Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Olajka02

    aktív tag

    válasz Potzee #14 üzenetére

    Nem kötekedni akarok, csak elmondtam, amit tudok.
    Formatervező vagyok, több cégnek (Biotech USA, Albacomp, AVANGLION szemüvegkeretek, stb.) is terveztünk és fejlesztettünk külsős cégként termékeket.
    A fent említett cégek olyan speciális helyzetben vannak, hogy nem tartanak külön formatervező csapatot, így kerültünk mi a képbe (mivel egy évre levetítve kevés a formatervezési projekt)..
    Ezt több cég házon belül oldja meg, saját emberekkel (nagyobb cégek sok "formatervezett" termékkel pl.: CM, thermaltake, stb.).
    A jogi és forgalmazói, eladási háttere mindegyik terméknek olyan, mint amit fentebb leírtam.

    Persze lehet hogy ez a CM-nél nem így van, de ennek nagyon kicsike a valószínűsége.
    Nagy cég, rengeteg terméket forgalmaz, és tervez is, ezt látom és látszik is.
    De biztosan vannak olyan termékek, amik kis árréssel értékesíthetők, tehát azok nem viszik el a mérnöki fejlesztést és formatervezést a "hátukon".
    Ilyen esetben rendelnek be olyan alkatrészt, terméket amit "átmatricázva" értékesítenek tovább.

    Még ekkor is megéri a nevesebb gyártót választani, mert lehet hogy a gyártóval kötött egyességben sokkal szigorúbb feltételeket szabnak meg a termékek átvételével kapcsolatban (ventik dB szintje, illesztési hézagok mérete, színek felületek minősége, stb.).

Új hozzászólás Aktív témák