Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz atti_2010 #6 üzenetére

    (#6) atti_2010 - gyiku (#4)

    Vagy jön ez:

    "A számítógép-chipek akár ezerszer is gyorsabbak lehetnek a jelenlegieknél 2013-ig, de ez egy igen sajátos újfajta ragasztótól függ. Az IBM ugyanis olyan hatalmas szilíciumchip-szendvicseket akar előállítani, amelyeknek a rétegeit elválasztja, de az összes komponenst mégis egyben tartja a high-tech enyv. A megoldás már két éven belül munkába állhat, és a PC-ket, illetve az okostelefonokat az ezerszeresükre gyorsíthatja. Az innovatív technológiák kifejlesztéséről ismert hatalmas konszern, a 3M már jó ideje gyárt hőálló ragasztóanyagokat, amelyeket például a repülésben vagy az űrtechnológiában alkalmaznak, de ezt az enyvet – amely a számítógépes evolúció újabb nagy ugrásának lehet az alapja – az IBM-mel közösen fejlesztette ki. Ezzel lehetővé vált, hogy az IBM egy valóságos chip-felhőkarcolót hozzon létre, hiszen akár száz réteget is egymásra helyezhetnek, egy olyan processzort kialakítva, amely ezerszer erősebb a ma használtaknál"
    :)

    Vagy EZ?:[link]:D

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz MPowerPH #15 üzenetére

    + (#12) havasa:

    A 70-es évek végéig még az volt a "szokás" hogy aki számítógépen akart valamit csinálni "időt" bérelt jó pénzért a tőle kilométerekkel arrébb lévő gépre (amik akkorák voltak, mint egy nagyobb szekrény) volt egy "konzolja" (egyetemeken) ami egy monitorból és egy billentyűzetből állt és örült. Aztán jöttek a "PC"-k (Personal Computer) élen az Apple 2-vel, majd az IBM-PC-vel meg a mostani időszak, amikor már a telód is egy "számítógép" lényegében. Most (nagyon zanzásítva) a Clouddal azt tervezik, hogy a kezedben lesz egy "kütyü" amivel kapcsolatot tartasz a Cloud szervereken tárolt cuccaiddal, a számításigényesebb feladatokat és a tárolást AZ végzi, vagyis visszatérünk a kályhához :)

    Hülye hasonlattal élve (ha létezne evolúció abban a formájában, ahogy előadják általában) azt mondanám ez olyan, mint amikor a kétéltű őse kivergődik a partra, mert ott több a kaja, olyannyira megtetszik nékie, hogy egy idő után vissza se megy (lábat növesztenek az utódai meg némi tüdőt stb.) végül pár millió év múlva a leszármazottainak egyike, aki történetesen emlős, rácsobban, hogy a vízben jobb a kaja, visszamegy, majd olyannyira bejön neki a dolog, hogy farkat, uszonyt miegymást "fejlesztenek ki" az utódai és máris kész a delfin, meg a cetek :DDD Éjjel ilyen mesékkel hülyítem a gyerekeket, reggelre esküsznek, hogy szörny van a szekrényben :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Vodar #45 üzenetére

    De jó, hogy te ennyire tudod a jövőt! Megérte benézni komolyan.. (Csak azt az egyet nem értem, ha ennyire vágod a jövőben mi lesz, miért nem vágod, mi volt a múlt? :) ) Az internet kb. 95-ben jött be MO-ra, külföldön még előbb, nálunk 98-99-ben már könnyedén hozzáférhető volt, azóta szerintem páran kivégezték a középsulit :) És a számtech nem is igazán a net megjelenéséhez köthető elsődlegesen. Mire Al Gore összehívta a tech vezetőket (asszem 90-ben) hogy bejelentse a "polgári" netet, már vagy 13 éve dúlt a mikroszámítógépek kora, ha nem több.. Ha már jövő: szerintem a hangvezérlés következik, már most is van kereskedelmi forgalomban, megvásárolható termékként tulajdonképpen és még csak nem is valami "nagy" cég fejlesztette ki.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz ddekany #51 üzenetére

    (#51) ddekany: "Ez a CPU torta ez mi... Hogy lesz ez 1000x gyorsabb? Ez inkább olyan, mintha lenne 4 helyett mondjuk 40 CPU magom egy foglalatban, ami szerverben biztos fasza, máshol kevésbé (hacsak nem térünk át valami tisztán funkcionális nyelvekre, stb). Meg hogy a fenébe lehet ennyi hőt elvezetni, ami ilyen kis helyen keletkezik?"

    Nem vagyok szakmabeli, de ha jól értettem a híradásokat, akkor a lényege az, hogy adott helyre több áramkört tudnak bezsúfolni elhanyagolható késleltetésekkel úgy, hogy közben ez a speckó trutyi hővezetőként is, meg (elektromos) szigetelőként is működik (Abu-t kéne megkérdezni szerintem erről, ő jobban vágja) Viszont már most működik és elvileg alkalmazható is lenne (!) csak egyelőre nagyon drága, mert egyenként pakolgatják a rétegeket és egy lépcsőben akarják megoldani. De ami a lényeg: én úgy tudom, BÁRMIHEZ alkalmazható, legyen az X86, ARM vagy akármilyen proci. Meglátjuk..

    (#55) kpal : "Ez van de minden kornak meg van maga szépsége . Mint anno a bakelitnek azután kazetta most meg CD"

    Szépségnek szépség, csak hát a zenénél az nem szépség, hogy egyre silányabb a minősége :DDD Van egy ismerősöm, mire olyan 5--6 éves lett anno, addigra kihaltak teljesen a bakelit lemezjátszók a mindennapokból. mára felnőtt, most 25 éves, külföldön él, véletlen hallott egy bakelit lemezt szólni, frankón lesápadt, hogy ZENE ÍGY IS TUD SZÓLNI??? Azóta a legújabb albumokat is inkább bakeliten rendeli, mp3-at meg sem tudja hallgatni, egyszerűen idegesíti, maximum flac, de az is ritkán és nem sznobizmusból, hanem mert "megízlelte" a bakelit realisztikusabb hangzását és nem tudja alább adni azóta.

    (#57) Vodar: Nem személyeskedés akart lenni, de elég "bicskanyitogató" stílusban okosítottad a népet bocs.. Ami nem lenne baj, HA igazad lenne. Viszont, az ilyen kijelentések, hogy a most "perpill csak az informatika őskorában vagyunk, valahol a paleolitikum első felében" egyszerűen röhelyes ne haragudj. Csak arról árulkodik, hogy a kezdetekről nem sokat tudsz, vagy lenézed. NEM az internet alapozta meg a mostani informatikát, max lökést adott neki. Elfelejted azt a párezer embert (zsenit) akiknek a KEMÉNY, évekig tartó munkája tette lehetővé azt, hogy most a kezedben lévő telóban erősebb vas meg szoftver legyen, mint 10 éve egy erőműben.. sorry, ha bunkó voltam, de kikívánkozott

    (#59) atti_2010 válasza fulltime4wd (#58): "szólhatunk megint az UFOk-nak Miért? Már szóltunk nekik? Talán te írtad az SMS-t"

    Szerintem Roswell-re céloz. Egyesek szerint a lezuhant UFO roncsaiból kiszedett elektronikákat másolva jött létre a mikrosütő, a tranzisztor, a szolárium zselé és a műbroki. Amúgy nem hülyeség, ha az időzítést nézzük: a "lezuhanás" és a tranzisztorok meg IC-k megjelenése közt nem sok idő van.

    (#62) HaZse: " 'Az internet kb. 95-ben jött be MO-ra' Ezt meg tudom cáfolni. Én 1993-ban kezdtem a fősulit és akkor már volt internet"

    Azért van ott, hogy "KB" :) Egyébként, a franc, aki megeszi, eskü jó volt végigolvasni, olyan nosztalgikus érzésem támadt fene a pofáját :D

  • vanhalen

    senior tag

    válasz atti_2010 #70 üzenetére

    Mondom MÁÁÁSOLTÁK, egyébként meg nem azt mondtam, hogy ÉN céloztam rá, hanem hogy SZERINTEM Ő arra célzott. Logika/mondatértelmezés?

  • vanhalen

    senior tag

    válasz ddekany #75 üzenetére

    "Na, azért én nagyon remélem, hogy még az informatika kőkorszakában vagyunk. Főleg remélem ezt szoftveresen téren (fejlesztőként), azon belül is főleg a weboldalak kapcsán. Azért egy ilyen komplex szakterületen tán a mai világban is kell pár emberöltő, hogy leülepedjenek a dolgok"

    Sosem tudhatod mit hoz a jövő :) Nincs sok kedvem begépelni, de ez a párhuzam jutott eszembe:

    "A VisiCalc eredetileg egy nagyon is egyéni szükséglet kielégítésére született, egy Dan Bricklin nevű harvardi hallgató számára. 1977-ben Dan 26 éves és valami homályos ok miatt meg van győződve róla, hogy választott szakmája - a programozás - halálra van ítélve. Egyre könnyebb lesz programokat írni. Elhatározza, hogy megpróbál az üzleti világhoz közeledni. A Harvardon vállalatirányítást tanul. A Business School jellemzője, hogy nagyon sok a gyakorlati foglalkozás, ahol a hallgatknak a vállalatirányítást kell szimulálniuk. Dan Bricklin felfogja, hogy rengeteg időt veszteget a pénzügyi adatok kiszámítására. Kis programokat kezd írogatni az iskola PDP-10-esén BASIC-re, hogy megkönnyítse a feladatot. A dolog nem könnyű. Ahányszor újabb problémával találja szemben magát, új programot kell írnia. Nem létezik minden gépre érvényes, általános program. Bricklin elhatározza, hogy kidolgoz egy ilyen szoftvert. Korábban már sokat beszélt róla a tanáraival. Pénzügytanára fensőbbségesen elmagyarázza neki, hogy nincs jövője egy olyan szoftvernek, amilyenre ő gondol. De mert jóindulatú, azt tanácsolja, forduljon egy hajdani harvardi diákhoz, Dan Flystrához, aki nemrég alapított céget személyre szabott szoftverek előállítására, a Personal software-t és most sakkprogramokat terjeszt. Mivel a szakma új és nincs honnan példát venni, Flystra az irodalomhoz fordul. A Personal Software kiadja a programozók által megírt szoftvereket és cserébe jogdíjat fizet nekik. Amikor Bricklin meglátogatja, mérsékelt érdeklődést tanusít, de azért szeretne többet megtudni a dologról. Kölcsönad a diáknak egy Apple2-t, hogy kidolgozhassa szoftverje makettjét. Dan Bricklin egyetlen hétvége alatt dolgozza ki a VisiCalc alapjait és mellesleg felfedezi a táblázatkezelő alapelvét"

    Innentől elég terjedelmes, de a lényeg:

    "Négy évvel a megalapítása után a Software Arts-nak már 125 alkalmazottja van és évi 10 000 000 dollár forgalma. A VisiCalc tárta fel a mikroinformatikában rejlő igazi lehetőségeket. A maga nemében egyedülálló volt, mert ilyen jellegű program eddig csak nagy számítógépekre létezett. Forradalmi jellegű, s tetszik is a 70-es évek végén döntési pozícióba kerülő fiatal kádereknek, akik egy kultúraellenes közegből jöttek. A VisiCalc felszabadította őket a klasszikus informatika gyámkodása alól.."

    Nézd meg hogy kezdte, teljesen pesszimistán, aztán mi lett belőle? Van még hal a tengerben :)

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Vodar #85 üzenetére

    Vicces, de EZT: #83[link] nem is vettem észre eddig.. Lehet, hogy ez a vég jele? Beszéltek itt 10-100 meg 1000 évekről... Tudom, nem a ti tisztetek, de valaki

    Beszéltek itt évezredektől, miközben én olyan sz@**ul vagyok, hogy EZT: #83[link] észre sem vettem v@zze.. Mint PH állampolgár követelem, hogy valaki azonnal intézzen egy KV-t, egy sört és egy pu**it felebaráti szeretetből, vagy hisztizni fogok! :DDD

Új hozzászólás Aktív témák