Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • __Psion__

    tag

    válasz Vakegérke #16 üzenetére

    A jelenlegi helyzetért nem érdemes a bankokat okolni. Ugyanis ha nem lennének ezek a hitelek, a gazdaságunk már összeomlott volna (persze úgy tűnik a krach így is elkerülhetetlen. Kár szépíteni). De azt sikerült elkerülni, hogy egyszerre nagy társadalmi tömbök legyenek fizetésképtelenek. Illetve a gazdasági mutatókat némiképp feltornászni (0.8%-ra sem lehetünk büszkék, de legalább nem fordultunk mínuszba).
    Így is jól látható a kis és középvállalkozások forgalmának visszaesése (a multinacionális cégek 10% feletti növekedésével nem érdemes foglalkozni, minimális mértékben viselnek közterheket).
    A kialakult helyzetért véleményem szerint a reálbérek borzasztóan alacsony szintje a felelős. Hiszen ha belegondolunk a vállalkozások elenyésző hányada termel exportra, döntő többségük a belső piacokon értékesít. Itt viszont rögtön szembe találkozik a magyar emberek elszegényedésével.
    A fogyasztást mesterségesen, hitellekel egy darabig fent lehet tartani. De a végtelenségig nem lehet a "habokra" pénzeket kihelyezni.
    Megoldás (többek között) a reálbérek fokozatos normalizálása lenne az európai átlaghoz. Azonban ez a jelenlegi multinacionális cégékeket kiszolgáló parlamenttel (pártállástól függetlenül) teljesen elképzelhetetlen.
    A közelmúltban a GKI által tett ún. szuper bruttósítási javaslat szerintem feltétlen figyelmet érdemel.

    „A munkahely tojik mindenre, várhatóan 4% lesz az évi kimért béremelés idén is. Ha úgy veszem, a tulaj is bűnös abban, hogy a dolgozók bedőlnek a pénzintézeteknek, méghozzá muszájból."
    Nem tudom milyen szektorban dolgozol, de nem hiszem, hogy a munkahelyed hibáztatható a kialakult helyzetért. Ezt lokális béremeléssel nem lehet megoldani.

    ╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

  • plaschil

    aktív tag

    válasz Vakegérke #34 üzenetére

    Hát azér' sztem volt azon kamat is bőven.

    Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Vakegérke #34 üzenetére

    A Diákhitelnek a törlesztés sajátossága miatt van egy olyan tulajdonsága, hogy az első két évben maximum akkor csökken a tőke, ha kellően kis összeget vettél fel, esetleg nem az előírt minimumot törleszted, hanem előtörlesztést is választasz mellé.

    A Diákhitel nagyon egyedi konstrukciónak minősül, mivel két évig lehetőséged van arra, hogy a kamatok alatti részleteket fizess, sőt ha a harmadik évben a jövedelmed 6%-a nem éri el az éves kamatrészt, akkor ugyanitt vagy.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Vakegérke #34 üzenetére

    Értsük így ja.
    Másddiploma miatt november óta nem fizetek. (csak néha néha előtörlesztésben 10et).

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák