Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Semmit nem tudni még a Voltáról, se arról hogy fog működni a memóriakezelése, még azt sem tudni, milyen koncepcióval köszön be, hozza e a tesla féle vonalat vagy egy másik fejlesztése lesz a Voltának.
    GDDR6 működéséről sincs sok infó, hogy és miként fogják majd kezelni játékok és a GPU-k...

    Ráadásul ez igencsak naív elképzelése a dolognak, hogy a rendszermemória egyenértékűen fog viselkedni a VGA-n található Ramokkal, még azt se tudom, hogy fogja egyáltalán kiszolgálni a folyamatos cache ürítésben a sokszorta gyorsabb VGA ramokat a rendszermemóriából. Ha jól tudom ez a koncepció csak akkor működik, ha a VGA ram fullon van. megnézném hogy mondjuk a DDr3 rammal támogatva hogy fogja kezelni GDDR6 memóriát.
    Pár játéknál, amit erre direkt optimalizáltak persze , hogy jól muzsikál, megint megy vele a bemutatózás, aztán a valóságában meg 10 játékból 1 fogja ezt kihasználni. Nem kérdéses melyikre alapoznám a mai világban azt, hogy valóban működni fog.
    A lusta fejlesztőket vagy a pénzéhes kiadókat úgy gondolom megint NV fogja megfelelően kiszolgálni, ismét kiszakadva az álomvilágból.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #37 üzenetére

    jelenleg a teszteknél erősen kérdőjeles a HBCC működése, direkt szélsőséges helyzetbe hozott, nagy felbontáson futtatott játékoknál is.
    MI lehet az előnye ennek a megoldásnak az NV féle direkten így kialakítottal szemben?teszem azt 8 GB HBM mondjuk 16 GB GDDR6 ellen?mert szerintem inkább hátránya van csak ennek a dolognak a pusztán teljesítményre levetítve.
    Biztos vagyok benne, hogy AMD nem fogja olcsóbban adni a kártyát mondjuk 15 K-val, ha csak 8 GB ramot tesz rá 12 vagy 16 helyett.Nem látom ennek az előnyét az User szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz ->Raizen<- #40 üzenetére

    Én a jövőben érkező generációkra gondoltam,ugye a 970 nem az RX kel versenyez ma már. A z Nv érkező megoldása van ebben a cikkben elővéve. 970 nél nem csak maga a ram mérete a probléma, hanem hogy a hardver be van csapva,és maximális kihasználtságnál a lassabb 0,5 GB ramot is ugyan úgy címezi és akarja használni, mint ha teljes értékű lenne.

    Abu85(#39): itt [link] és itt [link]tesztelik elég erősen. Elő lehet manapság már idézni a HBCC-re alkalmas állapotot 4K felbontáson.
    Ezen tesztek alapján erősen kérdőjeles a dolog a teljes értékű , dedikált Vramokhoz viszonyítva. ÉN biztos vagyok benne, hogy inkább az utóbbira tenném a voksom, nem csak az NV miatt.
    Ráadásul pl COD WW2 höz, már magához a játékhoz is 16 GB rendszer memóriát írnak, 12 Gb aminimum. ha még dedikálni is akarok a kártyának akkor 32-48 Gb ramal szerelt gépet dobjak össze?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #51 üzenetére

    "Amikor ezt aktiválod, akkor a HBCC fixen detektálja magának az erőforrást, és fizikailag is a meghatározott címtartományra kerül minden CPU+GPU által is elérhető adat."
    EZ továbbra sem világos nekem, hogy oldja meg ezt a VGA, ha mondjuk 16 GB rendszer memóriád van, és mondjuk abból teszem azt swappol egy bizonyos adatmennyiséget,+ 3 GB ami az alap működéshez kell,de a stremeléshez és a videofelvételhez folyamatosan szükséged van 8 GB-ra .
    Továbbra is a háttérben futó programokal van gond. Pl Streamelés stb, ahol ugyan úgy szükség van extra ram mennyiségre. EZ kicsit nehezen hihető, hogy ha a VGA dedikál magának x részt a telepített rendszermemóriából, akkor a háttérben futó alkalmazások és a windows és a többi besorol a VGA mögé és megpróbálja beosztani azt, ami van.

    Abu85(#54) : és ha valami oknál fogva maganak a rendszernek és a háttérben futó alkalmazásoknak több rendszermemóriára lenne szüksége mint a túlcsordult VGA ramnak akkor melyiket helyezi előtérbe a HBCC menedzsment?Akkor sem nézi ezt?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz leviske #76 üzenetére

    Én inkább úgy látom a helyzetet, hogy NV semmiképpen nem fog szívni, hisz nekik ott lesz a 12-16-24 GB memória, tehát itt kockázati tényező csak az egyik oldalon van.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz tom_tol #80 üzenetére

    Lassan eljutunk oda a cikk alapján, hogy a HBCC jobbnak lesz beállítva mint egy kártyára dedikált Vram? ne hogy már...
    fejlettebb memóriakezelést attól még NV tud ki dolgozni és lehet, hogy Voltán fog is.A cikk semmire sem alapoz, mivel még konkrét infók nincsenek Voltáról. MI van akkor, ha lesz rajt sok ram és ez mellé még fejlesztenek a memóriakezelésen is? Akkor is az lesz , hogy NV izomból oldja meg , mert hülyék,AMD meg fejleszt, menő csávók?

    Tigerclaw:

    Én szinte biztos vagyok benne, hogy a 8GB HBM memória nem olcsóbb mint12- 16 GB GDDR5x vagy az érkező GDDR6.
    Ez megint szerintem egy olyan dolog, amivel meg van magyarázva a dolog, miért is nincs rajt több. Egyszerűen 16 GB HBM sokkal drágábbá tenné a kártyát.Ha jól emlékszem valaki valami brutál árat írt arra, mennyibe kerül 8 GB HBM AMD nek egy egy kártyára.

    Egyébként ez szerintem megint mesterséges pánik keltés, 8-12 GB még 1-2 generációt ki szolgál, ahhoz GPU erő is kell, hogy az ember 4 K ban játszhasson nem csak elég memória. jelenleg 4 K-ra alkalmas kártyája AMD nek nincs , hiába tolja ezt a dolgot, NV nek is csak kompromisszumosan.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz b. #82 üzenetére

    Főleg, ha igazak a pletykák és NV eltörölte Voltát a gamer szegmensbe, és az Ampere jön 2018 Q2 ben.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dilikutya #84 üzenetére

    Nem csak felső kategória létezik, hanem közép és alsó. Ott nem fog fürtökben lógni a ram a kártyákról, FHD-1440P alatt meg a 4 GB de akár a 6 is már necces lehet
    Quadro kicsit azért más árkategória, mint mondjuk egy érkező 2060.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Felhőtakaró #91 üzenetére

    1-2 napja kering a pletyka, hogy Volta marad a HPC szegmensben gamer vonalra pedig jön az Ampere. ( gondolom ez egy átalakított Volta lesz)Egyébként ez tök logikus döntés lenne, mivel rengeteg funkciót gamer vonalon nem lehet kihasználnia Volta tudásából, ráadásul így talán megnőne a szakadék a két szegmens között és nem pakolnának Geforce kártyákat HPC serverekbe.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dilikutya #124 üzenetére

    "
    AZ, hogy erőből rátolunk 16GB+ "

    Ezt úgy írod mintha ez a megoldás rosszabb lenne. Biztos vagyok benne, hogy jobb lesz, mint az AMD féle megoldás. Ezzel szemben az árról felesleges előre félni, mert én biztos vagyok benne, hogy AMD től sem fogod majd 15y euroval olcsóbban kapni a teljesítményt , mert nincs rajt 12-16 Gb memória.
    Ez puszta elfogultság kérdése, ahogy látod, szerinted NV megint zöld gyíkemberekell erőből megoldja, míg AMD milyen okos és ügyes dolgot talált ki. Józan paraszti ésszel te is megértheted, hogy attól, hogy ez a megoldás vagy működni fog, vagy nem, a dedikált és gyors Vramnál jobb megtoldás nincs egy fejlesztő számára, ebben biztos vagyok.Mindenre van pénz, csak optimalizálni nincs.
    NV. ezt jól tudja, reálisan gondolkodik.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz szmörlock007 #153 üzenetére

    Hello.
    Ezzel tisztában vagyok, de biztos vagyok benne, hogy ha akarnak, fejlesztenek más megoldást a Vram kezelési problémákra, amihez nem kell licencsz. Én úgy gondolom,hogy lehetséges még több megoldás, ami a hatékonyságot növeli, nem pedig a hozzáadott mennyiséggel orvosolja a problémát. ha esetleg mindkettő jelen lesz ( nagy mennyiségű Vram+ és azok hatékonyabb kihasználása) az szerintem a legideálisabb megoldás. :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz lezso6 #155 üzenetére

    Köszi az érthető megfogalmazást, így azért kicsit jobban átlátható a dolog. Probléma megint az,hogy már a cím is megint kétértelműen fogalmaz , és negatívumként kezeli szinte, ha egy kártyán sok ram van.
    a HBCC megoldás lehet , hogy jó lesz és működni fog, de attól az, hogy egy kártyán sok Vram van már lassan negatívnak hat. Azért ne essünk át a ló másik oldalára, ez a "hitetlenek "( én is ide tartozom) egyik problémája többek között .Ráadásul az NV új gamer generációjáról Kb semmit nem tudunk.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz lezso6 #157 üzenetére

    Én is ezt tartom valószínűnek, Volta néven szerintem nem lesz gamer GPU. Ampere elméletileg ugye 2018 ban fog bemutatkozni, valószínűleg első konkrétumok Drive Px ben jönnek róla.

    Ezt a Vram dolgot nagyon fenntartásokkal kell kezelni mindkét oldalról,ugye pont az Új Assasinban történ lassulás a bekapcsolt HBCC miatt és ez nem is igazán használta ki , csak a felületét karcolta a dolognak. Később persze driver szinten jött rá megoldás. Mint írtam x86 Licensz nélkül is dobhat NV fejlettebb memóriakezelés megoldást, azért a világ egyik legjobb IT csapata van most ott és pénzben sincs hiány. Ez nem hinném, hogy hasonlóan fog működni, mint anno az Athlon xp időkben mikor azt írták a CPU ra melyik Intel procival van egy szinten, nem a valós órajelet.
    Nekem tökéletesen megfelel, ha a valódi gyors DDR6 vagy 5 Vram fizikailag rajt van a kártyán és a GPU dolgozhat vele..
    persze a fogyasztáson majd így biztos jól fog mutatni AMD nél a dolog, ezzel a húzással máris lefaragtak 20 % ot kb a csúcskártyájuknál, mert nem lesz rajt 16 GB HBM, de az ára szerintem benne lesz :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #160 üzenetére

    ezek a számok még évekig nem fognak beköszönni, nem akarlak megsérteni, de ez megint egyfajta megmagyarázása a bizonyítványnak és pánik keltés. A jelenben és még 2-3-4 évig nem fog gondot okozni, ebben szinte biztos vagyok.Ettől még ez lehet jó megoldás , nem vitatom, csak egyenlőre ebből hasznot csak az AMD élvez, senki más.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz ->Raizen<- #162 üzenetére

    Konkrétan a a 2 GB / frame többszörösére értettem.( 6-8 GB/ frame). Attól, hogy radeon kártyák kijönnek ilyen felállással, attól még a PC piac nem fog átfordulni, a konzolok meg máshogy kezelik ezt a dolgot. 4 K ra alkalmas kártyákon azért nem 4 GB van, hanem 8 ,vagy több jelenleg is.4 GB már valóban néhol szűkös lehet,( pl Rx 480- 580) ha a GPU elég erős FHD-n ,de nem jellemzően.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dilikutya #183 üzenetére

    ha jól tudom , a saját Athlon procijukat vették alapul, hogy az AThlon Xp 2500 olyan teljesítményt nyújt, mint a sima Athlon menne 2500 Mhz-n. De mivel akkoriban az Athlon és a Pentium szinte egy szinten mozgott, azért lett ez a bevett tévhit a köztudatba. Akkoriban ez eléggé félreérthető volt amúgy...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák