Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Cs_Laci #10 üzenetére

    "Melyik táp képes 100W teljesítményt 80%-os hatásfokon leadni???"

    ajánlom pl a corsair VX450wt.

    105Wnál 86.9%os hatékonysággal dolgozik, 99.9% 100Wnál is jóval 80% fölött van.

    itt egy nagyon korrekt teszt róla.
    [link]

    ezen felül még az Enermaxtól a Modu széria az ami ilyen durván jó hatásfokkal bír, csak az már VX450Whez képest is aranyárban van. (mondjuk a VX450W is 14K, de ilyen hatásfokért, zajtalanságért, 5év garanciáért, 5/12V...os ágon a minimális ingadozásért(noise) ért szerintem/nekem megérte/megéri.)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Cs_Laci #46 üzenetére

    eddig hatásfok miatt panaszkodtál és nem ár miatt, így ne csodálkozz ha rossz tanácsot kapsz....

    VX450ben meg nem csak a hatásfok ami miatt jó, ott a venti szabályozása és a jópár dolog amit fel és nemsoroltam fel.

    80pluson érdemes körbenézni rakat 300Ws 5000+Fts táp tud 30%on ahol kell neked 80%+t ha meg hangtlanra akarod cseréld le bennük a ventit egy minimumot forgo noctuára. Bár 20Wot ha nagy bordások még talán venti nélkül is el tudnak diszipálni.
    de érdemes 80pluson nézegetni pl ez a táp 275Wos ultrahalk és olyan hatásfokkal bír ami :Y [link]
    mondjuk Philips feliratú szóval...

    szerk: ja tényleg FSPnél rendszeres a nyikorgás ami k*ra zavaró sokkal jobban mint akár egy rendesen forgó venti, igazi idegbaj.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák