Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pmikloska

    aktív tag

    Sziasztok, Van most valami jó kupon kódotok a 3g-hez?Vagy várható valami ünnep, esemény, amikor talán lesz? Én is szeretnék venni egy ilyen routert.

    [ Szerkesztve ]

  • pmikloska

    aktív tag

    Sziasztok!

    Sok-sok év után most úgy döntöttem, hogy felteszem én is a Padavant (hacsak nincs valami jobban ajánlott azóta).

    Intruder2k5 írását követeném.

    Az első kérdés, ahol megakadtam - és erre nem is találtam választ és lehet, hogy bugyuta dolog, de - az, hogy a sorozatszámot a jelszó generálásához a / jellel együtt kell beírni, vagy azt kihagyva folytatólagosan?
    A két változattal két különböző jelszót generál az oldal, nyilván az egyik nem lesz jó, akár ki is próbálhatnám, de inkább megkérdezem. :D

    Másik kérdésem, hogy ha én mindenképpen szeretném a későbbi visszaállítás lehetőségét megőrizni, és így menteni a partítiókat, akkor azt hogyan tudom megtenni. Találtam hozzászólást róla, de az nem egyértelmű, hogy a Padavanra felkészülés melyik fázisában kell ezt megtennem. A fejlesztői változatot még nyugodtan feltehetem, és csak utána jön a mentés? Ez a változat nem módosítja még a partíciókat? Nem szeretnék valamit elsietve feltenni, aztán bánkódni...

  • pmikloska

    aktív tag

    Ok, szóval a fejlesztői változat fent van, és az ssh file is, be tudok lépni a putty-tyal SSH-n, megvan az ARE U OK is.
    Ilyenkor az első lépésem, hogy ls -l, erre emlékszem a Linuxos tanulmányaimból :D
    De az rendben van, hogy nem listáz ki semmit?

    Ha mentést akarok végezni, ugye, innen a fórumból tudom, hogy a cd /extdisks/sda1 paranccsal kezdjük, de nem tud belépni ilyen mappába. Ez elég furcsa!

    Ha valaki már lementette, akkor egyáltalán meg kell ezt nekem is tenni? Egyedi felszotás minden routerben, vagy nyugodtan használhatom másét? Van elérhető mentés, amit le tudok tölteni?

  • pmikloska

    aktív tag

    Itt is van, szóval most megakadtam. Légyszíves segítsetek, mi a megoldás?

  • pmikloska

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #6995 üzenetére

    Közben mindenre rájöttem, egyébként az sda-ba volt mountolva, nem az sda1-be.
    A cd / paranccsal visszaléptem a rootba, és onnan már láttam, hogy mi a helyzet.
    Sikerült a teljes átállás, már a beállításokkal is készen vagyok.

    Egyetlen furcsasággal küzdök, beállítottam a Sambát és az FTP-t is, működik a rá dugott 64GB-os flashdrive-val, DE van egy WD My Book Live-om, amit nem látok sehol a MAC alapján a listában, a lámpa kéken világít a NAS-on, tehát csatlakozva van (valamihez), de mivel nem látom a csatlakoztatott eszöközök között a routeren, nem tudom, hogy mi az IP címe, és el sem tudom addig érni.
    Gondoltam rá, hogy a router Sambája ütközhet a NAS-éval, hát kikapcsoltam, de így sem lett jobb.
    Parancssorban hogyan lehet kilistáztatni a routerhez csatalkozott eszközöket?

    [ Szerkesztve ]

  • pmikloska

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #7010 üzenetére

    Megvan! Fix IP volt beállítva, visszadugtam a régi routerre, és ott be tudta lépni az admin felületre, most DHCP-n van, amég nem kap egy új IP-t, aztán azt állítom be fixre.

    (Az Midnight Commandert hogy tudom előcsalni a routeren?)

    [ Szerkesztve ]

  • pmikloska

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #7012 üzenetére

    Ezzel próbáltam én is. Azért kérdeztem, mert arra ezt kapom:

    Cannot get terminal settings: Inappropriate ioctl for device (25)
    Failed to open terminal.
    
    [?2004h | �
    �<� /www �������������������������.[^]>�
    �.n Name � Size �Modify time �
    �/.. �UP--DIR�Oct 5 13:05�
    �/aidisk � 651�Oct 5 13:05�
    �/bootstrap � 47�Oct 5 13:05�
    �/common-theme � 62�Oct 5 13:05�
    �/device-map � 253�Oct 5 13:05�
    �/grey2-theme � 47�Oct 5 13:05�
    �/images � 143�Oct 5 13:05�
    �*Advanced~ent.asp� 13610�Oct 5 13:05�
    �*Advanced~ent.asp� 13470�Oct 5 13:05�
    �*Advanced~ent.asp� 15422�Oct 5 13:05�
    �*Advanced~ftp.asp� 21587�Oct 5 13:05�
    �*Advanced~ers.asp� 49737�Oct 5 13:05�
    �*Advanced~mba.asp� 21588�Oct 5 13:05�
    �*Advanced~ent.asp� 31085�Oct 5 13:05�
    �*Advanced~ent.asp� 5557�Oct 5 13:05�
    ��������������������������������������Ĵ
    �UP--DIR �
    �������������������������� 0/18M (0%) ��
    Hint: Want your plain shell? Press C-o, and get back to MC with C-o again.

     1Help  2Menu  3View  4Edit  5Copy  6RenMov 7Mkdir  8Delete 9PullDn10Quit Left File Command Options Right�<� /www �������������������������.[^]>�.n Name � Size �Modify time ��/.. �UP--DIR�Oct 5 13:05��/aidisk � 651�Oct 5 13:05��/bootstrap � 47�Oct 5 13:05��/common-theme � 62�Oct 5 13:05��/device-map � 253�Oct 5 13:05��/grey2-theme � 47�Oct 5 13:05��/images � 143�Oct 5 13:05��*Advanced~ent.asp� 13610�Oct 5 13:05��*Advanced~ent.asp� 13470�Oct 5 13:05��*Advanced~ent.asp� 15422�Oct 5 13:05��*Advanced~ftp.asp� 21587�Oct 5 13:05��*Advanced~ers.asp� 49737�Oct 5 13:05��*Advanced~mba.asp� 21588�Oct 5 13:05��*Advanced~ent.asp� 31085�Oct 5 13:05��*Advanced~ent.asp� 5557�Oct 5 13:05���������������������������������������Ĵ�UP--DIR ��������������������������� 0/18M (0%) ��#SLang_getkey returned SLANG_GETKEY_ERROR
    Assuming EOF on stdin and exiting

  • pmikloska

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #7014 üzenetére

    De ott. Nem ott kell? Van egy Asus WL-500g Premium v2-m, annál ott kellett anno.

    ...most gondolkodtam, lehet, hogy rosszul emlékszem, és a PUTTY alatt SSH-ban lehetett... bocs, hülye vagyok! :))

    Hát persze hogy ott, jajjj... :N :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák