Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WinstonWolf

    senior tag

    válasz Szabcsizz #459 üzenetére

    Már tavaly is azon gondolkodtam, hogy veszek XZ. Idén meg vártam az XZ prémiumot.

    Erre jön ez...

    Sony Z, Z1 Z3 Z4 Z5 telefon is megfordult a kezemben. Volt LG-m, Samsungom is. A tapasztalat az, hogy a Sonynak soha nem sikerül olyan telefont letennie az asztalra, melyben ne lenne valami apró kis szarság, ami miatt az embernek nem lesz olyan érzése, hogy kompromisszummentes lenne. Vagy olyan kompromisszum vállalása mellett válassza, amely erősen szubjektív kérdés, pl. hogy mekkora a káva.

    De minden Sony kamerájával volt valami, ami miatt belesüllyedt a középosztály aljára, az aktuális csúcskészülékek tekintetében. Persze mindenhol jöttek a Sony hitgyülisek és megmagyarázták.

    Ami azonban szerintem fontos, hogy a telefonok esetében minden tekintetben az átlagfelhasználók felé kellene orientálódni. Ki a fenét érdekli, hogy egy profi fotós 2 óra alatt manuális módban tökéletesen be tudja paraméterezni a kamerát egy adott beállításhoz, ha a téma 5 másodperc múlva elröpül? Egy telefon, melyet egy ilyen "nagy múltú" gyártó tesz le az asztalra automata módban is készítsen jó képeket, a manuális módot meg hagyjuk meg a profiknak, akik még jobbat tudnak majd kihozni belőle!

    Kit érdekel, hogy a kijelző 99,9%-ban színhelyes egy telefonnál? Valaki ezen akar nyomdai grafikákat előkészíteni? Az átlag felhasználó azt várja el egy telefontól, hogy 2 órás videónézés után ne merüljön le csontra.

    Lehet hitvitákat tartani arról, hogy egyes szegmensekben mennyire jó egy termék, ha a nagy egész nem akar valahogy mégsem összeállni.

    Szerettem volna ismét Sonyt venni. De amit látok, olvasok az alapján nem fogok. De S8, S8+-t se. LG G6-ot se. Szerintem valahogy az idei évben mindenki nagyot akart domborítani, de mindenkinek sikerült rendesen melléfogni.

    Maradok az S7 Edge-nél, talán jövőre lesz olyan mobil amire érdemes pénzt kiadni...

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

Új hozzászólás Aktív témák