csak arra vállalnak, ha a saját töltőjével üzemelteted

    Egyrészt ez bullshit, másrészt van neki másik ugyanolyan telefonja és egy töltőt használnak pl., máris dőlt a felvetésed. Pár töltő teszt, hogy megértsd a különbségeket: [link]

    ------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz Soká #4346 üzenetére

    Látom felkavartam az amúgy is nyüzsgő topikot, akkor megpróbálok szépen válaszolni, arra, hogy ugrott a garancia vagy sem. (nem ugrott, mert szervizbe kell küldeni a töltőt és majd ők megoldják ennyit elöljáróban)

    Legeleje: Mai világban minden okos. Mindent USB-ről kell tölteni, ezért van egy 5 portos BW-S1 40W-os töltőm, mert, hogy egy darab aljzatot foglal el a konnektorban, és közben tudok akár 5 készüléket tölteni rajta, és nem kell egy hosszabbítót feltolnom az asztalra vagy bárhova. Na, ha egy ilyen töltőt használok, akkor minek használja bárki is a családban / ismerősök (ha itt vannak) a saját töltőjét?! Felesleges.

    Utazáskor jön az, hogy viszünk itthonról töltőfejet, amelyik éppen a keze ügyébe kerül az embernek, mivel nem olyan régi a Redmi így fel lett kapva a saját töltője és szépen elutazott. Ahol jött a pofára esés, a kábelével elvileg lassan tölt ~5 óra töltést ír 20%-ról egy 2A-es Samsung töltőfejjel (ezt használják most ketten). Szóval kábellel is lehet valami...

    Az, meg, hogy kidobom a csomagoló anyagot és letépek mindent, pont a legrosszabb emberre próbálod ráhúzni, ugyanis a 3 éves G3-am dobozában benne van az eredeti grafikás fólia ahogy levettem, úgy tettem el. A Redmi dobozában is minden ott lapult eddig ami benne volt gyárilag, kivéve a telefon. ;)

    Kinek mi a "jobb" nekem jobb, hogy nem egy hatos hosszabbító és 5 db töltőfej éktelenkedik az asztalon csak egy töltő 3 rövidebb és 2 hosszabb kábellel.

    #4373
    Arra gondolnak, hogy ne 12V-os töltővel töltsd, hanem 5V-os megfelelő töltővel. Add a készüléked, felteszem az én töltőmre, utána bizonyítsd be, hogy nem a gyári töltőjével töltöttem...

    trebrona
    A linket köszi helyettem is.

    És akkor ami miatt visszajöttem leírni: WayteQ szerviz foglalkozik a dologgal, mehet postán az ügyintézés, mellékelni kell a hiba leírást, jótállási jegyet, és nem kell hozzá a telefon, elég a tartozék. Készségesek voltak mondták, hogy nyugodtan küldjem, amikor tudom, majd intézik.

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Új hozzászólás Aktív témák