Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0ttó

    tag

    válasz blagolf #613 üzenetére

    Amikor először használtam, tanulgattam az ujjlenyomat-olvasót nem mindig sikerült az Androidot elsőre feloldanom, de ugyanakkor pár alkalmazásnál is használtam és azokon meg elsőre ment.
    Függhet Androidtól is?!
    (A mintát nem az OS tárolja.)

    Sokan említik hogy a korábbi telefonjukon ilyen meg olyan könnyű volt ezt használni.
    Egy másik, új telefon más méretekkel is rendelkezhet (szélesség, hosszúság) Egy korábbi telefonon meg lett szokva annak mérete, és az olvasó távolsága a készülék széleitől. Az új telefonnál már lehet mások a paraméterek, nem biztos, hogy minden ugyan oda esik (az ujjunk sem), távolabb, vagy éppen közelebb lehet a leolvasó a telefon aljához, ami miatt lehet nehezebb elérni. A kezünk mérete persze nem változott. Emiatt is lehet leolvasási hiba.

    Az ujjlenyomat leolvasási technológia is változott, változik. Létezik kapacitív, optikai, ultrahangos.
    A régebbi technológia könnyebben felismerheti az ujjlenyomatot, de be is csapható, feltörhető.
    Az újabbak már pontosabbak, biztonságosabbak, amiből szintén eredhet, hogy nem mindig old fel akármikor, vagy részleges egyezésnél.
    Kérdés, melyik telefonunkban mi volt, mi van jelenleg?!

    Amikor egy telefonon csak a bekapcsoló gomb szolgál erre a célra, ami általában elég kicsi és kénytelen egészen kevés, részleges beolvasással is megelégedni, akkor azzal biztosan könnyen feloldható a készülék.
    De vajon mennyire biztonságos?!

    Persze egy csomó más dolog is befolyásolhatja a helyes ujjlenyomat felismerését, pl. fényviszonyok, a bőr nedvességtartalma stb.

    A néha nem azonnal beengedő lehet profibb szigorúbb is, ami nem biztos, hogy készülék hiba (persze lehet az is).

    Egy új telefont meg kell ismerni, meg kell szokni, rá kell jönni, hogy ténylegesen mi is a készülék hátránya és mi nem a telefoné.
    Vagy csak nem illünk egymáshoz :-)

Új hozzászólás Aktív témák