Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz jacis #41 üzenetére

    Ugye az megvan, hogy pl Európában tavaly a Huawei adta be a legtöbb szabadalmi kérelmet a szektorban? Tudom, hogy fáj ez pár embernek...

    Persze, valóban volt időszak, amikor a "nagyok" másolása volt az elsődleges ismeretforrásuk, de ennek felemlegetése kb annyira releváns, mint a kereszténység kapcsán a vallásháborók emlegetése, a britek kapcsán a gyarmatosítás emlegetése, a mai németek vádlása a II. VH miatt és így tovább.

    Egyébként nagyon örülnék, ha igaz lenne az állításod egy része, pontosabban az, hogy olcsó, de ez már sajnos nem igaz. Viszont a szemét kategória is jó ideje fals berögződés. Tudom, hogy fáj ez pár embernek...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Noukoum

    veterán

    válasz fateless #51 üzenetére

    Vannak olyanok akik nem ismerik a történelmet és fogalmuk sincs róla honnan indult pl az Egyesült Államok. Meg nyilván azt sem tudják hogy lettek az informatika “megteremtői” a semmiből, de az nem baj. Média azt mondta hogy csúnya kína, így én is ezt mondom...

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Fall-N

    veterán

    válasz Noukoum #52 üzenetére

    Vicces főleg, hogy az Apple és az MS is egymástól lopkodta az ötleteket. Xerox és az egér például. Vagy a híres Apple dizájn és a Braun inspiráció.

    Mai világban meg főleg elkerülhetetlen, amikor nagyjából ugyanazt tudják a telefonok azonos kategóriában. Még külsőre is hasonlóak.

  • pengwin

    addikt

    válasz fateless #51 üzenetére

    Igazad van, a történelmi példákkal: hülyeség a mai németeket okolni a 2. vh.-ért.
    Mert teljesen új alapokra lett helyezve a német állam és kultúra is közvetlenül a háború után.

    Ellenben ez a mostani Huawei ugyanaz, mint amelyik ellopta az Ericsson 4G-jét.
    Ugyanaz a mentalitás, ugyanazok a vezetők. És újra meg fogják csinálni, ha hátrányba kerülnek.
    Azért veszélyesek a kínai cégek, mert nem a nyugati játékszabályok szerint játszanak, és mindegyik mögött szorosan ott áll a KKP. A saját hazai piacukon sose lehet majd velük versenyezni, mert olyan mértékű az állami protekcionizmus. És erre a biztos hátországra támaszkodva persze, hogy már tudnak versenyezni a szabadpiacon is.
    Igen, az USA is védi a saját cégeit és hazai piacait, de ott legalább a közös nyugati elveken alapuló jogrend megvédi a kisajátítástól a konkurenciát, és az ő szabadalmi rendszerük azért védi a külföldi konkurencia IP-jét is, mégha nyilvánvalóan az amerikai cégek felé is hajlik a keze. Ami most a kínai cégekkel az USA-ban történik, az csak az elmúlt 20 év kínai mocskos húzásainak nagyon visszafogott viszonzása. Csak ezt mondjuk 10-15 éve kellett volna csinálni.

    Igen, egyik nagyhatalom se jó nekünk, mindegyik önös érdekből cselekszik és erőpozícióból fog alkudozni. De én inkább a nyugati hatalmak gazdasági-politikai dominanciáját kérném, mert nekik legalább van egy jogrendjük amit betartanak. Még ha néha kicsit kreatívan is értelmezik.
    A kínai meg az orosz állam gazdasági befolyását a politikai fogja követni, és nem hiszem, hogy bármelyik épeszű ember egy ilyen mintára átalakuló államban akarna élni. Én nem akarok a fehéroroszhoz hasonló elcsalt választásokat, vagy társadalmi pontrendszert, meg kínai gazdasági gyarmatosítást sem.
    Majd ha a de facto Kínában is olyan jogi védelmet élveznek a nyugati cégek, mint ami a kínai cégeknek járt itt az utóbbi 20 évben, és ez nem egy mindenható pártvezér kényétől-kedvétől függ majd, akkor jöhetnek vissza. Ameddig ez nem történik meg, addig legyenek kizárva nyugatról a kínai cégek, ahogy a Google vagy a Facebook is ki van zárva a népköztársaságból.

    Én meg közben drukkolok, hogy a jogszerinti kínai kormány is végre kapjon valami érezhető hátszelet.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák