Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz doc #172 üzenetére

    Én Mint-en használok pl Type II virtualizációt, és nem ritkán 6-8 VM fut a gépen, ami nem csak a memóriát, hanem a processzort memóriát, háttértárat, de a networdot is tekergeti, ha itt Nam fagy szét a Mint, akkor nem nem tudom hol?
    A Mac-en nem menne ez, mert egyrészt nem tudja, másrészt, meg az M1 nem tud 16 GB memóriánál többet kezelni, ezért erre sem alkalmas.

    mondjal mar nehany peldat legy szives, mert en 15 ev alatt nem talalkoztam ilyen kombinaciokkal (leszamitva a fent emlitett screenshotot). Egyebkent ha nem tetszik valamelyik shortcut, nyugodtan atallithatod barmelyiket

    COMMAND + OPTION + H —> Hide Background APPs
    COMMAND + OPTION + H —> Minimalize Background APPs
    COMMAND + OPTION + W —> Close Background APPs
    CTRL + COMMAND + Q —> Lock Screen
    SHIFT + COMMAND + Q —> Logoff User
    PrintScreen: COMMAND+CONTROL + SHIFT + 3,4,5
    Force exit freeze app: COMMAND + OPTION + ESC
    Log Off Current User: COMMAND + SHIFT + Q
    New Folder: COMMAND + SHIFT + N
    DELETE: COMMAND + DELETE (Tehát nincs Delete billentyűzet)
    < —> SHIFT + OPTION + Y
    > —> SHIFT + OPTION + X
    # —> SHIFT + OPTION + 3
    * —> SHIFT + OPTION + ,
    Macen ezt megoldottak egyszeruen: a COMMAND billentyu
    :D Ja...
    Nem tudom, ezek Minten szerintem nem ennyire elbonyolítottak! Tehát ha jól értelek, akkor a command felett van közvetlen három billentyű x,c,v az jó helyen van? Összetömörítve? Nem tudom Te eddig egy kombinációt mondtál, ami kényelmetlen lehet, de valójában a magyarázatod, egyedül a MacOS-re kihegyezve valid, mindenhol máshol egyszerűen szar. Ennyi, hisztizhetsz, hogy szerinted mennyire jó, nem az. Ez a Just Works, meg ilyen fasza duma, csak nem igaz. Félre ne értsd megmagyaráztad, de ettől nem lett jó!
    Az is jó duma, hogy át tudom állítani, csak utána minden máshol lesz, és lehet vele szenvedni...

    Mit ertesz 'sebesseg' alatt? Hogyan hasonlitottad oket ossze? Szerintem manapsag mar nincs ertelme arrol beszelni hogy egy oprendszer 'sebessege' milyen, az teljesen az alatta levo vastol fugg.
    A 'kompatibilitast' meg nem ertem... Mivel valo kompatibilitasrol beszelunk?

    Miben veri el? Én System engineer vagyok, Mindenben. A terminálja mindenre is használható, ameddig a ZSH azért hmmmm. Hát kevesebb dologgal lesz kompatibilis, mint a bash. Persze be lehet állítani mindenre környezeti változót, meg akinek hat anyja van.
    Arról nem beszélve, hogy mi azért eléggé használunk bemutatókra pl virtuális gépeket, ma az M1 ebből a szempontból igen gyenge. A memória semmi, max 16 GB amire ma semmire nem jó, az M1 processzor, meg "önmagába redundáns", de ugyanannyi dologgal is komaptibilis magával. Ja hát ez nem a MacOS hibája, de azért igencsak korlátozza azokat, akik esetleg egy értelmesebb oprendszeren dolgozik. A Linux simán leveri ebben a MacOS-t. Persze ott a kép manipuláció, a videó szerkesztés, valamint a DevOps, de ott már sántít amire igazából még ok, de azért ha jobban megnézem 10-ed annyi program fut rajta mint egy Mint-en, és 1000-ed annyi mint egy Windows-on. Sebességben meg semmit nem hoz egy Minthez képest.
    Amiben OK, hogy az M1 processzor tényleg nagyon nagyot üt... Meg, hogy nincs ventillátor, és tényleg bírja egy napot.

    Akkor ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a MacOS miért csak Mac-en támogatott? Szerintem a Windows nem stabilabb, mint egy Linux. Sőt. Ha egy Windows-t annyira megterhelek mint egy Mint-et, akkor a Windows használhatatlanná válik, mert belassul. Arról nem beszélve, hogy a Vírusirtó a frissítési mechanizmus, és a többi miatt a Windows-ok sajnos nem nyújtanak azon felül sokat, hogy bömböl a ventilátor.

    Nyilván meg akarom tanulni a MacOS-t nekem ez tanulás, de mondjuk olyat, hogy Just Works meg nem.
    Az olyan dolgok, hogy:
    A Billentyűzete azért eléggé messze van egy komolyabb üzleti géptől. Kopog öblös hangja van, lehet érezni, hogy nem sokat költöttek az ergonómiára a fiuk. Ez volt a legolcsóbb. Azért egy EliteBook, Latitude 7/9000 elveti nem kicsit billentyűzetben.
    A touchpad nagy, de semmivel nem jobb mint egy komolyabb business gépé, ezek ilyen a múltból itt maradt urban legendek. Ma egy EliteBook touchpad pont ugyanazt és ugyanúgy tudja mint az Apple. Soha nem fogja helyettesíteni a fizikai egér gombokat, mert annyira nem jó.
    A gép alatt lévő csúszás "segítők", mert olyan kemény műanyag van a gép alatt, hogy egy bármilyen 100 000 Ft-os notebook megirigyelhetné. Csúszkál össze vissza az AIR, azért ennyiért lehet, hogy beleférhetett volna egy csúszásgátló műanyag is, de itt is mint a billentyűzetnél sikerült spórolni.
    A Hangja sokkal jobb, mint egy business gépé, de egy consumer eszköz legyen is jobb, mert erre van tervezve.
    A Kijelzője sokkal jobb, mint egy drága notebooké, azért egy Dreamcolort nem ér utol, de ennyi pénzért parádés. Az tény. Az annyira nem tetszik, hogy a kijelzőn annak tükröződése miatt minden meglátszik. De a kilejző minősége ezért kárpótol.
    Munkára biztos, hogy nem Mac-et vennék, mert arra nekem nem alkalmas nekem. Egyszerűen idegesítő az operációs rendszer.

    A minősége alapvetően elég jó, nem jobb mint egy komoly üzleti gépé, de megállja a helyét azok mellett, használhatóságban már nem egy liga.

    Az M1 proci meg parádés, már ha épp létezik rá olyan program amire szüksége van az embernek, mert ha nem, akkor az M1 épp nem jó erre.

    Amire gyártották (otthoni használat) annak viszont a tetejét képviseli. Tehát az XPS, vonalat hozza.Ottonra nem kell semmilyen speciális szoftver, ott az M1 briliáns, minden másra meg ott van a Linux. Én csak tanulni vettem. Erre szuper.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák