Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 93SS

    csendes tag

    válasz fPApi #10116 üzenetére

    Igaz. Végül feleslegesen paráztam, mert kicserélték. Adtak egy nullkilométeres telefont egy aláírásért cserébe. A csaj azt mondta, hogy ha nem az én hibám a beázás és ezt a vizsgálat alátámasztja, akkor kicserélik. Ugye a fedél alatti indikátor nem színeződött el, mert zárva volt rendesen, a belsők meg gondolom igen, mert valahol tömítetlen volt a cucc. Sajnos ez is made in china és hiába vannak a sonynak licenszei meg előírásai, a rizsföldről havi 70$-ért felvett szakemberek úgy tűnik mégis kiengednek hibás darabokat. A panaszok számából ítélve nem is keveset. A szervizben várakozásom alatt is több ember hozott be sony készüléket és volt egy előttem távozó fiatal pár, akik felháborodva vágták ki az ajtót, a nő kezében tömött A3-as boríték hivatalos iratokkal "ez Magyarország, dobhatjuk a telefont a kukába" - mondta. Aztán persze lehet, hogy az ő hibájuk volt, nem ismerem a körülményeket.

    Vízállóságról akkor én is egy pár példát:
    - Főnököm Z-t vett amikor anno kijött, kerti medencéjében beázott. Kicserélték.
    - barátnőm nővére múlt héten csomó videót csinált Z1C-vel a tenger alatt. Semmi baja a telefonnak.
    - Az én Z3C-m a tál vizet bírta, strandon 40-50cm-en pár perc alatt eldobta magát. Kicserélték.
    - Ezen a fórumon az egyik srácnak a vízi csúszdán beázott a Z3C, a másik srácé vízbe volt sokszor és bírja

    Én azt a következtetést vonom le ezekből, hogy vannak jól sikerült és hibás, rosszul tömített darabok is forgalomban minden Z Sony-ból. Aki bevállalja,hogy ilyen ügye lehet vele (szerviz, kieső használat, elvesző adatok, vagy kicserélik vagy nem...) az vigye be a vízbe, de aki nem vállalja a kockázatot az ne kísérletezzen! Sajnos az én szemeben ez addig csak reklámfogás marad, amíg a Sony nem képes rá, hogy a kijövő termékek 100%-ban teljesítsék az IP előírást. (hallottatok már beázott Seiko Kinetic-ről? Nem is fogtok! Akit érdekel nézzen utána a gyártástechnológiának... output quality) A szomorú az, hogy én ezért választottam ezt a telefont mert tudja az IP68-at, magyarán átk..ták az agyam vele. OK, kicserélték. És? Most ezzel mehetek vízbe? Nem baj majd kicserélik ezt is? Értitek...

Új hozzászólás Aktív témák