Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz g@bo #26 üzenetére

    Tudnál ajánlani neves gyártótól jobb panellel szerelt,FullHD, LED-es terméket 80k alatt?
    CI+ olvasó előny

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • cigam

    félisten

    válasz g@bo #31 üzenetére

    Ez inkább 90k mint 80 vagy alatta, de igazad van, kicsivel többér már HD-t kapni. Csak még 1 kicsivel többér már felvenni is is tud, még egy kicsivel többért ....

    Ugyanakkor van akit zavar LED felhősödése, az esetek nagy részében SD forrást néz (TV műsorok, DVD-k,...) Nincs igény FullHD felbontásra.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • egoistus

    tag

    válasz g@bo #31 üzenetére

    Szia.
    Jól néz ki árban sem vészes, az input laggrol tudsz esetleg valamit illetve a panel sebessége is lényeges, viszonylag sokat nyomom a counter-strike source-t és ott nem elhanyagolható.

    asse tom mi van sokszor, hát még most

  • cigam

    félisten

    válasz g@bo #38 üzenetére

    Kötekedés? Bagoly mondja verébnek.
    Tény:
    A cikk szerint "Fogyasztói ár kb. 70 000 - 75 000 forint"
    Tény:
    Arra kértelek, hogy ennyi pénzért (80k alatt!!!) ajánlj olyant, ami jobb.
    Tény:
    Beajánlasz egy 10essel drágább tv-t.

    Amúgy meg hol írtam/utaltam rá, hogy ingyen kéne?
    Nem írtam sehol hogy ez a tv aztán huha... Csak elfogadtam, hogy ennyiért, ennyit tud. Te nevezted "balekfogónak". Ebből arra gondoltam, hogy tudsz ajánlani jobbat is ennyi pénzért.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • Cifu

    nagyúr

    válasz g@bo #47 üzenetére

    No offense, de...

    -32"-os TV esetén a FullHD-nak értelme kb. akkor van, ha monitornak használja, és max. másfél méterről nézi. Az emberek legnagyobb része ennél távolabbról használja viszont. Akkor meg nem kell a FullHD...

    -A LED nem világmegváltó dolog, képminőségben szinte semmi változást nem hoz önmagában. Vannak előnyei, pl. vékonyabb panel -> vékonyabb TV (amely értelméről megint lehet vitatkozni), local dimming (ami max. a csúcskategóriás TV-k esetén kap megfelelő háttértechnikát), kisebb fogyasztás. De képminőségben nem sok változást hoz. Szóval belépő kategóriába nem sok értelme van ismét.

    -80e Ft-s árlimit esetében plusz 10e Ft azért nem elhanyagolható tétel, maradjunk annyiban. Nyilván azért nem az 55 colos 3D-s TV-kről beszélgetünk, mert árérzékeny vásárlókról van szó. Lehet, hogy neked 10e Ft mellényzsebben kötegekben áll (ha így van, nagyon irigyellek érte :P), ám attól még ne ez alapján véleményezd a témát, mert nyilván akkor nem is te vagy a célközönség.

    -Ha folyton a "na és ha ehhez még hozzáadsz egy kicsit..." mondókát mondjuk, akkor megint sose lesz vége a dolognak. Mert ha hozzáad még 10e Ft-t a 90e Ft-hez, akkor már akár egy mérettel feljebb is el lehet kezdeni nézegetni... neverending story...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz g@bo #52 üzenetére

    Dehogy látod. Maximum akkor, ha beleülsz a tévébe.

    Ezen felül még egy érdekesség: az olcsó LED-es háttérvilágítások minősége meg sem közelíti a CCFL-ét. Szóval a 10k plusz LED-ért egyáltalán nem biztos , hogy jó döntés (sőt, valószínűleg rossz).

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz g@bo #52 üzenetére

    én 32" is látom a full hd előnyét, mint ahogy sokan mások, szóval nem a te véleményed mérvadó, hogy felesleges.

    Két méternél messzebbről? Hiszi a piszi... Anno vaktesztel bizonyítottuk pár embernek, hogy 40"-os TV-k esetén 2,5 méternél már nem veszik észre az emberek a különbséget 1080p ill. 720p között. Ha te azt állítod van különbség, akkor vagy önszuggeszió (esetleg önigazolás) áldozata vagy, vagy pedig a képminőség közötti különbség két TV esetén való összevetésnél nem a felbontásból ered.

    a led nem megváltás, csak éppen kevesebbet fogyaszt a gép

    A különbség a legtöbb esetben elenyésző, ha pusztán a fényforrás energiafelvételét nézzük.

    esetleg élettartamban is jobb,

    A CCFL fénycsövek élettartamát 20.000 és 50.000 óra között adják meg a gyártók, egy átlagos, 30.000 órás élettartam esetén, napi 8 órás mindennapos használat esetén:

    30.000 / 8 = 3.750 nap / 365 = 10,2 év.

    Szóval a CCFL fénycsöves TV várható élettartama is bőven elégséges az átlag felhasználónak, főleg, hogy előbb más részegységek szokták megadni magukat (az én LE-40A659-esem tápellátást biztosító lapján két hete szált el két kondi, ok, én kicseréltem kb. 40 forint anyagköltség árán, de ez az átlag vásárlót nem vígasztalja, neki szakszervízbe kell elvinnie, vagy szakember kihívnia, és nem kevés pénzt kiadnia a javításért - ami sokszor inkább úgy végződik, hogy vesznek egy új TV-t inkább), amelyek a LED-es TV-ken is ugyanúgy kijön (láttam már bedöglött táppaneles LED-es TV-t is).

    van, akinek jobban tetszik a fénye. tán kellemesebb mint egy fénycső..

    Ez izlés kérdése, a LED háttérvilágítás WLED esetén általában hűvösebb árnyalatú, ha valakinek ez tetszik, az szubjektív dolog. E téren akkor inkább az a probléma, hogy a CCFL fénycső fényereje és a fényének hőmérséklete az üzemidővel változik, tehát a TV színbeállítását utólagosan változtatni kell.

    ahol van 80k tévére, ott azért még akadhat +10, és nem törvényszerű, hogy a továbbiakban kötegekben áll.

    A feltételes mód áll. De általában inkább nincs. Vagy ha van, akkor már nem 32"-ban gondolkodnak, hanem a 110e Ft-s 40"-os TV-ket kezdik el nézni...

    ha pediglen költségérzékeny a vevő, találhat a samsung helyett gaba, elektronika, orion és egyéb olcsó lcd tévéket, a kokányabb gyártói kategóriában. ha nincs pénz, ne legyenek - túlzott- igények.

    Ezektől pedig általában félnek az emberek. Nem mindig okkal, de félnek.

    van pénz, amit még érdemes kiadni egy termékért, jelen esetben az a +10k még bőven érzékelhető előnyöket ad.

    Lásd fent. Akkor már sokan elkezdenek gondolkodni egy nagyobb méretkategóriában, mert azon az árszinten már az is elérhető. Azt sem lehet elvitatni ugyanis, hogy a nagyobb képátló is minőségi változást hoz.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz g@bo #60 üzenetére

    nem kell minden soromat megcáfolni vagy törekedni rá, mert nem érdekel. Tudnám, minek fórumozol. :)

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz g@bo #70 üzenetére

    Olyan roppant sok ténnyel nem áltál elő. Állítottad, hogy látod a különbséget egy 1080p és egy 768p felbontású TV között. Milyen távolságból? Milyen esetben? Nem egy és nem két LCD illetve Plazma TV-t teszteltem anno az AVforum.hu-n, és nekem is jópár TV-m volt már, nem is szólva azokról, amelyeket a segítségemmel vásároltak és/vagy én állítottam be. A vaktesztet anno direkt amiatt csináltuk, mert úgy 4 éve még dúlt a "FullHD mánia", aztán nézték a 40"-os 1080p TV-ket 3-4-5 méterről (a legszebb az volt, hogy legtöbbször SD forrásról).

    Itt meg ugye 32"-ról beszélünk, szóval két méternél messzebbről nincs ember, aki a felbontásbeli előnyt észrevegye. Nyugodtan utána lehet nézni kismillió helyen foglalkoznak vele. Ők sem értenek hozzá, ők sem tényeket közölnek.

    Jöttél az élettartammal. Én pedig a számokkal...

    Jöttem az ár gonddal. Hajdan itt a PH! LCD TV topicjában elég aktív voltam, részben azért "menekültem el" már, mert napi 15-30 privi üzenetváltás volt azokkal, akik tanácsot kértek, tehát elég sok emberrel voltam kapcsolatban, akik vásárolni akartak, és néha ma is megtalálnak, szóval látom, hogy gondolkozik az átlagos vásárló (meg a kevésbé átlagos is. :)). :)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák