Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    Lecseréltem a gépem egy 4700g-re, ami egyébként önmagában is meglepően sok mindenre használható volt. Ezalatt persze ilyen max roblox, wot, régi játékok témakört értettem. Ettől függetlenül muszáj volt mellé venni vga-t. Vannak erősebb igp-k, de azok se tudnak sokkal többet. Bár valahol olvastam, hogy 1050ti teljesítmény lesz valamelyikben. A gond ott is az, hogy max 4-5 éves játékokra elég, talán azokra se, akkor meg olyan mindegy, venni kell mellé vga kártyát.
    Most, hogy szelidülnek a vga árak, bár inkább csak a használtpiacon, de a lényeg, hogy egyre kevesebb a szükség az igp-re.
    Engem jobban zavar, hogy biosban se tudom letiltani és az igp 512 mbyte memórát lefoglal magának még úgy is, hogy van diszkrét vga. Nincs rá opció a biosban, pedig néha jól jönne, mert csak 16 giga memóra van a gépben.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz hallador #35 üzenetére

    :) nem minden i betű jelent Intelt, IGP = Integrated Graphics Processor.
    Egyébként ahogy lecseréltem egy komolyabb 4700g-ra a procimat, egyre kevésbé látom az IGP-nek az értelmét ebben a szegmensben.
    Már 4-5 éves játékokra se igazán jó, csak nagyon erős kompromiszummokkal vagy még úgy sem. Irodai munkára hót felesleges, házi multimédia gépbe, amin nem játszanak, szintén hót feleslegesen drága és feleslegesen erős.
    Mindenképpen kell mellé diszkrét gpu, akkor meg oly mindegy. Sőt, nekem pl lefoglal 512 mbyte memóriát az IGP.
    Az egyetlen kézzelfogható előny, ha besz.rik a diszkrét vga, akkor is legalább netezni vagy filmet nézni lehet használni a gépet, amíg megjavítják vagy amíg szerzek új diszkrét vga-t
    Tényleg olyan értelmetlen ez a vita. A nagy processzorokban csak ilyen szükség megoldás, nem is kell erősebb, sőt megcsinálhatnák teljesen lekapcsolhatóra is.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Teasüti #50 üzenetére

    bizonyos játékok elmennek igp-vel, meg a régiek, de ha valaki ennél töbet szeretne, akkor muszáj vennie dgpu-t. Ha meg van dgpu, az igp csak a fölösleges erőforrás foglaló.
    Persze, tudom, hogy a régi játékok jók voltak, a mostaniak meg nem jók, ahogy sokan gondolják, ettől én még a mostaniakat akarom kipróbálni és még arra sincs elég ideje az embernek, hogy legalább minden 3. vagy 4. modern játékkal játsszon kicsit többet.
    A pc játék amúgy sem a kompromisszumokról kéne szóljon, azért fejleszthető a gép. Tudom, a költségek, de az már egy másik történet. Aki pc-n akar jót játszani és nincs korlátlan ideje, az szerintem nem régi cuccokkal tolja.
    Lehet az igp-nek célterülete, de csak azért értékelődött fel, mert durván drágák lettel a dgpu-k. Ha azoknak az ára szelidül, akkor kb a kutyát se érdekli az igp játék, kivéve pár fanatikust, akik valami vélt igazságot akarnak megmagyarázni azzal, ha a zintel vagy a zamd 1 fps-el kevesebbet tud igp-ben :) Ha van az értelmetlennél értelmetlenebb vita ,akkor kb ez az.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Semplar #63 üzenetére

    az bios függő, nekem hp asztali gépem van ryzen 4700g-vel, a biosban nem kapcsolható ki az igp, legalábbis a gyári biosban, sőt a memória foglalást se tudom lejjebb venni vagy kikapcsolni
    elvileg van valami mókolt bios, azzal talán, de annyira nem fontos, hagyom inkább

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák