Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz nyakdam #16 üzenetére

    Ezt nem úgy számolják. Megnézik előre, hogy mennyit tudnak eladni, és arra rendelnek wafert. A TSMC-nél jellemzően nincsenek ilyen előre kötött szerződések, mint a GloFo esetében a WSA, ahol azért jó előre kellett fizetni mindenért. Ott az van, hogy van x szabad kapacitás, és jön a licit, aki a legtöbbet kínálja (nyilván az alapján, hogy a termékét el tudja-e adni y összegért a piacon), azé a kapacitás. Pofon egyszerűen dolgoznak ebből a szempontból a tajvaniak.
    Ez is egy probléma az első körös node-ok esetén, mert kb. az Apple, a Qualcomm és az AMD mellett nincs olyan cég, amely állva tudna maradni egy licitháborúban. Nem is kergetik ezt az álmot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • RefFes

    junior tag

    válasz nyakdam #12 üzenetére

    Egyetértek, a piacot "meg kell nyugtatni". Meglátjuk, hogy sikerül.

    Őszintén szólva fél éve RYZEN tulaj voltam, a Z+ volt tervben, de nem találtam meggyőzőnek. Most egy kicsit annak örülök, hogy nem foglalkoztat, hogy mikor lesz (mennyiért, mennyit javul) Z2. Az, hogy a szerver fronton mi van, nem hat meg.
    Csak egy érdekesség: a találgatott (addig az pedig elmélet, pont a GloFo jövendölt 10-15% pluszt) teljesítmény növekedés jó esetben azt eredményezheti (bár ez a 8.gen viszonylatában is legalább 20% körülinek kellene hogy legyen, 9. gen -nem elmélet, jön- esetén még több), hogy egálban lenne az akkorra már lassan két éves "toldozott-foltozott" Coffee Lake-el... addig meg HASZNÁLOM azt a teljesítményt (és ez nem elméleti).

    Minden esetre így, hogy szűkül a 7nm gyártási kapacitása, nagyobb lesz az igény a többi gyártó kapacitására (ilyenkor azok is kihasználják ezt a lehetőséget a profit növelésére), máshol is lehetnek akadások (lásd TSMC). Szerintem a jelentkezők közül nem biztos, hogy az AMD a legtőkeerősebb. Persze lehet rálicitálni másokra, csak azután vagy árat emelek, vagy még kevesebb haszonnal adom... egyik sem szerencsés. Szóval lehet mondani, hogy semmi nem változik, de az a helyzet, hogy már MEGVÁLTOZOTT.

    Üdv

    Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

Új hozzászólás Aktív témák