Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Vesa #33 üzenetére

    "Akkor ha jól értem, egy Syno esetén azért kell kiadni sokszoros árat, hogy a beüzemeléskor kényelmes legyen a felület?"

    Magyarázd el átlag Pistának, aki azért akar nast, hogy a képeit tárolja rajta, mert 10 évnyi archívumot bukott tegnap előtt a hülyesége miatt, hogy pl miért nem látja a plex szerver pl a torrent kliens által letöltött file-okat, és mi az a jail. Te vagy kisebbségben a piacon az a helyzet. És valahol érthető, hiszen nem mindenkinek ez a hobbija, az élete és a kikapcsolódása.

    Nézz szét a syno topikban, aztán rájössz miért fizetnek inkább emberek sokat mint hergeljék maguk a vasat. Amikor nem tudod mi a port forward, nem tudod hogy a https miért nem megy vagy egyáltalán mért van... Sőt nem is érted, hogy tovább lehet lépni a figyelmeztető szövegen hogy mégis szeretnéd látni... Csak és kizárólag default portokat használsz mert nem is tudod mi az a port és milyen színű, akkor nem tűnik kézenfekvőnek egy olyan rendszer telepítése, amiről nem is tudsz, amit ha meg is találsz nem tudsz kezelni, az alap fogalmakkal nem vagy tisztában, és 0 hivatalos szupportod van. Erre bízzál bármilyen fontos adatot, és szánj rá rengeteg időt, hogy megtanuld. Hogy? És ha tetszik ha nem ezek a userek vannak többségben, itt a ph-n is csak azokat látod, akik megtalálták az oldalt, regisztrálnak, tehát egy átlag user fölött állnak egy fokkal...

    Olajat sem maga cserél mindenki, pedig még az újabb autókban sem atomfizika, de mégis kifizetik a sokszorosát a márka+-szerviznek, aztán vagy kicserélték vagy nem. Azt is meg tudnám csinálni, ahogy használtam én is freenast meg nas4freet meg omv-t is több kevesebb ideig. Aztán megváltás lett a syno. Az igényeimhez sokkal jobban és gördülékenyebben működik a dsm pl, az időm pedig többet ér, a rajta tárolt adatokról nem is beszélve mint amibe egy nas kerül. Főleg hogy xpen is van.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz CactuS #43 üzenetére

    amikor utoljára játszottam freenast kézzel kellett egy .xz file-t feltolni neki és frissítette magát belőle. Azóta lehet hogy lett más. Let's is van, értem hogy jobb esetben egyszer kell megcsinálni, de nem egy next next next finish. Piwigo gondolom arra is felmegy, szóval hasonló funkció van képnézegetésre. Plex is felmegy, és annyit kell vele mókolni, mint az összes csomaggal, aminél a jail miatt matatni kell. Teljesen más kategória mint a syno, vagy bármi más késznas, nem lehet és nem is szabad összehasonlítani...

    Vesa: Szerintem senki nem vitatta, hogy ha értesz valamihez, olcsóbban jössz ki ha magad csinálod. Az élet legtöbb területén ez így működik, és nem ért szerintem senkit meglepetésként. Hovatovább senki nem vitatta a home vagy soho felhasználását a freenas vagy egyéb nyílt os-eknek. Nem értem hogy miután megkaptad a válaszodat miért próbálod bizonygatni azt, amivel senki sem vitatkozott. Maga a nas otthoni felhasználásra egy rétegigény. A saját magam építem meg és hergelem be egy linux disztróból ennek a rétegnek egy elhanyagolhatóan kis rétege. Azon túl, hogy értjük hogy ügyes vagy meg minden, nem értem hova szerettél volna kilyukadni. Hogy neked nem érte volna meg a gyári nas? Ez szerintem az elejétől tiszta volt, és senki nem mondta, hogy "vettévóna3milláészájnótosztboldogabvagy" ;)

Új hozzászólás Aktív témák