Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz dezz #494 üzenetére

    Nem lehet látni a dither zajt, és szinte senki nem nézeget szöveget a plazmáján 2 méterről, annál inkább filmeket. Te mindig a monitoros példákkal jössz, ami abszolút nem releváns, ha mozizásról van szó.
    Javaslom, a könyvektől és monitoroktól eltávolodva esetleg egyszer majd nézz meg egy modern tévét. Vagy még inkább kettőt egymás mellett...

    A legjobb aláírás a héten

  • panpeter92

    tag

    válasz dezz #494 üzenetére

    (Ez nem azt jelenti, hogy egy egyszínű képen lehet látni a pixeleket, hanem pl. ki lehetne betűzni egy néhány pixel magas szöveget.)

    Kit érdekel? Ez nem egy monitor, hanem egy tévé. És tökéletesen megfelel ez a méret ilyen távolról, legfeljebb azoknak nem, akiknek az átlagnál jobb a szemük és annyira zavarja őket a felbontás. Igaz szerintem a felbontás sokkal lényegtelenebb tulajdonság egy tévénél, mint a feketeszint és a mozgásmegjelenítés. SOHA nem nézek dokumentumokat a tévémen, egyszerűen nem arra való, nem életszerű. Ahogy korábban a pepita mintára is írtam. Körülbelül annyi pepita mintát nézünk a tévén, mint doc-ot. Zéró! 1080p mozgóképnél abszolút nem erről van szó. Nem lesz pixeles a kép. És igen, minél távolabb mész, annál élesebb lesz, de annál több részlet el is fog veszni. És, ahogy írtam neked korábban SOHA, SENKI nem mondta, hogy pixeles a tévém, mikor két méterre ültettem őket elé, pedig nem egyszínű képeket mutogattam nekik, hanem mozgóképet. Egyszerűen nem életszerű példákkal dobálózol, hanem matematikai dolgokkal, amik nem lehetnek egyértelműek, mert minden ember szeme más, ezért te sem tudsz ebből átlagot kivonni, kivéve ha nem vagy olyan olyan szemész, aki globális felmérések eredményének elemzésével foglalkozik.
    És a fekete mindig világít, kivéve akkor, amikor nincsen semmilyen más tartalom a képen.
    Amúgy igazad van, senkinek nem javaslom, hogy két méterről nézzen 50 colos tévét, aki arról akar dokumentumokat szerkeszteni. Azoknak viszont igen, valamilyen szinten moziélményt akarnak és akarják látni a FHD részleteit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák