Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troviko

    senior tag

    Az jól látszik mára - amit régóta mondok - hogy egy tablet nem képes kiváltani egy PC-t. Egy komoly 2 in 1 esetleg egy notebook-ot. Azt is kompromisszumokkal.
    Jó a tablet, tartalomfogyasztásra (én pl képregényeket olvasok rajta, amit egy telefonon nem tudok megtenni, asztali PC-n meg kényelmetlen), de csak ezért nem fognak megmaradni, mint kategória.
    Mostanra az emberek nagy része rájött, hogy a tablet lényegében csak tartalom fogyasztásra jó, gyártásra nagyon kényelmetlen, használhatatlan. Olcsó tablet jó gyereknek játszani, de azok meg lassúak, megbízhatatlanok, stb.

    Ott van ugye a Surface, ami az érem másik oldala, azok már inkább tekinthetők laptopnak, mint tabletnek, és pont azért is népszerűek. A Surface felhasználók 99%-a a desktopot használja, a modern felületet le se pottyantja.

    Mára jól látszik, hogy az egyetlen értelmes kategória a 2 in 1, ugyanis az még kiválthat egy notit, több mindenre jó, mint egy tablet, univerzálisabb, kevésbé van "pénzkidobás" jellegük.
    Persze ez is csak akkor igaz, ha a gyártók fejlesztenek, és minőségi, megbízható, használható termékeket tesznek el az asztalra. Ha nem ölnek bele munkát, akkor nem fogja ezeket senki venni, és tényleg megszűnik, marginalizálódik a tablet piac.
    Az elmúlt 2-3 évben nagyon nem fejlődött ez a szegmens, a Nexus 7 óta nincs a középkategóriában élet, komoly előrelépés. A csúcs kategóriában van, de egyre kevesebben hajlandóak a "semmiért" 150+ ezret kiadni, még külföldön is, ahol ez arányaiban sokkal kisebb tehet, mint itthon.

    Én úgy gondolom, hogy megmaradnak majd a tabletek is, de csak mint rétegtermék, a 2in1 termékek piaca viszont bővülni fog, méghozzá nem is kis mértékben.
    Én úgy gondolom, hogy ha a gyártók korrekt és ár/érték arányban is korrekt modelleket tesznek le, ez a szegmens komolyan beleharaphat a notebook-ok piacába is. Nagyon komolyan.
    De ehhez tényleg munka kell és sok fejlesztés. Meg jó ultra mobil procik.
    Persze a notikat sem kell félteni, a teljesítményorientált modellek megmaradnak, még nagyon-nagyon hosszú ideig.

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák