Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    úgy tudom alapvetően anyagi vita áll a háttérben. Amikor veszünk valami letöltő felületen egy játékot, akkor az általunk befizetett pénzen valamilyen arányban osztozik a a szolgáltató és a szoftver fejlesztő cég. Mivel több cég tiltotta le és hagyta ott az nvidia szolgáltatását visszavonva a szoftvereit úgy vélem nem a cégek a mohok, hanem az nvidia a xarrágó és ő akarja a fejlesztők szemét kiszúrni valami kicsi résszel. valójában persze mind a két fél érdekelt az együtt müködésben, mert az Nvidia akkor tud sok vásárlót magához vonzani, ha nagy a kinálat nála a szoftver gyártó meg érdekelt benne, hogy minnél több fele minnél többet adjanak el a programjaiból, mert akkor az ő bevétele is nővekszik. szóval ha szerintem az nvidia enged talán visszatérnek hozzá az érdekelt szoftver cégek, mert mindenki érdeke az együttmüködés. Persze az Nvidia egy nagy más tevékenységből megélő cég neki ez a stream csak egy kis kiegészítő üzlet nem létkérdés. Szóval majd meglátjuk..... esély van rá a visszatérésre.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Alogonomus #14 üzenetére

    szürke zónában nem hiszek, mert ha engedély nélkül árulna, azzal egyértelműen szerzői jogot sértene és akkor simán beperelnék sok száz millióra(nem forintban) és meg is nyernék a pert egy amerikai bíróságon, ami meglehetősen érzékeny a szerzői jogi kérdésekre. a vita tárgya is a szoftver fejlesztő cégeknek kifizetett bevétel arány lehet. szerintem xarrágó az Nvidia.....

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Alogonomus #17 üzenetére

    azért ezek a begyűjtött adatok a felcsatlakozó gépekről igen fontos információ a szoftver fejlesztőknek. Hiszen ebből tudják hogy állnak gépek tekintetében a potenciális vásárlók. Elvégre lehetne olyan programot fejleszteni, ami csak 16 magon és RTX 2080 TI-on fut megfelelően csak akkor lekorlátoznák a potenciális veőket pár tized %-ra. Már pedig a játék fejlesztők bevételét az adja, hogy a világban John Smith-ek és Kovács Bélák milliói képesek megvenni és játszani a progarmukkal. A fejlesztöt nem a 1-2 millós gammer gépekkel rendelkezők vásárlása tartja el, hanem a sok millió átlag játékos. Így pontos képpel kell rendelkezni az átlagos hardverekről, hogy arra pozicionálják a friss termékeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák