Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz NGA #26 üzenetére

    A háborús bűnös szerintem erős kifejezés.
    Nem szeretném túltolni ezt a dolgot, de ő közvetlenül semmiről sem tehetett. Meg a vallomása szerint nem tudott semmiről, ezt mindenki úgy kezeli, ahogy szeretné.
    Na de ha ellenkezik bármi ellen is, még ha fontos tudós is, túl sokáig nem húzta volna, legalábbis különböző fájdalmak nélkül...

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • erer1000

    őstag

    válasz NGA #28 üzenetére

    Tellerék is tudták mit készítenek, mégis hozzá járultak az atombomba elkészítéséhez ami százezrek halálát okozta.

    Szóval totálisan felesleges ez a "ki volt a gonosz tudós" f*szméregetés. Mindegyik tudós a hazáját szolgálta a hábor alatt, és kész. Utána meg hogy ki felett hogy ítélkeztek rendelkeztek a győztes országok, az más téma
    Most se lenne máshogy

    [ Szerkesztve ]

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • #54625216

    törölt tag

    válasz NGA #28 üzenetére

    Von Braun kb. annyira volt náci, mint Koroljov kommunista: tudták mit kell mondani, hogy hagyják őket dolgozni és ne egy tömegsírban végezzék.
    Mondjuk ettől függetlenül Koroljov megjárta a Gulágot, mert a folyékony hajtóanyagú rakéták mellett érvelt a központilag támogatott szilárd hajtóanyagúakkal szemben.

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz NGA #28 üzenetére

    Tudod jól hogy mire gondoltam. A topiktársak is megértették.
    Nyílván tudott róla hogy háborúznak, nem barlangban élt.
    Itt most a háborús bűnösségről beszéltünk, miszerint nem tudott/nem akart tudni a táborok létezéséről, illetve hogy zsidókkal rakatják össze a V2-t, + azon kívül mi történik a táborokban.
    Ráadásul nem is tudott volna semmit tenni, különben elég nagy valószínűséggel hátravitték volna, a többit meg már tudjuk más sztoriból...

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • #54625216

    törölt tag

    válasz NGA #32 üzenetére

    Itt nem mosdatásról van szó, hanem hogy egy ilyen rendszerben egy zseniális mérnök hogyan tudott egyáltalán érvényesülni.
    Koroljov, aki az első műholdat és az első embert juttatta az űrbe pl. a szovjetek nagy hatótávolságú ballisztikus rakétáin dolgozott, amelyek az atomtölteteket hordozták, azzal érdemelte ki a pozícióját. Abban a rendszerben fel sem merülhetett, hogy más területről érkezzen valaki ilyen felelősségteljes pozícióba.
    Teller Ede azért erőltette a hidrogénbomba fejlesztését, mert jól tudta, hogy ha akkor nem használják ki a hidegháborús paranoiát és a hadiipar nem fejleszti ki a fúzió alapjait, akkor senkinek sem lesz a civil szférában erőforrása az alapkutatásokra.
    És így tovább. A személyt mindenki úgy ítéli meg, ahogy akarja, mert persze, Braun is emigrálhatott volna vagy lehetett volna öngyilkos, vagy akármi, de a technológiai fejlődés nem moralitás kérdése, az eredmények ott vannak feketén-fehéren akármit is gondolsz a fejlesztőikről.

    #33 NGA:

    Jaja, Braun háborús múltja is akkor lett hirtelenjében téma, amikor a 70-es évek közepén az USA vissza akarta nyesni az űrkutatás költségeit, mondván, hogy Holdra szállás kipipálva, ruszkik lealázva, mission complete, Braun meg tovább kampányolt a Mars misszió mellett és így hozták a tudtára, hogy ideje visszacsippenteni.

    [ Szerkesztve ]

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz NGA #32 üzenetére

    A sztorit én is ismerem.
    Ha a saját élete múlik azon hogy megcsináljon egy tömegpusztító fegyvert, meg fogja csinálni. Ha neked múlna ezen az életed, te is megcsinálnád. Szóval te is háborús bűnös lennél, pedig nem rendelted el több millió ember kivégzését. Jól értem?

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

  • CrAzY88

    aktív tag

    válasz NGA #36 üzenetére

    Persze, ő le akart paktálni az ördöggel. Így már értem is...
    Egyáltalán nem szeretném azt kijelenteni hogy ő (Braun) egy angyal volt, de azért én elgondoztam már többször azon is, hogy ő valójában ilyet tett volna bármikor is. Nyílván benne van, és nagyon is lehet hogy én tévedek.
    Azt tudom jól hogy "korlátlan" forrása volt mint anyagilag, mint máshogy, mert minden "tudás" hozzá folyt be, nála ért révbe.

    Teleki öngyilkossága mai napig kérdéses, ugyan úgy mint Braun egyetértése, vagy kényszerűsége.
    Így aztán mindkettőnk állítása könnyen megdönthető.
    Aztán hozzá jön a háborús ferdítés, politikai szépítés, és a többi...
    Igazából az is megállja a helyét amit mondtál, legyen öngyilkos az ember ha kell.
    Aztán az enyém is, hogy így igyekszik túlélni a viszontagságokat, igyekszik a idomulni a hatalomhoz, még ha nem is tud semmiről.
    Aztán ha tud bármiről is, ajjaj... Nem lennék a helyében.

    Ha tudsz róla, akkor az a baj. Ha nem tudsz, akkor az a baj. Mindig kaka...
    Egyiküket sem szeretném hibáztatni.

    Sajnos ez egy elég szörnyű szitu.

    Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

Új hozzászólás Aktív témák