Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz talmida #31 üzenetére

    Mint írtam egy alap tisztelet mindenkinek kijár. De ha ezzel rosszul sáfárkodik az illető -legyen az akár egy szülő- akkor biza nem kötelessége az embernek tisztelni őt, még ha az ''alkotója'' is. Ahogyan alap tisztelet kijár az idősek felé is, de egy gonosz vénasszonyt nem kötelessége tisztelni az embernek. A tettek megmutatják, érdemes -e a tiszteletre.

    A minimum, amit valaki tehet az az, hogy hisz Istenben és Istent tiszteli. Ha valaki ennyit sem képes vagy direkt nem akar megtenni, akkor annak az embernek miért kegyelmezzen Isten?
    Az a ember szerinted rá lesz szorulva isten kegyelmére? Érdekelni fogja, hogy nem kap istentől kegyelmet? Szerintem aligha.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • sztikac

    őstag

    válasz talmida #31 üzenetére

    ''A minimum, amit valaki tehet az az, hogy hisz Istenben és Istent tiszteli. Ha valaki ennyit sem képes vagy direkt nem akar megtenni, akkor annak az embernek miért kegyelmezzen Isten?
    ''

    Aha. Akkor aki nem hiszi el feltétel nélkül a biblia című sci-fit azt lőjük a Dunába/feszítsük keresztre/égessük el mi? Aki meg el meri hinni az evolúciós elméletet az meg egyenesen a fő ellenség? Ritka agresszív és korlátolt vallás a tiéd...

  • bambano

    titán

    válasz talmida #31 üzenetére

    Gondolkodjunk vallási elvakultság nélkül:
    - A gyereknek nem kell tisztelnie a szülőt. A szülő vívja ki a tenkintélyt a gyerek előtt. Semmit nem kell eleve elrendeltetésből tenni.
    - Abból, hogy valaki feltalál meg azért pénzt kap, hogy lehet levezetni, hogy mindenki kötelezően tisztelettel tartozik Isten felé? Ebben a részben semmiféle ok-okozati összefüggés nincs, csak elvakult vallási erőszak.
    - Most ne menjünk bele abba, hogy Bill csak abban az értelemben fő szerző a windowsnál, hogy ő szerezte, a nagy részét a Xeroxtól, egy jelentős részét az apple-től, meg a hp-tól. Persze erre lenne az a kérés, hogy ''ne lopj'', de ez valahogy nem jutott el Billhez. A windows elődjét, a dost meg úgy vették meg egy sufniban, ráadásul azt nem is Bill vette, hanem valaki más.
    - Mire használja Isten az engedelmességet? Gyerekeket küld vele a halálba? Van arra bizonyíték, hogy amit a papok mondanak, az Isten akarata? Senki sem tud arról, hogy milyen kommunikáció zajlik Isten és a papok között. Tehát a papoknak nincs jogalapjuk arra, hogy ők mondjanak valamit Istenről.
    - Ha nem a térítés lenne a célod, nem írtál volna ilyen semmitmondó blogot és utána nem vitatkoznál olyanokkal, akikben több a józan ész.
    - a hidegben nem éhenhalni hanem megfagyni vagy kihűlni szoktak.
    - ahhoz, hogy egy élőlény életben maradjon, biológiai szükségleteinek kielégítésére van szükség (étel, fizikai védelem). A kegyelmet nem lehet kenyérre kenni.
    - A kegyelem és a szeretet egyáltalán nem ugyanaz. Nem kell feltétlenül szeretni valakit ahhoz, hogy kegyelmet kapjon. Én sem hajtok fel másfél tonnás autóval a járdára csak azért, mert az ismeretlen gyalogosokat nem szeretem, tehát nem is érdemelnek kegyelmet.
    - nekem senki ne merjen abortuszt tiltani, aki ostoba indokkal tiltja a gumióvszer használatát még az aids-sel agyonfertőzött területeken is. Az, aki kijelenti, hogy az óvszer használat bűn, tömeggyilkos. Ja, azt se felejtsük el, hogy abortuszt a terhesség 12. hetéig engedélyeznek, akkor pedig még nem gyermek.

    Ennyi ellentmondást régen olvastam máshol...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz talmida #31 üzenetére

    Tehát minden több, mint 2000 évvel ezelőtt élt ember pokolra jut, esetleg a zsidókat leszámítva. Tehát idevehetjük a görög bölcseket, orvosokat is vagy az agyonsanyargatott egyiptomi rabszolgákat. Meg mindenki más is ég, aki nem is hallott soha a kereszténységről. Indiánok, bennszülöttek, eszkimók, kínaiak, minden ilyesmi. Hej, jó tudni.

    (Mod: már a pokol maga is, mint olyan, nevetséges... :DDD)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák