Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz #64791808 #6 üzenetére

    Sokszor épp a doki ad homeopatás gyógyszert, nekem most egy sima körzeti adott az antibiotikum mellé. :D

    Egyébként meg kell hogy legyen az emberben egyfajta egészséges kritika az orvosával szemben, hogy ne járjon úgy, mint én. Rengeteg betegen töltött napot, sok pénzt és persze egy nagy kupac gyógyszer benyelését megspórolhattuk volna, ha nem bízunk a mindenható gyerekorvosban húsz éven át és elmegyünk másikhoz, és nem a felnőtt háziorvosomnak ötlik eszébe, hogy talán ki kellene kapni a manduláimat... :(((

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Rive

    veterán

    válasz #64791808 #11 üzenetére

    A szülőnek joga van azt tenni, amit akar, és úgy gyógyítatni a gyerekét, ahogy akarja.
    Csak bizonyos határok között. Senki se csodálkozzon, ha extrém esetben kimegy az illetékes szakember, oszt' kirakja a szülőket a francba a gyerek közeléből.

    A homeopátiás cuccokhoz: ja, hatnak. Minden kornak megvan a maga placebója. Ami hatásában általában annál erősebb, minél többe kerül. Egy pszichológus bizonyára meg is tudná magyarázni, talán valamiféle befektetés-önigazolás alapú gondolatmenettel, hogy miért is van ez így - mindenesetre így van.

    Antibiotikum: nyakra-főre történő alkalmazása vezetett odáig, hogy ma már vagy lórugást vesz be az ember, vagy alig van hatása. És ez nem is annyira az egyén adottságain múlik, hanem azon a bacitörzsön, amit épp beszerzett az ember. Ugyanakkor az immunrendszer edzettségének meg jól be tud tenni.
    Szóval egyre többen ajánlják, hogy azonnali antibiotikum-hegyek és utána gyors ujraterhelés helyett inkább tisztességesen feküdje ki az ember a dolgot. Ha teheti.
    Gyerekeknél persze a szülői aggodalom jól be tud kavarni a hidegfejűségbe. De annál inkább érdemes megkérdezni az orvost erről.

    Hasonlóan a láz is. A láz a szervezet egyik alap védekezőmechanizmusa. Megfelelő ellátás - elegendő folyadék, pihi - mellett csak akkor kell ellene tenni, ha túl magas, vagy túl hosszú ideje tart. A rendszeressé váló lázcsillapítózás inkább káros, mint hasznos.
    Erről is orvossal tessék konzultálni.

    Tüdőgondok: évekig nyűglődtem mindenféle kraháccsal, hörghuruttal. Egy sima megfázás után is egy-két hónapig tartott, mire feltisztult a tüdőm. Két dolog segített végül:
    - kiköltöztünk Pestről a hegyek alá
    - rácuppantam az ecetes tormára. Én speciel az Univer-félét csípom, de biztos jó másik is. Meg ugyanaz a hatóanyag van a retekfélékben is, csak azok nem annyira vadak. Megfázás alatt/után 2-3 üveg, és rendben a dolog.

    Ui.: lázra meg effélékre amúgy nekünk a bodza-majoranna teakeverék jött be. De erről - gyerek dolgában - mesmeg érdemes (természet)gyógyászt megkérdezni, mer' se az izzasztókúra, se a majoranna nem egy enyhe dolog.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • talina

    csendes tag

    válasz #64791808 #11 üzenetére

    Mélyentisztelt Cerebellum és Minden Kedves Hszóló! :R
    Bár tudom, hogy stilisztikai és egyéb szempontból sem nevezhető kitűnőnek írásom, ám azt remélem, hogy az irónikusnak, neadjisten humorosnak szánt felhangot érezni lehetett.
    Én csak bátorkodtam vázolni, hogy nálunk még családi viták is kialakulnak az antibiotikummal kapcsolatban.
    Igen, nyilván én sem vitatkoztam soha az orvosunkkal, ha meggyőződéssel kijelentette, most kell az antibiotikum, hiszen én is inkább a gyors és biztos gyógyulás mellett állok, mint a bizonytalan és veszélytelen homeopátiás készítmények mellett.
    Annak nagyon örülök, hogy kiugrasztottam a témát a "bokorból", de ez az írás messze nem volt vérkomolyra véve.
    Egyébként pedig ma megyünk vissza az orvoshoz és vizsgálja meg újból Babót. Hétfőn úgy jöttünk el, hogy ha lázas, adjam neki a biotikumot. Nem volt láz, nem adtam, de ha ma az doktornő azt mondja, hogy ő mégis úgy látja, hogy szükséges, nem fogok vele vitatkozni, csak lássam a meggyőződés valamilyen jelét. A másik, hogy Gyerkőc magas láza nemcsak a hörghuruttól, hanem a nem teljesen egészésgesen, múlt héten megkapott diperte-oltástól és a fogzástól is lehetett. Nincs orvos, aki bizton állíthatta volna ebben a helyzetben, hogy kell-e a tüneti kezeléseken kívül antibiotikum. A biztonság kedvéért felírják! Te nem így látod?

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

  • tbs

    addikt

    válasz #64791808 #88 üzenetére

    Hugi pl. egyszerűen azt mondta 7-8 éve, hogy nem eszik husit. Nincs ok, indok. Nem kívánja, és kész. Tejtermékeket naponta fogyaszt. Más vegát nem ismerek.

    Még él és elég jól néz ki. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák