Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AmPeX

    aktív tag

    NNNA! Szétoszlatok egypár kételyt, remélem. Rögtön az elején, egy db cső, de 2 db trióda. Tehát szimplán átmegy rajt a sztereó jel, mindenféle különösebb probléma nélkül. Valószínűleg 12ax7 van benne, (itthon ecc83) ezért mondom ezt. A hangminőségről: az elektroncső anódfeszültsége 150-200 volt körüli minimum, ezt kapcsiüzemű táppal állítják elő (láttszik is a kis trafó) innentől kezdve bukott az egész minőség javulás. Ahogy előttem is leírták, azt a lájtos mély és magashang kiemelést meg lehet oldani egy laza rc tagokból felépített szűrőlánccal is, nem egy nagy ügy. Ahogy elnéztem a képeket, pocsék minőségű kondikat, és ellenállásokat használtak fel, ehez nincs nagyon hozzáfűzni valóm. A nagy kimenőimpedancia az elektroncső működéséből adódik, a teljesítményt nagy feszültségből, kis árammal állítja elő, a tranzisztor pont forndítva. Ezért a tranzisztoros erősítőknek alacsony, ohm nagyságrendű kimeneti imedanciája van a csövesek kiloohmosával szemben, ezért szokás a csöves végfokokat egy impedancia transzormátorral a terheléshez megfelelően illeszteni.

    Volt szó itt a fórumban digitális erősítőkről is. GHz et láttam, valahol, azért az egy kissé túlzás. Általában a digitális erősítők párszáz kHz en üzemelnek, maradjunk ennyiben. Ennek az erősítőnek is megvan ugyan úgy az összes torzítása, mint egy analóg, bármilyen erősítőnek, ez is tény.

    Köszönöm a figyelmet.

Új hozzászólás Aktív témák