Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz ZnVjaw0K #251 üzenetére

    Az elmúlt napokban megnéztem a Billy Lynn-t 60p és 24 p-ben. Vélemény, tényleg a magas fps változatot élő szereplős színházhoz tudom hasonlítani, itt sokkal inkább benne érzem magam a darabban. Először nagyon fura érzés, de a film végére teljesen megszokja az ember.
    Ehhez képest a 24p, inkább mint egy mű, amit kívülről szemlél az ember. Emiatt kicsit grandiózusan hat, ez az a bizonyos mozi élmény.
    Direkt néztem azonos jeleneteket összehasonlítás gyanánt, sokkal részletesebbnek érezni a 60p-t. Mintha tényleg előtted lőnének le valakit vagy amikor száguldanak egy jeeppel nem egy elmosódott ugráló tájat lát az ember. Tehát ilyen szempontból tényleg hozzá ad a filmhez.
    Jut eszembe, egyáltalán nem akkora többlet a magas fps, akik ettől rettegnek. A mai korszerű tömörítési eljárások HEVC és társai, a sok hasonló képkocka miatt itt dolgozik a leghatékonyabban.

    Most is azt állítom szokás kérdése, de ha egy generáció magas fps filmeken nőne fel, szerintem megmosolyogná a 24p-t. Nekünk meg csak szimplán furcsán hat.

Új hozzászólás Aktív témák