Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P@ly

    tag

    válasz cintula187 #2087 üzenetére

    Lehet bonyolult, amire én gondoltam, de én így csinálnám:

    1. Letöltesz egy terminál emulátort: [link]
    2. Elindítod az emulátort.
    3. Kiadod a top parancsot (top parancs a CPU processzeket figyeli valós időben). Kilépni a lefele hangerő + c-vel tudsz.
    4. Amikor jön a jelenség (aksi 15%-on) én fájlba kiírnám a top parancsot, az alábbi módon:
    top | tee -a /mnt/sdcard0/top_log.txt (sdcard1 a telefon belső tárhelye, az sdcard1 az általád belehelyezett SD kártya, opcionálisan azt is használhatod).

    5. Ezután megnyitod a top_log.txt fájlt, ami tartalmazza az épen futó CPU processzeket (mivel -a kapcsolóval lett kiadva ezért összefüzi a kimenet tartalmát a fájlba). Érdemes átmasolni PC-re, és ott egy normális fájl kezelővel nézni a logot.
    Ilyenkor látsz valami olyan proceszt, aminek nem kéne ott lenni? Ha igen, akkor az lesz a bűnös. Én azt akkor leszedném.

    Célszerű lehet egy olyan logot is készíteni, ahol még rendesen merült az aksi, majd azt összehasonlítani a gyorsan merüléses állapottal.

    Remélem tudtam segíteni :)

    Bár lehet a fórumtársak által javasolt GSam Battery Monitor is ezt csinálja. De én nem szeretem az ilyen appokat.

    Ellépkedve olvasom a fórumtársak által leírt jelenségeket :( Nekem egyedül a recsegés van csak meg. Ezek szerint én kifogtam egy majdnem hibátlan készüléket? Ennyire nagy lenne a szórás? :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák