Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz erdey_a #1 üzenetére

    Én most vettem kedvező áron egy ósdi és kifutó AGP-s alaplapot egy még ósdibb és még kifutóbb Dothan processzorral. Mondj egy olyan területet, ahol ez a teljesítmény nem lesz elég. Nem vagyok hardcore gamer, így 30e-nél többet semmiképpen nem fogok VGA-ra öklteni, annyiért meg kb ugyanazt a teljesítményt kapom AGP-n, mint PCIe-n.

    Egy barátom épp most aakar 64 bites AMD rendszert venni Linuxhoz, erősen gondolkozott, hogy nem lenne-e érdemes megvárni az AM2-t.

    A cikk után én is azt mondom, hogy lehet, hogy igen, de csak azért, mert a DDR2 memóriák azért gyorsabbak is, és már olcsóbbak is. És pont a memória az a terület, amit a Vista érkezésével érdemes lesz bővíteni (jó, az illető Linuxos). De hogy a gigahertz körüli Duron után, amivel eddig kihúzta, nincs jelentősége az új foglalatnak, az is biztos.

    Összefoglalva: valójában a saját magad áldozata vagy, ha bedőlsz annak a tévhitnek, hogy mindig mindenből a legújabb kell. :)

    Más: ez a SilentBox HDD hűtő szimpatikus szerkezet, és 13e már annyira nem is sok érte. Hm. :U

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gorlin #18 üzenetére

    Nos igen, de azért a 2,5''-es HDD-k kapacitása egy asztali gépben már nem feltétlenül elég, ráadásul egy 120GB-os, SATA-s, 7200RPM-es modell áráért tudsz építeni egy 2X250-es SATA RAID tömböt, ami azért nem mindegy...

    Gondolkoztam azon is amúgy, hogy rendszerlemeznek szerzek egy 40-60GB-os 7200-as 2,5''-es HDD-t, végülis ha nem használom a háttértárnak szánt 250-es 3,5-öst, akkor csendben van...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rudi #28 üzenetére

    Számítógépet sosem érdemes venni. :) Ezzel együtt teljesen egyetértek azzal, amit mondasz.

    Munkára nekem is ott van az adataimnál szereplő nc4200, ha az asztali gép összeáll (majd egyszer), akkor talán játszom megint egy kicsit. Vagy másfél évig jól megvoltam játékok nélkül (illetve azok minimum részletességével), most kicsit ki akarom próbálni a Heroes 5-öt és az Obliviont, amihez viszont a notebookom már tényleg kevés. Lecserélni viszont nem fogom, mert arra, amire való, arra tökéletes.

    Sipi: so sorry, de a nagyságrend stimmelt. ;)

    A trend egyéként jó, így hogy a régivel azonos áron jönnek ki az új procik, aztán csak esik az ár, ez teljesen elfogadható a nagyközönség számára. Érdemes megfigyelni egyébként, hogy most objektíve mennyire drága egy jó processzor (Pentium D 820 pl), és 3 éve mennyibe került egy akkori felső-közép 2,8-as Pentium 4, ami ugyanaz a kategória volt, mint most ez.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rudi #35 üzenetére

    Ne félj, nem jutok Esmein sorsára. :D
    Engem van aki kirángasson a virtuális világból. ;)

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák