Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feri7619

    tag

    F..szom az összes bányászba is!
    Lótúró számolgatás a semmiért.
    Legalább valami hasznos dolgot számoltatnának a gépekkel, mondjuk a digitális rákkutatásba menne a számítási kapacitás, vagy egyéb, valóban az emberiség hasznát szolgáló számításokat végeztetnének. Valódi értéket teremtetnének. Viszont így nagyon ellenzem az egészet! Egy energiatemető, környezetszennyező tevékenység!

    [ Szerkesztve ]

  • Feri7619

    tag

    válasz omfgk #49 üzenetére

    A cikk elolvasása után szerintem egyértelmű, hogy kikre céloztam :DD
    Egyébként ez nem Mantra, Biscu... ez az igazság! Attól, hogy szinte mindenki azt hitte az ókorban, hogy lapos a föld, attól még gömb formájú volt, és ma is az. Mindegy mit gondol a többség, az nem feltétlen az igazat jelenti! A bircoin és társai, egyértelműen káros! Az alvilág is kedveli, mert nyomonkövethetetlen, hatalmas energiapazarlás a megtermelése, ráadásul számol a gép valami értéktelen hülyeséget, aminek nincs semmi valós haszna az emberiség számára.

    "Mindez ahhoz vezetett, hogy a világban szétszórt magán bányagépek, és a nagyüzemi bányász farmok együttes, éves áramfogyasztása szinte azonos Ausztria éves fogyasztásával. A Bitcoin jelenlegi fogyasztása 120 Gigawatt másodpercenként."
    Ez 2019-es adat.

    Viszont erre mindenkinek magának kell rájönnie, felismernie, hogy ez őrület!
    Viszont ez nem az a topic, úgyhogy erről többet...

    [ Szerkesztve ]

  • Feri7619

    tag

    válasz biscuit #61 üzenetére

    A szavaid egyértelmű érintettséget sejtet. Árad belőle a sértettség és a fricskának szánt lejáratási szádék. Viszont az ilyenektől ne is várjunk ép elméjű átgondolást, amikor a $ jel lebeg a szemük előtt.
    Egyébként belepacsáltál, mert úgy 35 éve foglalkozok elektronikával, és szerintem már jóval előtted találkoztam a napenergiával, mint energiaforrás egyik alternatíva, mint ahogy te egyáltalán tudomást szereztél róla. Nyilván tudod, /vagy nem :DD / hogy az elektromos áram túlnyomó többségét még jelenleg fosszilis és nukleáris energiából állítjuk elő, s bár ez változni fog, de az majd csak a jövő!
    Csak bővítem a tudásod kicsit, láss:
    alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

    A témát pedig offolom. Írhatsz sértéseket, de rólam lepereg, és nem fogok reagálni. :C :R

    [ Szerkesztve ]

  • Feri7619

    tag

    válasz Chaser #71 üzenetére

    Játszik a jónép számítógéppel igen, de a kriptovaluta mindezen felül létezik, és teremt igényt számítástechnikai és elektronika eszközök terén! Tehát ez plusz teher!
    A megújulóval csak ámítják magukat!
    Azt a napelemet, vagy más megújuló energiát termelő eszközt is elő kell állítani, le kell gyártani, ami szintén környezetszennyezéssel jár. Viszont ha már legyártották, sokkal jobb célra is lehetne használni, pl szénerőművek kiváltására! Mivel itt már sok-sok Terrawatt/h-ról van szó... rengeteg szénerőművet ki lehetne váltani, ha a kripto marhaság bányászásra használt áramot normális célokra használnák.
    Itt van egyből két igen jelentős momentum a jelen helyzetről:
    A becslések szerint 9,35 kilotonna hulladék kerül ki a Bitcoin “kezei közül” évente, ráadásul elektronikus szemétről van szó, ami speciális eljárást igényel a hulladékgazdálkodásban.
    A bitcoin bányászat egészének karbon lábnyoma [link] 34,13 megatonna /Millió tonna/ évente, ez éppen annyi, mint amennyit a hatmilliós Dánia termel egy év alatt.
    Ez a jelenlegi helyzet! Ennyit arról, milyen jó dolog is ez!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák