Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Az 1. kérdésre:

    Anyagilag úgy éri meg a legjobban az ilyesmi, ha magad foglalkozol vele, és nem alkalmazottat fizetsz, hanem magadat "alkalmazod" azért a pénzért a munkád mellett.

    Ilyesformán viszont iszonyatosan fárasztó a dolog, és eljön a pillanat, amikor nem a hozományát akarod már felélni, hanem az értékét.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz t72killer #63 üzenetére

    Én egy éve vettem fel lakáscélú jelzáloghitelt, elég jól átolvastam a szerződéseket, és a közjegyző néni a felvételkor is a szánkba rágta, szóval hagy oszlassak pár tévhitet:

    - A fix kamatozású hitel addig fix, ameddig te fixáltatod. Választhatod akár a teljes futamidőt fixnek, ekkor természetesen magasabb a THM, mintha csak részidőre fixálnál.

    - A fix kamatozású hitel, ahogy a neve is tartalmazza, fix. A szerződés kezdetén kikalkulálják a havi törlesztőrészlet a futamidő és az ajánlott THM szerint. Ez a kikalkulált összeg fizetendő havonta a futamidő fixált részéig (akár végig). Ha ez másképp történik, az a bank részéről szerződésszegés és jogtalan.

    - A fix kamatozású időtartam lejárta után nem "vasal be mindent a bank", csupán módosíthatja a kamatot.

    - Az adott banknál vezetett LTP-met díjmentesen törleszthetem be.

    - Minden egyéb betörlesztésnél csak az egyszeri szerződésmódosítási díjat kell kifizetnem, ami tizen-párezer forint.

    Mi 15 évre vettünk fel, 10 évre fixálva. Mire a 10 év lejár, kipörög két LTP, és a fennmaradó tartozás párszázezer forint lesz, amit ha neadj Isten nem tudnánk végtörleszteni, akkor se vágja haza a családi megélhetést párszázezer forint 5 évig törlesztve.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák